COSTEA CONSTRUCŢII SRL – CUI 20361140
Pe scurt
COSTEA CONSTRUCŢII SRL are CUI 20361140, număr de înregistrare J2007000007347 și sediul în Sat Traian, Comuna Traian, județul Teleorman. Activitatea principală declarată: CAEN 4100 – Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 242.311 lei, un profit net de 54.169 lei și un număr mediu de 3 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 31.08.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | COSTEA CONSTRUCŢII SRL |
| CUI | 20361140 |
| Nr. Reg. Com. | J2007000007347 |
| EUID | ROONRC.J2007000007347 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 31.08.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2007-01-03 (19 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SÎRGHI DANIELA | - | România |
| COSTEA DĂNUŢ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 242 311 | 54 169 | 170 476 | 97 723 | 74 519 | 1 766 | 3 |
| 2024 | 145 043 | 24 476 | 118 772 | 97 787 | 13 937 | -7 048 | 2 |
| 2023 | 109 948 | 2 447 | 191 762 | 110 350 | 49 888 | -31 524 | 1 |
| 2022 | 174 798 | 5 336 | 116 745 | 45 218 | 37 556 | -33 971 | 1 |
| 2021 | 0 | 0 | 253 033 | 45 218 | 168 508 | -39 307 | 0 |
| 2020 | 0 | 0 | 253 033 | 45 218 | 168 508 | -39 307 | 0 |
| 2019 | 0 | 0 | 253 033 | 45 218 | 168 508 | -39 307 | 0 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises242 311 lei
67%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COSTEA CONSTRUCŢII SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Microîntreprinderi , Teleorman , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (41), poziții apropiate de locul 10228 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- PANOZZO DENIS S.R.L. – locul 10224, 242.540 lei, Suceava
- BELCAR SRL – locul 10224, 0 lei, Bihor
- DOLOMARY BUILDING S.R.L. – locul 10225, 242.524 lei, Prahova
- AMAT CONSTRUCT SRL – locul 10225, 0 lei, Cluj
- ST DECORATION S.R.L. – locul 10226, 242.516 lei, Mureş
- MARCIP CONSTRUCT SRL – locul 10226, 0 lei, Neamţ
- SALCA S.R.L. – locul 10227, 242.489 lei, Prahova
- ALIO IMOB SRL – locul 10227, 0 lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COSTEA CONSTRUCŢII SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COSTEA CONSTRUCŢII SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COSTEA CONSTRUCŢII SRL"
TVA
Activ fiscal
| Data inactivare | 2014-08-26 |
| Data reactivare | 2022-07-26 |
| Data publicare | 2014-08-28 |
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 97.787 |
| Active circulante | 13.937 |
| Stocuri | 11.302 |
| Creante | 395 |
| Disponibilitati | 2.240 |
| Datorii | 118.772 |
| Capitaluri proprii | -7.048 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 145.043 |
| Venituri totale | 236.411 |
| Cheltuieli totale | 209.170 |
| Profit brut | 27.241 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 24.476 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 110.350 |
| Active circulante | 49.888 |
| Stocuri | 40.003 |
| Disponibilitati | 9.885 |
| Datorii | 191.762 |
| Capitaluri proprii | -31.524 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 109.948 |
| Venituri totale | 140.608 |
| Cheltuieli totale | 136.504 |
| Profit brut | 4.104 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 2.447 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 45.218 |
| Active circulante | 37.556 |
| Stocuri | 37.342 |
| Disponibilitati | 214 |
| Datorii | 116.745 |
| Capitaluri proprii | -33.971 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 174.798 |
| Venituri totale | 184.798 |
| Cheltuieli totale | 174.245 |
| Profit brut | 10.553 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 5.336 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |