COSMAD TRANS SRL – CUI 9019520
Pe scurt
COSMAD TRANS SRL are CUI 9019520, număr de înregistrare J1996010413402 și sediul în Bucureşti Sectorul 6, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 3.971.619 lei, un profit net de 226.437 lei și un număr mediu de 13 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 23.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | COSMAD TRANS SRL |
| CUI | 9019520 |
| Nr. Reg. Com. | J1996010413402 |
| EUID | ROONRC.J1996010413402 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 23.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1996-12-12 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| FLOREA GHEORGHE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 3 971 619 | 226 437 | 873 443 | 841 197 | 725 532 | 708 723 | 13 |
| 2024 | 5 386 179 | 307 248 | 1 446 168 | 1 173 810 | 939 207 | 682 286 | 14 |
| 2023 | 5 598 132 | 755 648 | 911 348 | 1 357 301 | 1 062 450 | 1 523 840 | 20 |
| 2022 | 4 873 574 | 905 311 | 1 569 966 | 1 562 174 | 1 032 286 | 1 039 931 | 17 |
| 2021 | 4 759 296 | 1 258 380 | 596 720 | 1 628 633 | 747 270 | 1 794 620 | 20 |
| 2020 | 4 647 212 | 1 772 424 | 870 707 | 1 320 656 | 1 308 958 | 1 772 664 | 21 |
| 2019 | 3 839 668 | 1 283 753 | 698 985 | 925 853 | 1 037 102 | 1 283 993 | 18 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises3 971 619 lei
-26%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COSMAD TRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (49), poziții apropiate de locul 3128 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DSA AUTOMOBILE LOGISTIC S.R.L. – locul 3124, 3,98 mil. lei, Cluj
- POLYMARY SERCOM S.R.L. – locul 3124, 68.629 lei, Mureş
- KĂTĂ & DYA SPEED LOGISTIC S.R.L. – locul 3125, 3,97 mil. lei, Argeş
- D&D ADICOM SRL – locul 3125, 68.572 lei, Sibiu
- PIT STOP RCR TRANS SRL – locul 3126, 3,97 mil. lei, Maramureş
- BOL TAXI S.R.L. – locul 3126, 68.413 lei, Satu Mare
- SZIRBE SRL – locul 3127, 3,97 mil. lei, Maramureş
- TRANSVISION ENTERPRISE S.R.L. – locul 3127, 68.361 lei, Arad
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COSMAD TRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COSMAD TRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COSMAD TRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.173.810 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 939.207 |
| Stocuri | 30.794 |
| Creante | 278.968 |
| Casa si conturi la banci | 629.445 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.437 |
| DATORII | 1.446.168 |
| CAPITALURI - TOTAL | 682.286 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.386.179 |
| VENITURI TOTALE | 5.607.984 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.244.802 |
| Profitul brut | 363.182 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 307.248 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 14 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.357.301 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.062.450 |
| Creante | 523.502 |
| Casa si conturi la banci | 538.948 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.437 |
| DATORII | 911.348 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.523.840 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 5.598.132 |
| VENITURI TOTALE | 5.604.907 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.720.841 |
| Profitul brut | 884.066 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 755.648 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.562.174 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.032.286 |
| Creante | 414.558 |
| Casa si conturi la banci | 617.728 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.437 |
| DATORII | 1.569.966 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.039.931 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.873.574 |
| VENITURI TOTALE | 4.886.371 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.940.222 |
| Profitul brut | 946.149 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 905.311 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.628.633 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 747.270 |
| Creante | 181.377 |
| Casa si conturi la banci | 565.893 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.437 |
| DATORII | 596.720 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.794.620 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.759.296 |
| VENITURI TOTALE | 4.812.091 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.505.592 |
| Profitul brut | 1.306.499 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.258.380 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.320.656 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.308.958 |
| Creante | 655.671 |
| Casa si conturi la banci | 653.287 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.757 |
| DATORII | 870.707 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.772.664 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 4.647.212 |
| VENITURI TOTALE | 4.648.622 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.833.076 |
| Profitul brut | 1.815.546 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.772.424 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 925.853 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.037.102 |
| Creante | 516.824 |
| Casa si conturi la banci | 520.278 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.023 |
| DATORII | 698.985 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.283.993 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 3.839.668 |
| VENITURI TOTALE | 3.849.931 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.527.681 |
| Profitul brut | 1.322.250 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.283.753 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 18 |
| Active imobilizate | 568.495 |
| Active circulante | 566.431 |
| Creante | 318.190 |
| Disponibilitati | 248.241 |
| Cheltuieli in avans | 1.440 |
| Datorii | 371.182 |
| Capitaluri proprii | 765.184 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.610.775 |
| Venituri totale | 2.624.315 |
| Cheltuieli totale | 1.896.523 |
| Profit brut | 727.792 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 701.549 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 15 |
| Active imobilizate | 427.384 |
| Active circulante | 460.068 |
| Creante | 245.699 |
| Disponibilitati | 214.369 |
| Datorii | 823.817 |
| Capitaluri proprii | 63.635 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 2.296.093 |
| Venituri totale | 2.311.171 |
| Cheltuieli totale | 1.658.490 |
| Profit brut | 652.681 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 543.515 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 334.775 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 504.262 |
| Creante | 280.836 |
| Casa si conturi la banci | 223.426 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 502 |
| DATORII | 802.083 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.456 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.486.337 |
| VENITURI TOTALE | 2.486.384 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.864.769 |
| Profitul brut | 621.615 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 517.337 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |