DATAPHONEDIVISION SRL – CUI 25661164
Informativ
DATAPHONEDIVISION SRL are CUI 25661164, număr de înregistrare J2009000287394 și sediul în Municipiul Focşani, județul Vrancea. Activitatea principală declarată: CAEN 4650 – Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 12.557.367 lei, un profit net de 1.487.306 lei și un număr mediu de 13 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 29.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DATAPHONEDIVISION SRL |
| CUI | 25661164 |
| Nr. Reg. Com. | J2009000287394 |
| EUID | ROONRC.J2009000287394 |
| CAEN | 4650 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 29.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2009-06-11 (17 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STÎNGĂ RODICA | - | România |
| STÎNGĂ NICOLAE-EMIL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 12 557 367 | 1 487 306 | 5 309 824 | 4 164 432 | 5 629 990 | 3 116 559 | 13 |
| 2024 | 17 907 562 | 1 239 100 | 7 034 936 | 4 608 591 | 6 770 721 | 1 839 353 | 10 |
| 2023 | 13 489 436 | 1 043 410 | 12 150 001 | 6 030 109 | 13 465 398 | 3 624 253 | 10 |
| 2022 | 11 459 354 | 1 018 813 | 15 047 786 | 6 630 033 | 15 065 481 | 2 586 349 | 4 |
| 2021 | 10 911 853 | 858 251 | 9 669 678 | 2 855 360 | 15 311 454 | 4 067 536 | 4 |
| 2020 | 6 303 510 | 355 101 | 1 814 058 | 1 489 320 | 8 057 882 | 3 209 285 | 4 |
| 2019 | 6 116 670 | 1 668 814 | 2 839 300 | 1 643 510 | 4 049 973 | 2 854 183 | 4 |
| 2018 | 4 388 401 | 1 188 974 | 2 520 771 | — | — | — | 4 |
| 2017 | 2 153 379 | 878 836 | 2 002 227 | — | — | — | 4 |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DATAPHONEDIVISION SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4650 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Vrancea , domeniul 4650: Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 187 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MEDICAROM GROUP SRL – locul 183, 41,34 mil. lei, Bucureşti
- PROENERG SRL – locul 183, 39,41 mil. lei, Mureş
- TEKI GENCOM SRL – locul 183, 32,87 mil. lei, Dolj
- WOOD CLASS DESIGN SRL – locul 183, 32,21 mil. lei, Ilfov
- B.R. AGRITECH INNOVATIONS COOPERATIVĂ AGRICOLĂ – locul 183, 29,22 mil. lei, Botoşani
- FLOWSERVE SIHI ROMANIA SRL – locul 183, 16,83 mil. lei, Bucureşti
- FALNIC SUNPROJECT S.R.L. – locul 183, 13,45 mil. lei, Prahova
- SKS FRESH LEGUMROM S.R.L. – locul 183, 12,29 mil. lei, Dâmboviţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DATAPHONEDIVISION SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DATAPHONEDIVISION SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DATAPHONEDIVISION SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.608.591 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.770.721 |
| Stocuri | 1.400.355 |
| Creante | 4.981.127 |
| Casa si conturi la banci | 389.239 |
| DATORII | 7.034.936 |
| VENITURI IN AVANS | 2.505.023 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.839.353 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 17.907.562 |
| VENITURI TOTALE | 18.981.554 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.537.046 |
| Profitul brut | 1.444.508 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.239.100 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.030.109 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.465.398 |
| Stocuri | 416.775 |
| Creante | 13.892.323 |
| Casa si conturi la banci | -843.700 |
| DATORII | 12.150.001 |
| VENITURI IN AVANS | 3.721.253 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.624.253 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.489.436 |
| VENITURI TOTALE | 14.640.192 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.391.186 |
| Profitul brut | 1.249.006 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.043.410 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.630.033 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.065.481 |
| Stocuri | 4.402.455 |
| Creante | 10.480.159 |
| Casa si conturi la banci | 182.867 |
| DATORII | 15.047.786 |
| VENITURI IN AVANS | 4.061.379 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.586.349 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.459.354 |
| VENITURI TOTALE | 11.827.575 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.614.588 |
| Profitul brut | 1.212.987 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.018.813 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.855.360 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.311.454 |
| Stocuri | 1.209.862 |
| Creante | 12.056.942 |
| Casa si conturi la banci | 2.044.650 |
| DATORII | 9.669.678 |
| VENITURI IN AVANS | 4.429.600 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.067.536 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.911.853 |
| VENITURI TOTALE | 10.992.598 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.965.355 |
| Profitul brut | 1.027.243 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 858.251 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |
| Active imobilizate | 1.489.320 |
| Active circulante | 8.057.882 |
| Stocuri | 38.200 |
| Creante | 7.480.758 |
| Disponibilitati | 538.924 |
| Datorii | 1.814.058 |
| Venituri in avans | 4.523.859 |
| Capitaluri proprii | 3.209.285 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 6.303.510 |
| Venituri totale | 6.415.996 |
| Cheltuieli totale | 5.993.143 |
| Profit brut | 422.853 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 355.101 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 1.643.510 |
| Active circulante | 4.049.973 |
| Stocuri | 1.568.312 |
| Creante | 2.000.921 |
| Disponibilitati | 480.740 |
| Datorii | 2.839.300 |
| Capitaluri proprii | 2.854.183 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 6.116.670 |
| Venituri totale | 6.183.845 |
| Cheltuieli totale | 4.206.819 |
| Profit brut | 1.977.026 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.668.814 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 819.280 |
| Active circulante | 3.912.186 |
| Stocuri | 2.200.570 |
| Creante | 1.309.408 |
| Disponibilitati | 402.208 |
| Datorii | 2.520.771 |
| Capitaluri proprii | 2.210.695 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 4.388.401 |
| Venituri totale | 4.388.130 |
| Cheltuieli totale | 3.155.272 |
| Profit brut | 1.232.858 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.188.974 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 819.280 |
| Active circulante | 2.204.668 |
| Stocuri | 977.939 |
| Creante | 1.104.821 |
| Disponibilitati | 121.908 |
| Datorii | 2.002.227 |
| Capitaluri proprii | 1.021.721 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 2.153.379 |
| Venituri totale | 2.154.746 |
| Cheltuieli totale | 1.251.051 |
| Profit brut | 903.695 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 878.836 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 819.280 |
| Active circulante | 1.796.228 |
| Stocuri | 195.470 |
| Creante | 1.152.229 |
| Disponibilitati | 448.529 |
| Datorii | 2.472.623 |
| Capitaluri proprii | 142.885 |
| Capital social | 1.000 |
| Cifra de afaceri | 2.074.771 |
| Venituri totale | 2.087.987 |
| Cheltuieli totale | 1.917.905 |
| Profit brut | 170.082 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 141.885 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |