COPOS CONSTRUCŢII S.R.L. – CUI 15190310
Pe scurt
COPOS CONSTRUCŢII S.R.L. are CUI 15190310, număr de înregistrare J2003000122059 și sediul în Municipiul Oradea, județul Bihor. Activitatea principală declarată: CAEN 4291 – Construcții hidrotehnice. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 9.905.894 lei, un profit net de 922.067 lei și un număr mediu de 24 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 05.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | COPOS CONSTRUCŢII S.R.L. |
| CUI | 15190310 |
| Nr. Reg. Com. | J2003000122059 |
| EUID | ROONRC.J2003000122059 |
| CAEN | 4291 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 05.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2003-02-06 (23 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COPOS GERARD-DARIUS-PETRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9 905 894 | 922 067 | 3 117 797 | 2 813 905 | 4 154 281 | 3 850 389 | 24 |
| 2024 | 7 176 859 | 574 863 | 4 212 837 | 1 192 777 | 5 948 382 | 2 928 322 | 11 |
| 2023 | 1 744 470 | 971 339 | 2 415 202 | 535 811 | 4 232 850 | 2 353 459 | 11 |
| 2022 | 700 319 | 482 068 | 2 068 493 | 393 034 | 3 057 579 | 1 382 120 | 12 |
| 2021 | 2 399 894 | 271 010 | 2 627 588 | 1 056 535 | 2 471 105 | 900 052 | 17 |
| 2020 | 1 946 083 | 434 454 | 2 886 118 | 1 879 459 | 1 640 090 | 633 431 | 15 |
| 2019 | 1 724 093 | 107 822 | 2 609 942 | 1 648 306 | 1 160 613 | 198 977 | 19 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises9 905 894 lei
38%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COPOS CONSTRUCŢII S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4291 Rev. 2 (echivalent: 4291 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Construcții hidrotehnice |
| Descriere Activitate | Construcții hidrotehnice |
| Cod CAEN principal | 42 Construcții hidrotehnice |
| Descriere activitate (principal) | Lucrări de geniu civil |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bihor , domeniul 4291: Construcții hidrotehnice
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (42), poziții apropiate de locul 24 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- DRUM CONCEPT SRL – locul 20, 255,74 mil. lei, Bucureşti
- OSTENWEG SYSPLAN S.R.L. – locul 20, 84,89 mil. lei, Sibiu
- PORT TRANS SRL – locul 20, 80,24 mil. lei, Dâmboviţa
- ADMAR CAPITAL GROUP SRL – locul 20, 24,78 mil. lei, Bucureşti
- HIDROGAL MARK SRL – locul 20, 22,09 mil. lei, Galaţi
- RA & CO SRL – locul 20, 16,22 mil. lei, Dolj
- ROHID CONSTRUCT PRESTCOM SRL – locul 20, 1,17 mil. lei, Mureş
- GEIGER TRANSILVANIA SRL – locul 21, 245,43 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COPOS CONSTRUCŢII S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COPOS CONSTRUCŢII S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COPOS CONSTRUCŢII S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.192.777 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.948.382 |
| Stocuri | 140.222 |
| Creante | 3.087.415 |
| Casa si conturi la banci | 2.720.745 |
| DATORII | 4.212.837 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.928.322 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.176.859 |
| VENITURI TOTALE | 4.692.331 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.992.833 |
| Profitul brut | 699.498 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 574.863 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 535.811 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.232.850 |
| Stocuri | 2.769.631 |
| Creante | 1.272.981 |
| Casa si conturi la banci | 190.238 |
| DATORII | 2.415.202 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.353.459 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.744.470 |
| VENITURI TOTALE | 3.256.244 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.270.755 |
| Profitul brut | 985.489 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 971.339 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 393.034 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.057.579 |
| Stocuri | 1.441.443 |
| Creante | 598.568 |
| Casa si conturi la banci | 1.017.568 |
| DATORII | 2.068.493 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.382.120 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 700.319 |
| VENITURI TOTALE | 2.657.647 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.163.355 |
| Profitul brut | 494.292 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 482.068 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.056.535 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.471.105 |
| Stocuri | 715.968 |
| Creante | 1.176.145 |
| Casa si conturi la banci | 578.992 |
| DATORII | 2.627.588 |
| CAPITALURI - TOTAL | 900.052 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 2.399.894 |
| VENITURI TOTALE | 3.030.093 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.732.373 |
| Profitul brut | 297.720 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 271.010 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.879.459 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.640.090 |
| Stocuri | 390.889 |
| Creante | 1.255.858 |
| Casa si conturi la banci | -6.657 |
| DATORII | 2.886.118 |
| CAPITALURI - TOTAL | 633.431 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.946.083 |
| VENITURI TOTALE | 2.156.764 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.704.469 |
| Profitul brut | 452.295 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 434.454 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 15 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.648.306 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.160.613 |
| Stocuri | 300.682 |
| Creante | 577.855 |
| Casa si conturi la banci | 282.076 |
| DATORII | 2.609.942 |
| CAPITALURI - TOTAL | 198.977 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.724.093 |
| VENITURI TOTALE | 1.904.922 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.779.523 |
| Profitul brut | 125.399 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 107.822 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 753.134 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.067.829 |
| Stocuri | 300.959 |
| Creante | 528.292 |
| Casa si conturi la banci | 238.578 |
| DATORII | 1.729.809 |
| CAPITALURI - TOTAL | 91.154 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 1.377.001 |
| VENITURI TOTALE | 1.377.816 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.224.078 |
| Profitul brut | 153.738 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 139.912 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |
| Active imobilizate | 612.412 |
| Active circulante | 885.548 |
| Stocuri | 250.267 |
| Creante | 260.198 |
| Disponibilitati | 375.083 |
| Datorii | 1.546.718 |
| Capitaluri proprii | -48.758 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 741.944 |
| Venituri totale | 1.011.691 |
| Cheltuieli totale | 986.790 |
| Profit brut | 24.901 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 12.838 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 16 |
| Active imobilizate | 437.432 |
| Active circulante | 600.048 |
| Stocuri | 225.199 |
| Creante | 344.096 |
| Disponibilitati | 30.753 |
| Datorii | 1.099.076 |
| Capitaluri proprii | -61.596 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 657.838 |
| Venituri totale | 694.684 |
| Cheltuieli totale | 772.139 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 77.455 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 77.965 |
| Nr. salariati | 14 |