DIMAFARM SRL – CUI 16103789
Pe scurt
DIMAFARM SRL are CUI 16103789, număr de înregistrare J28/75/2004 și sediul în Sat Vişina, Comuna Vişina, județul Olt. Activitatea principală declarată: CAEN 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 22.830.338 lei, un profit net de 1.026.815 lei și un număr mediu de 39 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DIMAFARM SRL |
| CUI | 16103789 |
| Nr. Reg. Com. | J28/75/2004 |
| EUID | ROONRC.J2004000075282 |
| CAEN | 4773 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2004-02-03 (22 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DIMA VLADIMIR | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 22 830 338 | 1 026 815 | 10 392 405 | 2 902 898 | 10 251 546 | 2 773 306 | 39 |
| 2024 | 21 169 513 | 1 408 781 | 8 082 159 | 2 973 273 | 8 086 959 | 2 981 841 | 35 |
| 2023 | 17 017 205 | 1 023 945 | 7 710 221 | 2 202 857 | 8 304 641 | 2 797 277 | 29 |
| 2022 | 14 340 631 | 1 078 785 | 7 370 353 | 2 125 194 | 8 180 948 | 2 935 789 | 26 |
| 2021 | 11 084 841 | 786 087 | 6 184 199 | 1 948 507 | 6 378 380 | 2 142 688 | 25 |
| 2020 | 8 821 356 | 289 601 | 5 047 808 | 1 912 765 | 4 888 277 | 1 753 234 | 20 |
| 2019 | 6 470 494 | 319 843 | 4 087 167 | 1 269 834 | 4 280 965 | 1 463 632 | 20 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises22 830 338 lei
8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DIMAFARM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4773 Rev. 2 (echivalent: 4773 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Olt , domeniul 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 173 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- AVANTGARDE SRL – locul 169, 31,98 mil. lei, Bacău
- AUTORULATEBC 2017 SRL – locul 169, 31,05 mil. lei, Bacău
- FARMMIZ SRL – locul 169, 23,16 mil. lei, Prahova
- IRBIA ENGINEERING SRL – locul 169, 16,26 mil. lei, Cluj
- VIVE PRO S.R.L. – locul 169, 12,80 mil. lei, Timiş
- MEGA IZOLATII SRL – locul 169, 9,62 mil. lei, Maramureş
- MAKER INTERNATIONAL SRL – locul 169, 6,40 mil. lei, Bucureşti
- SMARTFOL SRL – locul 169, 5,81 mil. lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DIMAFARM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DIMAFARM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DIMAFARM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.973.273 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.086.959 |
| Stocuri | 5.659.508 |
| Creante | 2.150.704 |
| Casa si conturi la banci | 276.747 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.768 |
| DATORII | 8.082.159 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.981.841 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 21.169.513 |
| VENITURI TOTALE | 21.505.988 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.817.606 |
| Profitul brut | 1.688.382 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.408.781 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.202.857 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.304.641 |
| Stocuri | 5.737.325 |
| Creante | 2.186.981 |
| Casa si conturi la banci | 380.335 |
| DATORII | 7.710.221 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.797.277 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 17.017.205 |
| VENITURI TOTALE | 17.299.716 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.083.349 |
| Profitul brut | 1.216.367 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.023.945 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.125.194 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.180.948 |
| Stocuri | 5.353.763 |
| Creante | 2.029.701 |
| Casa si conturi la banci | 797.484 |
| DATORII | 7.370.353 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.935.789 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.340.631 |
| VENITURI TOTALE | 14.894.665 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.621.133 |
| Profitul brut | 1.273.532 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.078.785 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.948.507 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.378.380 |
| Stocuri | 4.171.480 |
| Creante | 1.648.313 |
| Casa si conturi la banci | 558.587 |
| DATORII | 6.184.199 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.142.688 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.084.841 |
| VENITURI TOTALE | 11.184.512 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.229.277 |
| Profitul brut | 955.235 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 786.087 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.912.765 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.888.277 |
| Stocuri | 3.360.007 |
| Creante | 1.316.422 |
| Casa si conturi la banci | 211.848 |
| DATORII | 5.047.808 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.753.234 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 8.821.356 |
| VENITURI TOTALE | 8.925.806 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.565.876 |
| Profitul brut | 359.930 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 289.601 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.269.834 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.280.965 |
| Stocuri | 3.108.135 |
| Creante | 968.430 |
| Casa si conturi la banci | 204.400 |
| DATORII | 4.087.167 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.463.632 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.470.494 |
| VENITURI TOTALE | 6.695.183 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.307.313 |
| Profitul brut | 387.870 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 319.843 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 780.732 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.381.236 |
| Stocuri | 2.301.666 |
| Creante | 959.752 |
| Casa si conturi la banci | 119.818 |
| DATORII | 3.018.179 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.143.789 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.559.082 |
| VENITURI TOTALE | 5.631.420 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.170.668 |
| Profitul brut | 460.752 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 381.129 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 871.373 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.525.201 |
| Stocuri | 1.679.576 |
| Creante | 655.463 |
| Casa si conturi la banci | 190.162 |
| DATORII | 2.633.914 |
| CAPITALURI - TOTAL | 762.660 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.683.889 |
| VENITURI TOTALE | 4.985.903 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.706.706 |
| Profitul brut | 279.197 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 226.812 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 598.040 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.980.460 |
| Stocuri | 1.403.265 |
| Creante | 157.527 |
| Casa si conturi la banci | 419.668 |
| DATORII | 1.722.652 |
| CAPITALURI - TOTAL | 855.848 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.199.852 |
| VENITURI TOTALE | 4.339.037 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.909.751 |
| Profitul brut | 429.286 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 357.022 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |