CONFECTII VASLUI SA – CUI 826992
Pe scurt
CONFECTII VASLUI SA are CUI 826992, număr de înregistrare J1991000010375 și sediul în Municipiul Vaslui, județul Vaslui. Activitatea principală declarată: CAEN 1421 – Extracția pietrișului și nisipului. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 17.946.646 lei, un profit net de 2.258.854 lei și un număr mediu de 206 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 06.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | CONFECTII VASLUI SA |
| CUI | 826992 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000010375 |
| EUID | ROONRC.J37/10/1991 |
| CAEN | 1421 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 06.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-01-25 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MICORICIU BOGDAN-GEORGE | - | România |
| MIHALACHE GABRIELA | - | România |
| JUDE CIPRIAN-IOAN | - | România |
| ISAC NICU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 17 946 646 | 2 258 854 | 2 930 375 | 42 609 020 | 10 622 909 | 49 232 894 | 206 |
| 2024 | 16 307 145 | 5 595 113 | 1 059 008 | 29 524 917 | 19 691 227 | 47 174 039 | 206 |
| 2023 | 15 995 027 | 2 014 058 | 77 063 888 | 99 515 483 | 20 232 135 | 41 778 926 | 206 |
| 2022 | 15 229 199 | 4 879 370 | 61 587 948 | 78 607 433 | 23 361 414 | 39 964 869 | 212 |
| 2021 | 10 971 049 | 1 217 368 | 2 161 609 | 27 804 628 | 9 721 936 | 35 285 499 | 210 |
| 2020 | 9 648 911 | 1 040 396 | 1 840 607 | 30 880 123 | 5 319 777 | 34 268 131 | 202 |
| 2019 | 10 446 454 | 565 286 | 1 660 261 | 23 358 560 | 11 831 928 | 33 427 734 | 211 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises17 946 646 lei
10%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CONFECTII VASLUI SA”
| Cod CAEN preponderent | 1421 Rev. 0 (echivalent: 1421 Rev. 1, 1421 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Extracția pietrișului și nisipului |
| Descriere Activitate | Extracția pietrișului și nisipului |
| Cod CAEN principal | 14 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Vaslui , domeniul 1421: Extracția pietrișului și nisipului
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (14), poziții apropiate de locul 52 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- ROSAVIS PROD SRL – locul 48, 38,79 mil. lei, Vaslui
- DEPOT 96 DESIGN SRL – locul 48, 18,42 mil. lei, Bucureşti
- ATLAS INVESTMENTS GROUP SRL – locul 48, 15,99 mil. lei, Bucureşti
- FRYLAPTE SRL – locul 48, 7,95 mil. lei, Braşov
- LYLY & NEKT 07 IMPEX SRL – locul 48, 3,52 mil. lei, Mehedinţi
- WORK SAFE BOX S.R.L. – locul 48, 3,03 mil. lei, Timiş
- RAMIDI CONF S.R.L. – locul 48, 2,21 mil. lei, Bacău
- BIBOMODA SRL – locul 48, 1,54 mil. lei, Neamţ
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CONFECTII VASLUI SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CONFECTII VASLUI SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CONFECTII VASLUI SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.524.917 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.691.227 |
| Stocuri | 2.006.958 |
| Creante | 3.258.175 |
| Casa si conturi la banci | 14.426.009 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 667 |
| DATORII | 1.059.008 |
| VENITURI IN AVANS | 437.061 |
| PROVIZIOANE | 546.703 |
| CAPITALURI - TOTAL | 47.174.039 |
| Capital subscris varsat | 6.989.873 |
| Cifra de afaceri neta | 16.307.145 |
| VENITURI TOTALE | 93.670.329 |
| CHELTUIELI TOTALE | 87.365.736 |
| Profitul brut | 6.304.593 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.595.113 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 206 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 99.515.483 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.232.135 |
| Stocuri | 2.170.168 |
| Creante | 2.375.922 |
| Casa si conturi la banci | 15.685.960 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.014 |
| DATORII | 77.063.888 |
| VENITURI IN AVANS | 496.581 |
| PROVIZIOANE | 412.237 |
| CAPITALURI - TOTAL | 41.778.926 |
| Capital subscris varsat | 6.989.873 |
| Cifra de afaceri neta | 15.995.027 |
| VENITURI TOTALE | 17.670.734 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.611.932 |
| Profitul brut | 2.058.802 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.014.058 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 206 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 78.607.433 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.361.414 |
| Stocuri | 2.202.231 |
| Creante | 9.919.591 |
| Casa si conturi la banci | 11.239.507 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 61.587.948 |
| VENITURI IN AVANS | 68.201 |
