MIRAS INTERNATIONAL SRL
| Denumire | MIRAS INTERNATIONAL SRL |
| CUI | 6613926 |
| Nr. Reg. Com. | J2001001042239 |
| EUID | ROONRC.J2001001042239 |
| CAEN | 2511 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2001-12-14 (24 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MIRCEA TITU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 246 004 296 | 3 362 845 | 44 617 324 | 27 460 140 | 49 255 960 | 32 098 776 | 172 |
| 2024 | 480 635 882 | -3 362 122 | 134 623 676 | 66 437 039 | 169 248 551 | 100 730 504 | 257 |
| 2023 | 516 568 424 | -4 633 037 | 124 639 018 | 70 937 690 | 166 232 015 | 112 092 626 | 266 |
| 2022 | 600 233 441 | 41 824 837 | 103 297 471 | 46 803 791 | 173 442 213 | 116 725 663 | 265 |
| 2021 | 457 507 409 | 41 457 544 | 110 055 335 | 38 131 823 | 157 067 629 | 84 900 826 | 258 |
| 2020 | 260 823 201 | 4 810 454 | 69 055 582 | 36 914 834 | 91 519 828 | 59 083 128 | 255 |
| 2019 | 267 634 678 | 4 516 858 | 60 349 485 | 38 476 317 | 81 212 756 | 58 704 285 | 252 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises246 004 296 lei
-49%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MIRAS INTERNATIONAL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2511 Rev. 2 (echivalent: 2511 Rev. 1, 2511 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice |
| Descriere Activitate | Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice |
| Cod CAEN principal | 25 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice |
| Descriere activitate (principal) | Industria construcțiilor metalice și a produselor din metal, exclusiv mașini, utilaje și instalații |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Ilfov , domeniul 2511: Fabricarea pneurilor și a camerelor de aer
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MIRAS INTERNATIONAL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MIRAS INTERNATIONAL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MIRAS INTERNATIONAL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 66.437.039 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 169.248.551 |
| Stocuri | 87.833.127 |
| Creante | 79.822.076 |
| Casa si conturi la banci | 1.593.348 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 148.917 |
| DATORII | 134.623.676 |
| PROVIZIOANE | 480.327 |
| CAPITALURI - TOTAL | 100.730.504 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Cifra de afaceri neta | 480.635.882 |
| VENITURI TOTALE | 487.754.941 |
| CHELTUIELI TOTALE | 486.240.838 |
| Profitul brut | 1.514.103 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.362.122 |
| Numar mediu de salariati | 257 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 70.937.690 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 166.232.015 |
| Stocuri | 82.002.586 |
| Creante | 82.311.899 |
| Casa si conturi la banci | 1.917.530 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 33.395 |
| DATORII | 124.639.018 |
| VENITURI IN AVANS | 27.788 |
| PROVIZIOANE | 443.668 |
| CAPITALURI - TOTAL | 112.092.626 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 516.568.424 |
| VENITURI TOTALE | 520.140.024 |
| CHELTUIELI TOTALE | 524.773.061 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.633.037 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.633.037 |
| Numar mediu de salariati | 266 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.803.791 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 173.442.213 |
| Stocuri | 93.321.648 |
| Creante | 79.024.035 |
| Casa si conturi la banci | 1.096.530 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 126.206 |
| DATORII | 103.297.471 |
| VENITURI IN AVANS | 55.577 |
| PROVIZIOANE | 293.499 |
| CAPITALURI - TOTAL | 116.725.663 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Cifra de afaceri neta | 600.233.441 |
| VENITURI TOTALE | 602.308.725 |
| CHELTUIELI TOTALE | 554.793.043 |
| Profitul brut | 47.515.682 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 41.824.837 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 265 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.131.823 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 157.067.629 |
| Stocuri | 82.258.521 |
| Creante | 62.929.805 |
| Casa si conturi la banci | 11.879.303 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 72.996 |
| DATORII | 110.055.335 |
| VENITURI IN AVANS | 92.629 |
| PROVIZIOANE | 223.658 |
| CAPITALURI - TOTAL | 84.900.826 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 457.507.409 |
| VENITURI TOTALE | 458.466.735 |
| CHELTUIELI TOTALE | 410.396.434 |
| Profitul brut | 48.070.301 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 41.457.544 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 258 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.914.834 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 91.519.828 |
| Stocuri | 51.101.735 |
| Creante | 38.810.446 |
| Casa si conturi la banci | 1.607.647 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 30.730 |
| DATORII | 69.055.582 |
| VENITURI IN AVANS | 129.681 |
| PROVIZIOANE | 197.001 |
| CAPITALURI - TOTAL | 59.083.128 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 260.823.201 |
| VENITURI TOTALE | 261.704.423 |
| CHELTUIELI TOTALE | 255.900.707 |
| Profitul brut | 5.803.716 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.810.454 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 255 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.476.317 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 81.212.756 |
| Stocuri | 38.645.564 |
| Creante | 38.533.294 |
| Casa si conturi la banci | 4.033.898 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 69.303 |
| DATORII | 60.349.485 |
| VENITURI IN AVANS | 166.733 |
| PROVIZIOANE | 537.873 |
| CAPITALURI - TOTAL | 58.704.285 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 267.634.678 |
| VENITURI TOTALE | 268.857.331 |
| CHELTUIELI TOTALE | 263.333.505 |
| Profitul brut | 5.523.826 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.516.858 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 252 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.819.735 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 80.536.510 |
| Stocuri | 44.471.354 |
| Creante | 35.488.249 |
| Casa si conturi la banci | 576.907 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 23.204 |
| DATORII | 57.937.534 |
| VENITURI IN AVANS | 203.784 |
| PROVIZIOANE | 308.599 |
| CAPITALURI - TOTAL | 57.929.532 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 248.129.114 |
| VENITURI TOTALE | 249.868.694 |
| CHELTUIELI TOTALE | 242.890.603 |
| Profitul brut | 6.978.091 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.909.934 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 245 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.857.239 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 66.625.452 |
| Stocuri | 35.275.402 |
| Creante | 30.529.566 |
| Casa si conturi la banci | 820.484 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.098 |
| DATORII | 46.498.454 |
| VENITURI IN AVANS | 240.836 |
| PROVIZIOANE | 354.421 |
| CAPITALURI - TOTAL | 55.398.078 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Cifra de afaceri neta | 216.298.398 |
| VENITURI TOTALE | 217.417.084 |
| CHELTUIELI TOTALE | 210.065.783 |
| Profitul brut | 7.351.301 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.196.401 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 233 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.020.866 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 59.741.035 |
| Stocuri | 31.849.852 |
| Creante | 26.604.995 |
| Casa si conturi la banci | 1.286.188 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.607 |
| DATORII | 42.201.072 |
| VENITURI IN AVANS | 277.888 |
| PROVIZIOANE | 276.604 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.013.944 |
| Capital subscris varsat | 150.000 |
| Cifra de afaceri neta | 170.375.048 |
| VENITURI TOTALE | 171.963.927 |
| CHELTUIELI TOTALE | 164.126.995 |
| Profitul brut | 7.836.932 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.658.816 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 236 |