COMTERM INVEST SRL – CUI 12361289
Pe scurt
COMTERM INVEST SRL are CUI 12361289, număr de înregistrare J1999000677260 și sediul în Municipiul Târgu Mureş, județul Mureş. Activitatea principală declarată: CAEN 4324 – Alte lucrări de instalații pentru construcții. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 9.207.966 lei, un profit net de 3.307.623 lei și un număr mediu de 25 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 26.10.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | COMTERM INVEST SRL |
| CUI | 12361289 |
| Nr. Reg. Com. | J1999000677260 |
| EUID | ROONRC.J1999000677260 |
| CAEN | 4324 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 26.10.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1999-11-03 (27 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ȘERBAN MIRCEA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 9 207 966 | 3 307 623 | 1 856 812 | 659 901 | 4 743 213 | 3 530 850 | 25 |
| 2024 | 4 630 996 | 852 547 | 1 548 174 | 350 413 | 3 397 251 | 2 177 651 | 25 |
| 2023 | 8 265 802 | 2 023 805 | 1 331 703 | 371 224 | 3 479 729 | 2 495 103 | 25 |
| 2022 | 8 528 036 | 1 098 960 | 3 306 241 | 396 876 | 4 226 598 | 1 294 283 | 36 |
| 2021 | 1 364 044 | 105 322 | 5 685 620 | 501 877 | 5 789 054 | 565 942 | 33 |
| 2020 | 3 593 724 | 265 296 | 2 895 172 | 643 865 | 2 764 121 | 460 620 | 35 |
| 2019 | 10 552 741 | 1 148 794 | 2 497 043 | 1 014 583 | 3 967 117 | 2 360 015 | 40 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises9 207 966 lei
99%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COMTERM INVEST SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4324 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Alte lucrări de instalații pentru construcții |
| Descriere Activitate | Alte lucrări de instalații pentru construcții |
| Cod CAEN principal | 43 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Mureş , domeniul 4324: Alte lucrări de instalații pentru construcții
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (43), poziții apropiate de locul 31 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- CONVERGINT ROMANIA S.R.L. – locul 27, 98,14 mil. lei, Bucureşti
- INSTAL EXPERT SRL – locul 27, 75,61 mil. lei, Cluj
- CIMONTUBO INGINERIA INDUSTRIALA S.R.L. – locul 27, 41,67 mil. lei, Bucureşti
- GREEN PLAN PROJECT S.R.L. – locul 27, 15,14 mil. lei, Satu Mare
- KLAUS MULTIPARKING SYSTEMS SRL – locul 27, 12,07 mil. lei, Ilfov
- ALUSOF CONCEPT S.R.L. – locul 27, 10,93 mil. lei, Ilfov
- NEW DESIGN CONSTRUCT SRL – locul 27, 9,82 mil. lei, Bihor
- IZORS HT S.R.L. – locul 27, 6,18 mil. lei, Sălaj
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COMTERM INVEST SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COMTERM INVEST SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COMTERM INVEST SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 350.413 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.397.251 |
| Stocuri | 38.989 |
| Creante | 3.013.337 |
| Casa si conturi la banci | 344.925 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.432 |
| DATORII | 1.548.174 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 26.271 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.177.651 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 4.630.996 |
| VENITURI TOTALE | 4.558.287 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.571.309 |
| Profitul brut | 986.978 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 852.547 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 371.224 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.479.729 |
| Stocuri | 90.935 |
| Creante | 2.209.392 |
| Casa si conturi la banci | 1.179.402 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.124 |
| DATORII | 1.331.703 |
| PROVIZIOANE | 26.271 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.495.103 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.265.802 |
| VENITURI TOTALE | 6.572.185 |
| CHELTUIELI TOTALE | 4.225.007 |
| Profitul brut | 2.347.178 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.023.805 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 396.876 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.226.598 |
| Stocuri | 1.756.746 |
| Creante | 2.060.151 |
| Casa si conturi la banci | 409.701 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.274 |
| DATORII | 3.306.241 |
| VENITURI IN AVANS | 953 |
| PROVIZIOANE | 26.271 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.294.283 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 8.528.036 |
| VENITURI TOTALE | 7.668.937 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.354.050 |
| Profitul brut | 1.314.887 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.098.960 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 36 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 501.877 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.789.054 |
| Stocuri | 3.056.433 |
| Creante | 2.530.700 |
| Casa si conturi la banci | 201.921 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.278 |
| DATORII | 5.685.620 |
| VENITURI IN AVANS | 8.665 |
| PROVIZIOANE | 34.982 |
| CAPITALURI - TOTAL | 565.942 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.364.044 |
| VENITURI TOTALE | 3.803.188 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.685.530 |
| Profitul brut | 117.658 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 105.322 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 643.865 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.764.121 |
| Stocuri | 325.689 |
| Creante | 1.720.365 |
| Casa si conturi la banci | 718.067 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.457 |
| DATORII | 2.895.172 |
| VENITURI IN AVANS | 20.669 |
| PROVIZIOANE | 34.982 |
| CAPITALURI - TOTAL | 460.620 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.593.724 |
| VENITURI TOTALE | 4.048.336 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.734.469 |
| Profitul brut | 313.867 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 265.296 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.014.583 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.967.117 |
| Stocuri | 30.522 |
| Creante | 3.562.597 |
| Casa si conturi la banci | 373.998 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.391 |
| DATORII | 2.497.043 |
| VENITURI IN AVANS | 24.626 |
| PROVIZIOANE | 104.407 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.360.015 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.552.741 |
| VENITURI TOTALE | 10.119.951 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.748.829 |
| Profitul brut | 1.371.122 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.148.794 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.124.892 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.685.410 |
| Stocuri | 610.495 |
| Creante | 2.787.414 |
| Casa si conturi la banci | 287.501 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.249 |
| DATORII | 2.140.520 |
| VENITURI IN AVANS | 60.575 |
| PROVIZIOANE | 104.407 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.508.049 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 6.459.532 |
| VENITURI TOTALE | 7.101.344 |
| CHELTUIELI TOTALE | 5.952.917 |
| Profitul brut | 1.148.427 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 959.877 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.277.753 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.140.392 |
| Stocuri | 17.000 |
| Creante | 2.197.251 |
| Casa si conturi la banci | 926.141 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.396 |
| DATORII | 1.604.883 |
| VENITURI IN AVANS | 96.524 |
| PROVIZIOANE | 21.466 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.698.668 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 10.911.811 |
| VENITURI TOTALE | 10.882.189 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.326.075 |
| Profitul brut | 2.556.114 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.164.256 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 44 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 853.084 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.010.540 |
| Stocuri | 133.515 |
| Creante | 1.771.104 |
| Casa si conturi la banci | 105.921 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.098 |
| DATORII | 1.100.664 |
| VENITURI IN AVANS | 132.473 |
| PROVIZIOANE | 14.984 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.618.601 |
| Capital subscris varsat | 1.000 |
| Cifra de afaceri neta | 3.243.972 |
| VENITURI TOTALE | 3.420.791 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.156.626 |
| Profitul brut | 264.165 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 219.772 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |