CURAC CONSTRUCT SRL – CUI 24940250
Pe scurt
CURAC CONSTRUCT SRL are CUI 24940250, număr de înregistrare J24/32/2009 și sediul în Sat Poienile de sub Munte, Comuna Poienile de sub Munte, județul Maramureş. Activitatea principală declarată: CAEN 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 375.732 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 20.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CURAC CONSTRUCT SRL |
| CUI | 24940250 |
| Nr. Reg. Com. | J24/32/2009 |
| EUID | ROONRC.J24/32/2009 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 20.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Da |
| Data înființare | 2009-01-13 (17 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CURAC MIHAI | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 0 | -375 732 | 2 130 578 | 327 | 3 678 660 | 1 693 726 | 3 |
| 2024 | 42 | 97 702 | 1 752 932 | 327 | 3 580 969 | 1 973 681 | 8 |
| 2023 | 126 | 4 591 | 945 894 | 327 | 2 676 229 | 1 875 979 | 5 |
| 2022 | 0 | 68 250 | 716 696 | 327 | 2 411 624 | 1 840 572 | 8 |
| 2021 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| 2020 | 1 462 701 | 326 943 | 259 354 | 327 | 1 843 543 | 1 729 833 | 8 |
| 2019 | 1 617 234 | 450 181 | 427 171 | 327 | 1 690 420 | 1 408 892 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises0 lei
-100%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CURAC CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Maramureş , domeniul 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 10286 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CAROT EXPERT S.R.L. – locul 10282, 238.805 lei, Sibiu
- EURONAV CONSTRUCT S.R.L. – locul 10282, 0 lei, Bucureşti
- ACD NORD CONSTRUCT S.R.L. – locul 10283, 238.780 lei, Botoşani
- DEPENBROCK ADMINISTRATOR CONSTRUCT SOCIETATE IN COMANDITA – locul 10283, 0 lei, Bucureşti
- CTV ROYAL CONSULTING S.R.L. – locul 10284, 238.568 lei, Cluj
- BNG TRUST SRL – locul 10284, 0 lei, Galaţi
- BIAGEO CONSTRUCT SRL – locul 10285, 238.466 lei, Vrancea
- BUILDTECH CONTRACTORS SRL – locul 10285, 0 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CURAC CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CURAC CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CURAC CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 327 |
| Active circulante | 3.580.969 |
| Stocuri | 2.700.701 |
| Creante | 847.914 |
| Disponibilitati | 32.354 |
| Cheltuieli in avans | 145.317 |
| Datorii | 1.752.932 |
| Capitaluri proprii | 1.973.681 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 42 |
| Venituri totale | 1.700.042 |
| Cheltuieli totale | 1.602.340 |
| Profit brut | 97.702 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 97.702 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 327 |
| Active circulante | 2.676.229 |
| Stocuri | 1.000.701 |
| Creante | 1.562.256 |
| Disponibilitati | 113.272 |
| Cheltuieli in avans | 145.317 |
| Datorii | 945.894 |
| Capitaluri proprii | 1.875.979 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 126 |
| Venituri totale | 280.126 |
| Cheltuieli totale | 275.534 |
| Profit brut | 4.592 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.591 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 5 |
| Active imobilizate | 327 |
| Active circulante | 2.411.624 |
| Stocuri | 719.350 |
| Creante | 1.462.429 |
| Disponibilitati | 229.845 |
| Cheltuieli in avans | 145.317 |
| Datorii | 716.696 |
| Capitaluri proprii | 1.840.572 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 710.250 |
| Cheltuieli totale | 641.995 |
| Profit brut | 68.255 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 68.250 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 327 |
| Active circulante | 1.843.543 |
| Stocuri | 9.058 |
| Creante | 1.316.610 |
| Disponibilitati | 517.875 |
| Cheltuieli in avans | 145.317 |
| Datorii | 259.354 |
| Capitaluri proprii | 1.729.833 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.462.701 |
| Venituri totale | 1.466.437 |
| Cheltuieli totale | 1.125.976 |
| Profit brut | 340.461 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 326.943 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 8 |
| Active imobilizate | 327 |
| Active circulante | 1.690.420 |
| Stocuri | 9.058 |
| Creante | 1.084.121 |
| Disponibilitati | 597.241 |
| Cheltuieli in avans | 145.316 |
| Datorii | 427.171 |
| Capitaluri proprii | 1.408.892 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 1.617.234 |
| Venituri totale | 1.621.319 |
| Cheltuieli totale | 1.154.933 |
| Profit brut | 466.386 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 450.181 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 327 |
| Active circulante | 41.687 |
| Stocuri | 201 |
| Creante | 8.097 |
| Disponibilitati | 33.389 |
| Cheltuieli in avans | 195.023 |
| Datorii | 342.527 |
| Capitaluri proprii | -105.490 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 761 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 761 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 761 |