DENTAS ROMANIA SRL
| Denumire | DENTAS ROMANIA SRL |
| CUI | 16011391 |
| Nr. Reg. Com. | J2006001438154 |
| EUID | ROONRC.J2006001438154 |
| CAEN | 1725 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-12-28 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ABALIOĞLU OZHARAT BERIL | - | Turcia |
| ABALIOǴLU ISMET | - | Turcia |
| ABALIOǴLU MEHMET ALI | - | Turcia |
| ABALIOǴLU OĞUZ | - | Turcia |
| ABALIOǴLU CAFER SADIK | - | Turcia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 114 279 078 | -10 398 859 | 57 891 104 | 39 621 826 | 32 024 953 | 12 838 726 | 178 |
| 2024 | 104 172 905 | -2 738 682 | 62 819 447 | 44 231 568 | 42 372 513 | 23 894 059 | 186 |
| 2023 | 80 888 256 | -1 086 410 | 56 524 857 | 43 157 698 | 39 713 908 | 26 632 741 | 177 |
| 2022 | 72 809 251 | -8 877 549 | 58 123 277 | 45 352 049 | 29 216 820 | 17 843 203 | 186 |
| 2021 | 51 552 355 | -1 363 028 | 38 489 532 | 42 135 361 | 22 887 094 | 26 720 752 | 174 |
| 2020 | 36 563 553 | -2 887 199 | 30 098 043 | 40 167 082 | 17 052 179 | 27 484 702 | 182 |
| 2019 | 29 251 393 | -2 726 108 | 30 296 290 | 43 888 739 | 16 528 659 | 30 371 901 | 156 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises114 279 078 lei
10%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DENTAS ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1725 Rev. 0 (echivalent: 1725 Rev. 1, 1725 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Țesături din in, cânepă și iută și din fire tip in, cânepă și iută |
| Descriere Activitate | Țesături din in, cânepă și iută și din fire tip in, cânepă și iută |
| Cod CAEN principal | 17 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 1725: Țesături din in, cânepă și iută și din fire tip in, cânepă și iută
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DENTAS ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DENTAS ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DENTAS ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 44.231.568 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.372.513 |
| Stocuri | 17.767.941 |
| Creante | 23.371.656 |
| Casa si conturi la banci | 1.232.916 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 109.425 |
| DATORII | 62.819.447 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.894.059 |
| Capital subscris varsat | 45.115.220 |
| Cifra de afaceri neta | 104.172.905 |
| VENITURI TOTALE | 104.239.708 |
| CHELTUIELI TOTALE | 106.953.843 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.714.135 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.738.682 |
| Numar mediu de salariati | 186 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.157.698 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.713.908 |
| Stocuri | 15.791.331 |
| Creante | 19.436.963 |
| Casa si conturi la banci | 4.485.614 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 285.992 |
| DATORII | 56.524.857 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.632.741 |
| Capital subscris varsat | 45.115.220 |
| Cifra de afaceri neta | 80.888.256 |
| VENITURI TOTALE | 84.083.097 |
| CHELTUIELI TOTALE | 85.169.507 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.086.410 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.086.410 |
| Numar mediu de salariati | 177 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 45.352.049 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.216.820 |
| Stocuri | 11.972.153 |
| Creante | 16.165.081 |
| Casa si conturi la banci | 1.079.586 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.397.611 |
| DATORII | 58.123.277 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.843.203 |
| Capital subscris varsat | 55.239.270 |
| Cifra de afaceri neta | 72.809.251 |
| VENITURI TOTALE | 72.821.483 |
| CHELTUIELI TOTALE | 81.699.032 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.877.549 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.877.549 |
| Numar mediu de salariati | 186 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 42.135.361 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.887.094 |
| Stocuri | 10.106.608 |
| Creante | 10.320.980 |
| Casa si conturi la banci | 2.459.506 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 187.829 |
| DATORII | 38.489.532 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.720.752 |
| Capital subscris varsat | 55.239.270 |
| Cifra de afaceri neta | 51.552.355 |
| VENITURI TOTALE | 53.279.589 |
| CHELTUIELI TOTALE | 54.630.931 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.351.342 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.363.028 |
| Numar mediu de salariati | 174 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 40.167.082 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.052.179 |
| Stocuri | 7.336.025 |
| Creante | 8.102.516 |
| Casa si conturi la banci | 1.613.638 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 363.484 |
| DATORII | 30.098.043 |
| CAPITALURI - TOTAL | 27.484.702 |
| Capital subscris varsat | 52.765.220 |
| Cifra de afaceri neta | 36.563.553 |
| VENITURI TOTALE | 36.542.454 |
| CHELTUIELI TOTALE | 39.418.963 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.876.509 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.887.199 |
| Numar mediu de salariati | 182 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.888.739 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.528.659 |
| Stocuri | 7.999.546 |
| Creante | 7.688.802 |
| Casa si conturi la banci | 840.311 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 250.793 |
| DATORII | 30.296.290 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.371.901 |
| Capital subscris varsat | 52.765.220 |
| Cifra de afaceri neta | 29.251.393 |
| VENITURI TOTALE | 31.059.090 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.785.198 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.726.108 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.726.108 |
| Numar mediu de salariati | 156 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 44.049.157 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.356.123 |
| Stocuri | 5.560.564 |
| Creante | 9.311.811 |
| Casa si conturi la banci | 1.483.748 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 113.277 |
| DATORII | 27.420.548 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.098.009 |
| Capital subscris varsat | 52.765.220 |
| Cifra de afaceri neta | 28.667.804 |
| VENITURI TOTALE | 28.954.649 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.943.756 |
| Profitul brut | 2.010.893 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.702.969 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 145 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 45.439.512 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.249.664 |
| Stocuri | 5.376.423 |
| Creante | 10.043.754 |
| Casa si conturi la banci | 1.829.487 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 174.793 |
| DATORII | 31.468.929 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.395.040 |
| Capital subscris varsat | 52.765.220 |
| Cifra de afaceri neta | 29.289.965 |
| VENITURI TOTALE | 29.513.179 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.214.258 |
| Profitul brut | 298.921 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 181.239 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 152 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.211.175 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.923.022 |
| Stocuri | 5.370.658 |
| Creante | 10.518.741 |
| Casa si conturi la banci | 1.033.623 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 223.129 |
| DATORII | 32.143.525 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.213.801 |
| Capital subscris varsat | 52.765.220 |
| Cifra de afaceri neta | 27.060.448 |
| VENITURI TOTALE | 28.088.424 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.971.631 |
| Profitul brut | 1.116.793 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.043.951 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 155 |