DIVERS ECO TECH SRL – CUI 31119320
Pe scurt
DIVERS ECO TECH SRL are CUI 31119320, număr de înregistrare J2013000103161 și sediul în Municipiul Craiova, județul Dolj. Activitatea principală declarată: CAEN 3812 – Colectarea deșeurilor periculoase. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.665.874 lei, un profit net de 689.272 lei și un număr mediu de 14 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 18.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DIVERS ECO TECH SRL |
| CUI | 31119320 |
| Nr. Reg. Com. | J2013000103161 |
| EUID | ROONRC.J2013000103161 |
| CAEN | 3812 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 18.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-01-22 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| RAŢĂ COSMIN-CONSTANTIN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 665 874 | 689 272 | 638 750 | 1 514 607 | 4 372 730 | 1 640 047 | 14 |
| 2024 | 3 171 361 | 669 615 | 347 830 | 1 258 811 | 1 051 816 | 1 515 775 | 13 |
| 2023 | 2 544 542 | 326 199 | 362 735 | 1 552 217 | 1 078 273 | 1 665 673 | 13 |
| 2022 | 2 568 737 | 523 647 | 817 768 | 1 824 555 | 1 212 897 | 1 481 474 | 13 |
| 2021 | 2 787 584 | 904 514 | 542 714 | 1 877 633 | 1 325 129 | 1 806 643 | 13 |
| 2020 | 1 079 758 | 143 302 | 558 734 | 1 703 182 | 718 747 | 1 062 129 | 12 |
| 2019 | 1 055 680 | 181 185 | 347 569 | 1 609 335 | 335 985 | 918 227 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2016 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 665 874 lei
16%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DIVERS ECO TECH SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3812 Rev. 2 (echivalent: 3812 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Colectarea deșeurilor periculoase |
| Descriere Activitate | Colectarea deșeurilor periculoase |
| Cod CAEN principal | 38 Colectarea deșeurilor periculoase |
| Descriere activitate (principal) | Colectarea, tratarea și eliminarea deșeurilor; activități de recuperare a materialelor reciclabile |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Dolj , domeniul 3812: Colectarea deșeurilor periculoase
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (38), poziții apropiate de locul 14 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- METAL EXCHANGE BUCUREŞTI SRL – locul 10, 247,77 mil. lei, Bucureşti
- COMPREST SA – locul 10, 185,28 mil. lei, Braşov
- POLARIS MEDIU SRL – locul 10, 22,71 mil. lei, Hunedoara
- OLARIU CONSTRUCT SRL – locul 10, 9,68 mil. lei, Neamţ
- ROUES SOLUTIONS SRL – locul 10, 7,71 mil. lei, Sibiu
- GOLD DARIO INVEST S.R.L. – locul 10, 1,99 mil. lei, Dolj
- SEPTOX SRL – locul 10, 88.258 lei, Mureş
- GREENWEEE INTERNAŢIONAL SA – locul 11, 247,68 mil. lei, Buzău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DIVERS ECO TECH SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DIVERS ECO TECH SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DIVERS ECO TECH SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.258.811 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.051.816 |
| Stocuri | 8.475 |
| Creante | 516.884 |
| Casa si conturi la banci | 526.457 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.853 |
| DATORII | 347.830 |
| VENITURI IN AVANS | 465.875 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.515.775 |
| Capital subscris varsat | 800 |
| Cifra de afaceri neta | 3.171.361 |
| VENITURI TOTALE | 3.514.624 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.715.290 |
| Profitul brut | 799.334 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 669.615 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.552.217 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.078.273 |
| Stocuri | 89.200 |
| Creante | 560.397 |
| Casa si conturi la banci | 428.676 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.774 |
| DATORII | 362.735 |
| VENITURI IN AVANS | 616.856 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.665.673 |
| Capital subscris varsat | 800 |
| Cifra de afaceri neta | 2.544.542 |
| VENITURI TOTALE | 2.680.933 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.323.008 |
| Profitul brut | 357.925 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 326.199 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.824.555 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.212.897 |
| Stocuri | 95.308 |
| Creante | 300.961 |
| Casa si conturi la banci | 816.628 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 10.839 |
| DATORII | 817.768 |
| VENITURI IN AVANS | 749.049 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.481.474 |
| Capital subscris varsat | 800 |
| Cifra de afaceri neta | 2.568.737 |
| VENITURI TOTALE | 2.713.212 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.164.281 |
| Profitul brut | 548.931 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 523.647 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.877.633 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.325.129 |
| Stocuri | 100.995 |
| Creante | 459.310 |
| Casa si conturi la banci | 764.824 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.874 |
| DATORII | 542.714 |
| VENITURI IN AVANS | 859.279 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.806.643 |
| Capital subscris varsat | 800 |
| Cifra de afaceri neta | 2.787.584 |
| VENITURI TOTALE | 2.892.958 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.960.563 |
| Profitul brut | 932.395 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 904.514 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| Active imobilizate | 1.703.182 |
| Active circulante | 718.747 |
| Stocuri | 4.605 |
| Creante | 400.639 |
| Disponibilitati | 313.503 |
| Cheltuieli in avans | 5.274 |
| Datorii | 558.734 |
| Venituri in avans | 806.340 |
| Capitaluri proprii | 1.062.129 |
| Capital social | 800 |
| Cifra de afaceri | 1.079.758 |
| Venituri totale | 1.169.026 |
| Cheltuieli totale | 1.015.619 |
| Profit brut | 153.407 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 143.302 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 1.609.335 |
| Active circulante | 335.985 |
| Stocuri | 3.782 |
| Creante | 127.156 |
| Disponibilitati | 205.047 |
| Cheltuieli in avans | 4.596 |
| Datorii | 347.569 |
| Venituri in avans | 684.120 |
| Capitaluri proprii | 918.227 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.055.680 |
| Venituri totale | 1.137.859 |
| Cheltuieli totale | 946.117 |
| Profit brut | 191.742 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 181.185 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 868.768 |
| Active circulante | 1.025.948 |
| Stocuri | 3.990 |
| Creante | 851.264 |
| Disponibilitati | 170.694 |
| Cheltuieli in avans | 2.275 |
| Datorii | 444.138 |
| Venituri in avans | 715.812 |
| Capitaluri proprii | 737.041 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.010.413 |
| Venituri totale | 1.010.558 |
| Cheltuieli totale | 785.651 |
| Profit brut | 224.907 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 214.801 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 29.328 |
| Active circulante | 1.276.907 |
| Stocuri | 2.712 |
| Creante | 907.617 |
| Disponibilitati | 366.578 |
| Cheltuieli in avans | 2.572 |
| Datorii | 62.603 |
| Venituri in avans | 717.345 |
| Capitaluri proprii | 528.859 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.037.226 |
| Venituri totale | 1.053.578 |
| Cheltuieli totale | 747.975 |
| Profit brut | 305.603 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 291.960 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 7 |
| Active imobilizate | 48.716 |
| Active circulante | 267.470 |
| Stocuri | 2.375 |
| Creante | 202.974 |
| Disponibilitati | 62.121 |
| Cheltuieli in avans | 2.192 |
| Datorii | 57.647 |
| Venituri in avans | 23.832 |
| Capitaluri proprii | 236.899 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 908.293 |
| Venituri totale | 909.464 |
| Cheltuieli totale | 629.084 |
| Profit brut | 280.380 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 236.659 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 6 |
Cache disponibil (18 înregistrări)
| An | Tip | Ultima actualizare |
|---|---|---|
| 2024 | WEBASIG | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2024 | WEBBROK | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2023 | WEBASIG | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2023 | WEBBROK | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2022 | WEBASIG | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2022 | WEBBROK | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2021 | WEBASIG | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2021 | WEBBROK | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2020 | WEBASIG | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2020 | WEBBROK | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2019 | WEBASIG | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2019 | WEBBROK | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2018 | WEBASIG | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2018 | WEBBROK | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2017 | WEBASIG | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2017 | WEBBROK | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2016 | WEBASIG | 2026-01-24 09:10:01 |
| 2016 | WEBBROK | 2026-01-24 09:10:01 |