DACHSER ROMANIA SRL
| Denumire | DACHSER ROMANIA SRL |
| CUI | 24056785 |
| Nr. Reg. Com. | J2008010547405 |
| EUID | ROONRC.J2008010547405 |
| CAEN | 5226 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2008-06-16 (18 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 112 563 380 | 628 978 | 15 022 197 | 18 954 794 | 20 366 686 | 24 009 674 | 101 |
| 2024 | 106 456 712 | 162 503 | 15 935 395 | 18 590 670 | 21 236 448 | 23 380 695 | 104 |
| 2023 | 111 053 564 | 1 226 809 | 19 634 199 | 19 945 193 | 23 289 513 | 23 218 193 | 108 |
| 2022 | 112 680 029 | 2 807 760 | 23 996 422 | 23 006 286 | 23 374 895 | 21 991 384 | 99 |
| 2021 | 97 951 047 | 6 164 611 | 26 018 391 | 23 288 089 | 31 836 835 | 29 078 624 | 98 |
| 2020 | 90 254 635 | 5 313 717 | 25 606 479 | 20 028 004 | 28 540 258 | 22 914 014 | 94 |
| 2019 | 85 612 128 | 5 556 049 | 9 800 703 | 8 288 580 | 19 169 485 | 17 600 297 | 93 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises112 563 380 lei
6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DACHSER ROMANIA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5226 Rev. 0 (echivalent: 5226 Rev. 1, 5226 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor din tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor din tutun |
| Cod CAEN principal | 52 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Ilfov , domeniul 5226: Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DACHSER ROMANIA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DACHSER ROMANIA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DACHSER ROMANIA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.590.670 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.236.448 |
| Stocuri | 7.630 |
| Creante | 18.499.313 |
| Casa si conturi la banci | 2.729.505 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 38.601 |
| DATORII | 15.935.395 |
| VENITURI IN AVANS | 25.695 |
| PROVIZIOANE | 523.934 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.380.695 |
| Capital subscris varsat | 1.470.200 |
| Cifra de afaceri neta | 106.456.712 |
| VENITURI TOTALE | 106.880.147 |
| CHELTUIELI TOTALE | 106.547.407 |
| Profitul brut | 332.740 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 162.503 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 104 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.945.193 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.289.513 |
| Creante | 17.457.388 |
| Casa si conturi la banci | 5.832.125 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.511 |
| DATORII | 19.634.199 |
| VENITURI IN AVANS | 22.160 |
| PROVIZIOANE | 367.665 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.218.193 |
| Capital subscris varsat | 1.470.200 |
| Cifra de afaceri neta | 111.053.564 |
| VENITURI TOTALE | 111.879.660 |
| CHELTUIELI TOTALE | 110.340.359 |
| Profitul brut | 1.539.301 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.226.809 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 108 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.006.286 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.374.895 |
| Creante | 20.861.268 |
| Casa si conturi la banci | 2.513.627 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.266 |
| DATORII | 23.996.422 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 413.641 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.991.384 |
| Capital subscris varsat | 1.470.200 |
| Cifra de afaceri neta | 112.680.029 |
| VENITURI TOTALE | 113.939.218 |
| CHELTUIELI TOTALE | 110.671.457 |
| Profitul brut | 3.267.761 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.807.760 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 99 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.288.089 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.836.835 |
| Creante | 13.439.401 |
| Casa si conturi la banci | 18.397.434 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 39.789 |
| DATORII | 26.018.391 |
| VENITURI IN AVANS | 3.123 |
| PROVIZIOANE | 64.575 |
| CAPITALURI - TOTAL | 29.078.624 |
| Capital subscris varsat | 1.470.200 |
| Cifra de afaceri neta | 97.951.047 |
| VENITURI TOTALE | 98.888.012 |
| CHELTUIELI TOTALE | 91.843.454 |
| Profitul brut | 7.044.558 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.164.611 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 98 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.028.004 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.540.258 |
| Creante | 15.439.395 |
| Casa si conturi la banci | 13.100.863 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.620 |
| DATORII | 25.606.479 |
| VENITURI IN AVANS | 6.814 |
| PROVIZIOANE | 64.575 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.914.014 |
| Capital subscris varsat | 1.470.200 |
| Cifra de afaceri neta | 90.254.635 |
| VENITURI TOTALE | 90.988.127 |
| CHELTUIELI TOTALE | 84.848.212 |
| Profitul brut | 6.139.915 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.313.717 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 94 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.288.580 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.169.485 |
| Creante | 11.838.994 |
| Casa si conturi la banci | 7.330.491 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.510 |
| DATORII | 9.800.703 |
| PROVIZIOANE | 64.575 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.600.297 |
| Capital subscris varsat | 1.470.200 |
| Cifra de afaceri neta | 85.612.128 |
| VENITURI TOTALE | 86.481.431 |
| CHELTUIELI TOTALE | 80.019.607 |
| Profitul brut | 6.461.824 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.556.049 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 93 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.250.163 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.174.924 |
| Stocuri | 38.337 |
| Creante | 13.473.739 |
| Casa si conturi la banci | 5.662.848 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.411 |
| DATORII | 10.331.675 |
| PROVIZIOANE | 64.575 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.044.248 |
| Capital subscris varsat | 1.470.200 |
| Cifra de afaceri neta | 83.136.629 |
| VENITURI TOTALE | 83.969.328 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.067.782 |
| Profitul brut | 5.901.546 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.077.122 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 83 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.380.403 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.161.644 |
| Stocuri | 28.317 |
| Creante | 11.326.242 |
| Casa si conturi la banci | 6.807.085 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 14.043 |
| DATORII | 8.835.213 |
| PROVIZIOANE | 64.575 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.656.302 |
| Capital subscris varsat | 1.470.200 |
| Cifra de afaceri neta | 71.515.260 |
| VENITURI TOTALE | 72.383.874 |
| CHELTUIELI TOTALE | 66.504.429 |
| Profitul brut | 5.879.445 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.076.534 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 85 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.544.370 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.684.477 |
| Stocuri | 7.139 |
| Creante | 8.180.211 |
| Casa si conturi la banci | 1.497.127 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.879 |
| DATORII | 7.600.958 |
| PROVIZIOANE | 70.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.579.768 |
| Capital subscris varsat | 1.470.200 |
| Cifra de afaceri neta | 60.837.583 |
| VENITURI TOTALE | 61.431.680 |
| CHELTUIELI TOTALE | 56.556.614 |
| Profitul brut | 4.875.066 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.075.714 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 80 |