DUNCA EXPEDITII SA
| Denumire | DUNCA EXPEDITII SA |
| CUI | 6725130 |
| Nr. Reg. Com. | J35/4179/1994 |
| EUID | ROONRC.J35/4179/1994 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-12-21 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DUNCA ROMEO-DAN | - | România |
| DUNCA DAN ADRIAN | - | România |
| DUNCA IOAN | - | România |
| HATEGAN CAMELIA DANIELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 149 904 552 | -6 919 561 | 48 589 860 | 7 456 175 | 35 974 633 | -4 536 588 | 295 |
| 2024 | 181 168 465 | -8 239 252 | 75 327 571 | 21 033 790 | 56 390 630 | 2 382 744 | 363 |
| 2023 | 187 875 139 | -5 966 282 | 89 968 748 | 33 509 912 | 66 477 524 | 10 621 765 | 422 |
| 2022 | 210 313 234 | 326 966 | 94 392 709 | 40 914 924 | 68 727 332 | 16 099 109 | 461 |
| 2021 | 193 341 566 | -4 248 182 | 97 407 237 | 58 184 044 | 54 309 803 | 15 771 914 | 476 |
| 2020 | 167 097 176 | 4 115 112 | 86 074 217 | 38 484 547 | 55 149 420 | 8 036 927 | 484 |
| 2019 | 162 528 393 | 1 612 137 | 87 747 489 | 47 044 443 | 44 273 046 | 3 921 585 | 490 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises149 904 552 lei
-17%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DUNCA EXPEDITII SA”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Timiş , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DUNCA EXPEDITII SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DUNCA EXPEDITII SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DUNCA EXPEDITII SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 40.914.924 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 68.727.332 |
| Stocuri | 2.960.771 |
| Creante | 62.827.207 |
| Casa si conturi la banci | 2.939.354 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.441.465 |
| DATORII | 94.392.709 |
| VENITURI IN AVANS | 43.650 |
| PROVIZIOANE | 548.253 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.099.109 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 210.313.234 |
| VENITURI TOTALE | 221.772.502 |
| CHELTUIELI TOTALE | 221.445.536 |
| Profitul brut | 326.966 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 326.966 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 461 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 58.184.044 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 54.309.803 |
| Stocuri | 2.593.028 |
| Creante | 50.030.298 |
| Casa si conturi la banci | 1.686.477 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 908.340 |
| DATORII | 97.407.237 |
| VENITURI IN AVANS | 59.074 |
| PROVIZIOANE | 163.962 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.771.914 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 193.341.566 |
| VENITURI TOTALE | 200.864.318 |
| CHELTUIELI TOTALE | 205.112.500 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.248.182 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.248.182 |
| Numar mediu de salariati | 476 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.484.547 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 55.149.420 |
| Stocuri | 2.436.108 |
| Creante | 50.507.849 |
| Casa si conturi la banci | 2.205.463 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 687.625 |
| DATORII | 86.074.217 |
| VENITURI IN AVANS | 46.257 |
| PROVIZIOANE | 164.191 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.036.927 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 167.097.176 |
| VENITURI TOTALE | 180.995.641 |
| CHELTUIELI TOTALE | 176.556.388 |
| Profitul brut | 4.439.253 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.115.112 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 484 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 47.044.443 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 44.273.046 |
| Stocuri | 2.125.832 |
| Creante | 39.759.396 |
| Casa si conturi la banci | 2.387.818 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 384.763 |
| DATORII | 87.747.489 |
| VENITURI IN AVANS | 28.004 |
| PROVIZIOANE | 5.174 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.921.585 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 162.528.393 |
| VENITURI TOTALE | 175.534.654 |
| CHELTUIELI TOTALE | 173.785.620 |
| Profitul brut | 1.749.034 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.612.137 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 490 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.945.789 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 47.535.768 |
| Stocuri | 2.385.046 |
| Creante | 42.306.576 |
| Casa si conturi la banci | 2.844.146 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 763.193 |
| DATORII | 85.919.357 |
| VENITURI IN AVANS | 10.771 |
| PROVIZIOANE | 5.404 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.309.218 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 176.261.778 |
| VENITURI TOTALE | 189.741.904 |
| CHELTUIELI TOTALE | 189.633.036 |
| Profitul brut | 108.868 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 108.868 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 565 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.022.756 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 41.255.521 |
| Stocuri | 1.312.648 |
| Creante | 37.796.816 |
| Casa si conturi la banci | 2.146.057 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 847.107 |
| DATORII | 61.481.216 |
| VENITURI IN AVANS | 8.036 |
| PROVIZIOANE | 170.012 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.466.120 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 162.167.992 |
| VENITURI TOTALE | 172.008.163 |
| CHELTUIELI TOTALE | 170.429.689 |
| Profitul brut | 1.578.474 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.382.248 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 609 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.255.901 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 47.340.980 |
| Stocuri | 1.439.757 |
| Creante | 44.584.268 |
| Casa si conturi la banci | 1.316.955 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 997.014 |
| DATORII | 63.164.279 |
| VENITURI IN AVANS | 309.694 |
| PROVIZIOANE | 5.863 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.114.059 |
| Capital subscris varsat | 1.365.000 |
| Cifra de afaceri neta | 159.414.058 |
| VENITURI TOTALE | 169.109.411 |
| CHELTUIELI TOTALE | 165.212.430 |
| Profitul brut | 3.896.981 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.063.667 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 576 |