DACOS SRL – CUI 1473244
Pe scurt
DACOS SRL are CUI 1473244, număr de înregistrare J1992000328389 și sediul în Municipiul Râmnicu Vâlcea, județul Vâlcea. Activitatea principală declarată: CAEN 4932 – Transporturi cu taxiuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 5.431.560 lei, o pierdere netă de 1.000.959 lei și un număr mediu de 16 salariați.
- Stare ONRC: necunoscut
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 11.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | DACOS SRL |
| CUI | 1473244 |
| Nr. Reg. Com. | J1992000328389 |
| EUID | ROONRC.J38/328/1992 |
| CAEN | 4932 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 11.10.2026) |
| Stare (ONRC) | necunoscut |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-03-03 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PETRESCU ALEXANDRU | administrator special | România |
| EURO INSOL SPRL | administrator judiciar provizoriu | — |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 5 431 560 | -1 000 959 | 6 898 129 | 6 487 055 | 915 242 | 711 942 | 16 |
| 2024 | 9 277 763 | 324 147 | 7 103 041 | 6 720 246 | 1 882 377 | 1 712 902 | 44 |
| 2023 | 8 836 043 | 159 035 | 7 725 583 | 7 115 886 | 1 797 014 | 1 388 754 | 46 |
| 2022 | 7 907 993 | -252 514 | 8 470 844 | 7 623 211 | 1 855 230 | 1 229 719 | 46 |
| 2021 | 5 448 733 | 32 760 | 8 408 565 | 8 151 459 | 1 512 215 | 1 482 201 | 44 |
| 2020 | 4 330 035 | -1 793 701 | 8 894 417 | 8 859 250 | 1 269 194 | 1 449 441 | 44 |
| 2019 | 14 331 691 | -562 266 | 8 911 585 | 9 669 962 | 2 275 274 | 3 242 068 | 70 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises5 431 560 lei
-41%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DACOS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4932 Rev. 2 (echivalent: 4932 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi cu taxiuri |
| Descriere Activitate | Transporturi cu taxiuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi cu taxiuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Vâlcea , domeniul 4932: Transporturi cu taxiuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 15 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- A&C INTERNATIONAL ROAD CARGO SRL – locul 11, 257,66 mil. lei, Argeş
- TRANSURB SA – locul 11, 110,52 mil. lei, Galaţi
- RAIL CARGO CARRIER - ROMANIA SRL – locul 11, 96,95 mil. lei, Bucureşti
- DM TRAVEL TRANS SRL – locul 11, 24,83 mil. lei, Bucureşti
- NOVA EUROPE TOURS S.R.L. – locul 11, 6,24 mil. lei, Maramureş
- FIRST CLASS DRIVE S.R.L. – locul 11, 4,14 mil. lei, Constanţa
- GLOBAL RELOCATION SERVICE SRL – locul 11, 2,02 mil. lei, Bucureşti
- CABLE CAR SERVICES S.R.L. – locul 11, 1,15 mil. lei, Dâmboviţa
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DACOS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DACOS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DACOS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.720.246 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.882.377 |
| Stocuri | 162.445 |
| Creante | 1.469.260 |
| Casa si conturi la banci | 250.672 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 213.320 |
| DATORII | 7.103.041 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.712.902 |
| Capital subscris varsat | 523.450 |
| Cifra de afaceri neta | 9.277.763 |
| VENITURI TOTALE | 9.346.409 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.022.262 |
| Profitul brut | 324.147 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 324.147 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.115.886 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.797.014 |
| Stocuri | 136.923 |
| Creante | 1.146.521 |
| Casa si conturi la banci | 513.570 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 201.437 |
| DATORII | 7.725.583 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.388.754 |
| Capital subscris varsat | 523.450 |
| Cifra de afaceri neta | 8.836.043 |
| VENITURI TOTALE | 9.054.593 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.895.558 |
| Profitul brut | 159.035 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 159.035 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 7.623.211 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.855.230 |
| Stocuri | 141.255 |
| Creante | 964.032 |
| Casa si conturi la banci | 749.943 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 222.122 |
| DATORII | 8.470.844 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.229.719 |
| Capital subscris varsat | 523.450 |
| Cifra de afaceri neta | 7.907.993 |
| VENITURI TOTALE | 8.132.802 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.385.316 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 252.514 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 252.514 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.151.459 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.512.215 |
| Stocuri | 252.630 |
| Creante | 916.020 |
| Casa si conturi la banci | 343.565 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 227.092 |
| DATORII | 8.408.565 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.482.201 |
| Capital subscris varsat | 523.450 |
| Cifra de afaceri neta | 5.448.733 |
| VENITURI TOTALE | 5.771.821 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.739.061 |
| Profitul brut | 32.760 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 32.760 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.859.250 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.269.194 |
| Stocuri | 173.224 |
| Creante | 959.828 |
| Casa si conturi la banci | 136.142 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 215.414 |
| DATORII | 8.894.417 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.449.441 |
| Capital subscris varsat | 523.450 |
| Cifra de afaceri neta | 4.330.035 |
| VENITURI TOTALE | 4.814.472 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.608.173 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.793.701 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.793.701 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.669.962 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.275.274 |
| Stocuri | 381.973 |
| Creante | 1.718.210 |
| Casa si conturi la banci | 175.091 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 208.417 |
| DATORII | 8.911.585 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.242.068 |
| Capital subscris varsat | 523.450 |
| Cifra de afaceri neta | 14.331.691 |
| VENITURI TOTALE | 15.582.838 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.145.104 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 562.266 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 562.266 |
| Numar mediu de salariati | 70 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.639.850 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.738.030 |
| Stocuri | 395.016 |
| Creante | 1.204.338 |
| Casa si conturi la banci | 138.676 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 204.897 |
| DATORII | 8.778.442 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.804.335 |
| Capital subscris varsat | 523.450 |
| Cifra de afaceri neta | 16.085.924 |
| VENITURI TOTALE | 16.365.999 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.315.269 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 949.270 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 949.270 |
| Numar mediu de salariati | 84 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.609.710 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.009.869 |
| Stocuri | 305.592 |
| Creante | 1.438.917 |
| Casa si conturi la banci | 265.360 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 186.260 |
| DATORII | 9.269.234 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.536.605 |
| Capital subscris varsat | 523.450 |
| Cifra de afaceri neta | 16.738.927 |
| VENITURI TOTALE | 17.719.916 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.928.085 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 208.169 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 208.169 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.554.721 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.323.907 |
| Stocuri | 383.969 |
| Creante | 865.034 |
| Casa si conturi la banci | 74.904 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 158.600 |
| DATORII | 8.902.753 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.134.475 |
| Capital subscris varsat | 523.450 |
| Cifra de afaceri neta | 15.347.324 |
| VENITURI TOTALE | 15.715.309 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.655.768 |
| Profitul brut | 59.541 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 59.541 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 100 |