RARAUL SA
| Denumire | RARAUL SA |
| CUI | 730137 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000013334 |
| EUID | ROONRC.J1991000013334 |
| CAEN | 1051 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-01 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SPERLOIU SORIN-GABRIEL | - | România |
| SAVARY OLIVER, CHRISTOPHE | - | Franţa |
| BARIM HURREM ONUR | - | România |
| SABRAN NICOLAS MARIE MICHEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 210 234 089 | 6 229 447 | 72 307 788 | 94 407 259 | 36 297 493 | 58 398 893 | 243 |
| 2024 | 193 320 165 | 10 248 372 | 62 912 138 | 83 360 645 | 31 789 856 | 52 169 445 | 234 |
| 2023 | 176 535 534 | 10 307 739 | 47 864 712 | 43 713 997 | 46 144 686 | 41 921 075 | 229 |
| 2022 | 162 841 582 | 3 358 268 | 71 725 399 | 43 967 485 | 59 454 496 | 31 613 335 | 229 |
| 2021 | 127 362 323 | -738 556 | 62 944 236 | 44 699 961 | 42 910 914 | 24 484 650 | 232 |
| 2020 | 124 566 650 | 1 328 811 | 43 422 406 | 42 566 425 | 26 296 340 | 25 223 206 | 242 |
| 2019 | 110 769 769 | 4 332 620 | 41 432 364 | 36 600 381 | 29 049 474 | 23 894 394 | 228 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises210 234 089 lei
9%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “RARAUL SA”
| Cod CAEN preponderent | 1051 Rev. 2 (echivalent: 1051 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere Activitate | Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Cod CAEN principal | 10 Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor |
| Descriere activitate (principal) | Industria alimentară |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Suceava , domeniul 1051: Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „RARAUL SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „RARAUL SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „RARAUL SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.967.485 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 59.454.496 |
| Stocuri | 21.828.977 |
| Creante | 35.462.986 |
| Casa si conturi la banci | 2.162.533 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.574 |
| DATORII | 71.725.399 |
| VENITURI IN AVANS | 14.384 |
| PROVIZIOANE | 73.437 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.613.335 |
| Capital subscris varsat | 9.164.850 |
| Cifra de afaceri neta | 162.841.582 |
| VENITURI TOTALE | 168.564.781 |
| CHELTUIELI TOTALE | 163.444.754 |
| Profitul brut | 5.120.027 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.358.268 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 229 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.443.343 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.997.026 |
| Stocuri | 6.073.538 |
| Creante | 8.980.867 |
| Casa si conturi la banci | 1.942.621 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 225 |
| DATORII | 30.953.614 |
| VENITURI IN AVANS | 509.794 |
| PROVIZIOANE | 65.409 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.911.777 |
| Capital subscris varsat | 9.164.850 |
| Cifra de afaceri neta | 97.457.870 |
| VENITURI TOTALE | 99.066.855 |
| CHELTUIELI TOTALE | 91.383.300 |
| Profitul brut | 7.683.555 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.450.517 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 248 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.318.368 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.121.271 |
| Stocuri | 4.529.281 |
| Creante | 8.024.569 |
| Casa si conturi la banci | 567.421 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 186 |
| DATORII | 35.303.408 |
| VENITURI IN AVANS | 609.749 |
| PROVIZIOANE | 65.409 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.461.259 |
| Capital subscris varsat | 9.164.850 |
| Cifra de afaceri neta | 79.355.627 |
| VENITURI TOTALE | 78.052.207 |
| CHELTUIELI TOTALE | 72.410.431 |
| Profitul brut | 5.641.776 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.743.338 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 247 |