COZA LUX CONSTRUCT SRL – CUI 37278287
Informativ
COZA LUX CONSTRUCT SRL are CUI 37278287, număr de înregistrare J2017000712228 și sediul în Municipiul Iaşi, județul Iaşi. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 387.175 lei, o pierdere netă de 168.226 lei și un număr mediu de 2 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 27.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | COZA LUX CONSTRUCT SRL |
| CUI | 37278287 |
| Nr. Reg. Com. | J2017000712228 |
| EUID | ROONRC.J22/712/2017 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 27.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-03-27 (9 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COBZAC GHEORGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 387 175 | -168 226 | 78 784 | 22 553 | 208 294 | 152 063 | 2 |
| 2024 | 978 224 | 381 159 | 38 580 | 26 339 | 394 111 | 381 870 | 3 |
| 2023 | 613 611 | 7 772 | 341 480 | 21 170 | 792 963 | 437 310 | 4 |
| 2022 | 1 042 597 | 494 085 | 310 178 | 9 745 | 832 920 | 494 755 | 3 |
| 2021 | 129 321 | 43 167 | 23 102 | 0 | 227 613 | 197 011 | 0 |
| 2020 | 242 910 | 149 181 | 22 268 | 0 | 176 112 | 153 844 | 0 |
| 2019 | 61 068 | 39 866 | 14 573 | 0 | 19 236 | 4 663 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprisesGrafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COZA LUX CONSTRUCT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Iaşi , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 8549 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CONCEPT SERV INTERNATIONAL SRL – locul 8545, 387.777 lei, Prahova
- GAVALUK CONSTRUCT S.R.L. – locul 8545, 66.535 lei, Constanţa
- MAGOS HOME CONSTRUCT SRL – locul 8546, 387.706 lei, Mureş
- CMR CONSTRUCȚII S.R.L. – locul 8546, 66.415 lei, Satu Mare
- TMH CORINA S.R.L. – locul 8547, 387.694 lei, Timiş
- ILY DAN STRONG FORCE S.R.L. – locul 8547, 66.400 lei, Caraş-Severin
- CUZA EMPIRE S.R.L. – locul 8548, 387.565 lei, Bacău
- RINOVA MONTAJE S.R.L. – locul 8548, 66.355 lei, Bacău
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COZA LUX CONSTRUCT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COZA LUX CONSTRUCT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COZA LUX CONSTRUCT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 26.339 |
| Active circulante | 394.111 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 300.883 |
| Disponibilitati | 93.228 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 38.580 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 381.870 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 978.224 |
| Venituri totale | 991.562 |
| Cheltuieli totale | 583.897 |
| Profit brut | 407.665 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 381.159 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 21.170 |
| Active circulante | 792.963 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 705.470 |
| Disponibilitati | 87.493 |
| Cheltuieli in avans | 2.389 |
| Datorii | 341.480 |
| Venituri in avans | 37.732 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 437.310 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 613.611 |
| Venituri totale | 614.523 |
| Cheltuieli totale | 601.343 |
| Profit brut | 13.180 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 7.772 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 4 |
| Active imobilizate | 9.745 |
| Active circulante | 832.920 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 441.375 |
| Disponibilitati | 391.545 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 310.178 |
| Venituri in avans | 37.732 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 494.755 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 1.042.597 |
| Venituri totale | 1.042.607 |
| Cheltuieli totale | 538.304 |
| Profit brut | 504.303 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 494.085 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 0 |
| Active circulante | 176.112 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 0 |
| Disponibilitati | 176.112 |
| Cheltuieli in avans | 0 |
| Datorii | 22.268 |
| Venituri in avans | 0 |
| Provizioane | 0 |
| Capitaluri proprii | 153.844 |
| Capital social | 200 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri | 242.910 |
| Venituri totale | 242.910 |
| Cheltuieli totale | 90.190 |
| Profit brut | 152.720 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 149.181 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 0 |
| Active circulante | 19.236 |
| Disponibilitati | 19.236 |
| Datorii | 14.573 |
| Capitaluri proprii | 4.663 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 61.068 |
| Venituri totale | 61.068 |
| Cheltuieli totale | 19.370 |
| Profit brut | 41.698 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 39.866 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active circulante | 150 |
| Disponibilitati | 150 |
| Cheltuieli in avans | 11.858 |
| Datorii | 47.211 |
| Capitaluri proprii | -35.203 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 4.255 |
| Venituri totale | 4.255 |
| Cheltuieli totale | 14.773 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.518 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 10.566 |
| Active circulante | 1.055 |
| Disponibilitati | 1.055 |
| Cheltuieli in avans | 11.858 |
| Datorii | 37.550 |
| Capitaluri proprii | -24.637 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 56.233 |
| Venituri totale | 56.233 |
| Cheltuieli totale | 79.727 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 23.494 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 24.837 |