| PROVIZIOANE | 347.829 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.964.869 |
| Capital subscris varsat | 6.989.873 |
| Cifra de afaceri neta | 15.229.199 |
| VENITURI TOTALE | 22.884.809 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.784.119 |
| Profitul brut | 5.100.690 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.879.370 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 212 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.804.628 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.721.936 |
| Stocuri | 1.883.478 |
| Creante | 1.685.531 |
| Casa si conturi la banci | 6.152.842 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 665 |
| DATORII | 2.161.609 |
| VENITURI IN AVANS | 80.121 |
| CAPITALURI - TOTAL | 35.285.499 |
| Capital subscris varsat | 6.989.873 |
| Cifra de afaceri neta | 10.971.049 |
| VENITURI TOTALE | 20.651.479 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.261.934 |
| Profitul brut | 1.389.545 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.217.368 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 210 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.880.123 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.319.777 |
| Stocuri | 1.653.772 |
| Creante | 1.120.302 |
| Casa si conturi la banci | 2.545.618 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 879 |
| DATORII | 1.840.607 |
| VENITURI IN AVANS | 92.041 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.268.131 |
| Capital subscris varsat | 6.989.873 |
| Cifra de afaceri neta | 9.648.911 |
| VENITURI TOTALE | 12.343.865 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.209.096 |
| Profitul brut | 1.134.769 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.040.396 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 202 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.358.560 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.831.928 |
| Stocuri | 1.832.127 |
| Creante | 1.830.470 |
| Casa si conturi la banci | 5.986.274 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.468 |
| DATORII | 1.660.261 |
| VENITURI IN AVANS | 103.961 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.427.734 |
| Cifra de afaceri neta | 10.446.454 |
| VENITURI TOTALE | 12.206.237 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.562.681 |
| Profitul brut | 643.556 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 565.286 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 211 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.298.821 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.454.733 |
| Stocuri | 1.519.543 |
| Creante | 2.282.240 |
| Casa si conturi la banci | 6.469.893 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.540 |
| DATORII | 1.576.766 |
| VENITURI IN AVANS | 115.881 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.062.447 |
| Capital subscris varsat | 6.989.873 |
| Cifra de afaceri neta | 10.270.326 |
| VENITURI TOTALE | 20.060.351 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.341.792 |
| Profitul brut | 4.718.559 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.459.578 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 233 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.917.569 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.298.498 |
| Stocuri | 1.379.321 |
| Creante | 1.206.062 |
| Casa si conturi la banci | 4.530.058 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.499 |
| DATORII | 1.480.438 |
| VENITURI IN AVANS | 127.401 |
| PROVIZIOANE | 6.857 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.602.870 |
| Capital subscris varsat | 6.989.873 |
| Cifra de afaceri neta | 7.765.867 |
| VENITURI TOTALE | 9.577.670 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.538.128 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 960.458 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 960.458 |
| Numar mediu de salariati | 243 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.458.347 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.662.283 |
| Stocuri | 1.173.835 |
| Creante | 1.707.013 |
| Casa si conturi la banci | 4.598.378 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 717 |
| DATORII | 1.407.621 |
| VENITURI IN AVANS | 139.321 |
| PROVIZIOANE | 11.077 |
| CAPITALURI - TOTAL | 29.563.328 |
| Capital subscris varsat | 6.989.873 |
| Cifra de afaceri neta | 9.043.173 |
| VENITURI TOTALE | 10.964.801 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.828.439 |
| Profitul brut | 136.362 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 117.385 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 286 |