DAPYT TRANS SRL – CUI 18658590
Pe scurt
DAPYT TRANS SRL are CUI 18658590, număr de înregistrare J2006001037294 și sediul în Municipiul Ploieşti, județul Prahova. Activitatea principală declarată: CAEN 4933 – Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 64.904 lei, o pierdere netă de 14.647 lei și un număr mediu de 1 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DAPYT TRANS SRL |
| CUI | 18658590 |
| Nr. Reg. Com. | J2006001037294 |
| EUID | ROONRC.J2006001037294 |
| CAEN | 4933 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2006-05-10 (20 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PÂRVU DANIEL | - | România |
| PÂRVU BOGDAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 64 904 | -14 647 | 16 585 | 2 568 | 4 754 | -8 653 | 1 |
| 2024 | 5 049 | -200 | 2 027 | 0 | 7 904 | 5 993 | 1 |
| 2023 | 25 626 | 5 049 | -3 057 | 0 | 2 937 | 5 994 | 0 |
| 2022 | 48 699 | 24 254 | 4 810 | 0 | 43 555 | 38 745 | 1 |
| 2021 | 40 690 | 12 645 | -2 266 | 0 | 62 225 | 64 491 | 0 |
| 2020 | 55 873 | 26 155 | -2 454 | 10 000 | 79 391 | 91 845 | 1 |
| 2019 | 80 736 | 53 716 | -2 346 | 21 000 | 83 344 | 106 690 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises64 904 lei
1,185%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DAPYT TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4933 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă |
| Descriere Activitate | Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă |
| Cod CAEN principal | 49 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Prahova , domeniul 4933: Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3215 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- BIC EFFICIENT SPEDITION SRL – locul 3211, 3,85 mil. lei, Bacău
- STEFAN VOIAGE TRANS S.R.L. – locul 3211, 65.147 lei, Mureş
- SEDOMIN TRANS SRL – locul 3212, 3,85 mil. lei, Prahova
- JACK & SOLI S.R.L. – locul 3212, 65.135 lei, Cluj
- AUTOTRANSPORTI PAO S.R.L. – locul 3213, 3,85 mil. lei, Bihor
- ECOFEST RIN SRL – locul 3213, 65.073 lei, Braşov
- HERA TOP EVENTS SRL – locul 3214, 3,84 mil. lei, Argeş
- BORTAS YLE TAXI S.R.L. – locul 3214, 65.039 lei, Bihor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DAPYT TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DAPYT TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DAPYT TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active circulante | 7.904 |
| Creante | 3.147 |
| Disponibilitati | 4.757 |
| Cheltuieli in avans | 116 |
| Datorii | 2.027 |
| Capitaluri proprii | 5.993 |
| Capital social | 400 |
| Cifra de afaceri | 5.049 |
| Venituri totale | 5.458 |
| Cheltuieli totale | 5.658 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 200 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 200 |
| Nr. salariati | 1 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.937 |
| Creante | 236 |
| Casa si conturi la banci | 2.701 |
| DATORII | -3.057 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.994 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 25.626 |
| VENITURI TOTALE | 25.626 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.217 |
| Profitul brut | 5.409 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.049 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.555 |
| Stocuri | 33 |
| Creante | 10 |
| Casa si conturi la banci | 43.512 |
| DATORII | 4.810 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.745 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 48.699 |
| VENITURI TOTALE | 48.699 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.300 |
| Profitul brut | 25.399 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 24.254 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 0 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 62.225 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 0 |
| Casa si conturi la banci | 62.225 |
| DATORII | -2.266 |
| CAPITALURI - TOTAL | 64.491 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 40.690 |
| VENITURI TOTALE | 40.690 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.058 |
| Profitul brut | 12.632 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.645 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.000 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 79.391 |
| Stocuri | -82 |
| Creante | 10 |
| Casa si conturi la banci | 79.463 |
| DATORII | -2.454 |
| CAPITALURI - TOTAL | 91.845 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 55.873 |
| VENITURI TOTALE | 55.873 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.042 |
| Profitul brut | 27.831 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 26.155 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.000 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 83.344 |
| Stocuri | 3 |
| Creante | 10 |
| Casa si conturi la banci | 83.331 |
| DATORII | -2.346 |
| CAPITALURI - TOTAL | 106.690 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 80.736 |
| VENITURI TOTALE | 83.736 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.641 |
| Profitul brut | 56.095 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 53.716 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.000 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 52.150 |
| Stocuri | 3 |
| Casa si conturi la banci | 52.147 |
| DATORII | -825 |
| CAPITALURI - TOTAL | 73.975 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 77.636 |
| VENITURI TOTALE | 77.636 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.465 |
| Profitul brut | 24.171 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 23.395 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.000 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.613 |
| Stocuri | 3 |
| Creante | 79 |
| Casa si conturi la banci | 23.531 |
| DATORII | -967 |
| CAPITALURI - TOTAL | 50.580 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 72.261 |
| VENITURI TOTALE | 72.261 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.209 |
| Profitul brut | 19.052 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 18.595 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 32.000 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.727 |
| Creante | 7 |
| Casa si conturi la banci | 27.720 |
| DATORII | 27.742 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.985 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 66.952 |
| VENITURI TOTALE | 66.952 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.555 |
| Profitul brut | 13.397 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.697 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |