IQVIA TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. – CUI 6546240
Pe scurt
IQVIA TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. are CUI 6546240, număr de înregistrare J1994023231402 și sediul în Bucureşti Sectorul 1, județul Bucureşti. Activitatea principală declarată: CAEN 7320 – Cercetare și dezvoltare în științe sociale și umaniste. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 30.438.998 lei, un profit net de 723.276 lei și un număr mediu de 58 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | IQVIA TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. |
| CUI | 6546240 |
| Nr. Reg. Com. | J1994023231402 |
| EUID | ROONRC.J1994023231402 |
| CAEN | 7320 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-12-12 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 30 438 998 | 723 276 | 5 879 066 | 1 930 131 | 13 734 692 | 6 080 531 | 58 |
| 2024 | 21 297 339 | 807 501 | 3 555 772 | 1 665 126 | 10 062 319 | 4 437 830 | 29 |
| 2023 | 20 463 201 | 659 217 | 4 356 952 | 682 074 | 10 230 061 | 4 289 546 | 27 |
| 2022 | 19 382 953 | 481 116 | 3 898 736 | 791 494 | 9 229 748 | 4 111 445 | 28 |
| 2021 | 16 150 332 | 718 987 | 11 916 605 | 1 060 750 | 24 399 980 | 8 233 660 | 27 |
| 2020 | 13 499 542 | 941 322 | 11 752 348 | 1 243 531 | 19 558 313 | 7 514 674 | 25 |
| 2019 | 13 907 752 | 574 169 | 8 322 141 | 1 493 351 | 13 640 035 | 6 573 351 | 27 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises30 438 998 lei
43%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “IQVIA TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 7320 Rev. 2 (echivalent: 7320 Rev. 1, 7320 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice |
| Descriere Activitate | Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice |
| Cod CAEN principal | 73 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice |
| Descriere activitate (principal) | Publicitate și activități de studiere a pieței |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 7320: Cercetare și dezvoltare în științe sociale și umaniste
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (73), poziții apropiate de locul 12 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- FIELD STAR SRL – locul 8, 154,32 mil. lei, Bucureşti
- HOUSE OF MEDIA SRL – locul 8, 104,08 mil. lei, Bucureşti
- GEOPOL INTERNATIONAL SRL – locul 8, 34,98 mil. lei, Bucureşti
- DR. OFFICE GROUP SRL – locul 8, 16,00 mil. lei, Bucureşti
- MINDSHARE MEDIA SRL – locul 9, 152,80 mil. lei, Bucureşti
- OMNICOM MEDIA GROUP SRL – locul 9, 101,98 mil. lei, Bucureşti
- COLLIERS INTERNATIONAL SRL – locul 9, 34,61 mil. lei, Bucureşti
- GMP & U AGENCY S.R.L. – locul 9, 15,34 mil. lei, Bucureşti
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „IQVIA TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „IQVIA TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „IQVIA TECHNOLOGY SOLUTIONS ROMANIA S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.665.126 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.062.319 |
| Creante | 8.100.771 |
| Casa si conturi la banci | 1.961.548 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.763 |
| DATORII | 3.555.772 |
| VENITURI IN AVANS | 3.586.120 |
| PROVIZIOANE | 172.486 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.437.830 |
| Capital subscris varsat | 6.660 |
| Cifra de afaceri neta | 21.297.339 |
| VENITURI TOTALE | 21.425.498 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.390.356 |
| Profitul brut | 1.035.142 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 807.501 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 682.074 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.230.061 |
| Creante | 7.481.579 |
| Casa si conturi la banci | 2.748.482 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 27.100 |
| DATORII | 4.356.952 |
| VENITURI IN AVANS | 2.063.744 |
| PROVIZIOANE | 228.993 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.289.546 |
| Capital subscris varsat | 6.660 |
| Cifra de afaceri neta | 20.463.201 |
| VENITURI TOTALE | 20.532.464 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.704.864 |
| Profitul brut | 827.600 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 659.217 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 791.494 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.229.748 |
| Creante | 4.882.789 |
| Casa si conturi la banci | 4.346.959 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 48.617 |
| DATORII | 3.898.736 |
| VENITURI IN AVANS | 1.830.685 |
| PROVIZIOANE | 228.993 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.111.445 |
| Capital subscris varsat | 6.660 |
| Cifra de afaceri neta | 19.382.953 |
| VENITURI TOTALE | 19.383.211 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.724.981 |
| Profitul brut | 658.230 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 481.116 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.060.750 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.399.980 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 8.117.977 |
| Casa si conturi la banci | 16.282.003 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 190.153 |
| DATORII | 11.916.605 |
| VENITURI IN AVANS | 5.271.624 |
| PROVIZIOANE | 228.994 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.233.660 |
| Capital subscris varsat | 6.660 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 16.150.332 |
| VENITURI TOTALE | 16.492.301 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.599.704 |
| Profitul brut | 892.597 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 718.987 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.243.531 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.558.313 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 8.498.292 |
| Casa si conturi la banci | 11.060.021 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 295.685 |
| DATORII | 11.752.348 |
| VENITURI IN AVANS | 1.830.507 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.514.674 |
| Capital subscris varsat | 6.660 |
| Cifra de afaceri neta | 13.499.542 |
| VENITURI TOTALE | 13.721.845 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.589.924 |
| Profitul brut | 1.131.921 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 941.322 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.493.351 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.640.035 |
| Stocuri | 134 |
| Creante | 7.054.508 |
| Casa si conturi la banci | 6.585.393 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 124.573 |
| DATORII | 8.322.141 |
| VENITURI IN AVANS | 362.467 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.573.351 |
| Capital subscris varsat | 6.660 |
| Cifra de afaceri neta | 13.907.752 |
| VENITURI TOTALE | 14.089.367 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.382.045 |
| Profitul brut | 707.322 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 574.169 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 763.752 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.603.354 |
| Creante | 7.362.265 |
| Casa si conturi la banci | 8.241.089 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 22.745 |
| DATORII | 10.062.966 |
| VENITURI IN AVANS | 327.703 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.999.182 |
| Capital subscris varsat | 6.660 |
| Cifra de afaceri neta | 13.579.124 |
| VENITURI TOTALE | 13.589.655 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.821.949 |
| Profitul brut | 767.706 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 636.739 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 29 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 951.015 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.604.269 |
| Creante | 4.646.167 |
| Casa si conturi la banci | 5.958.102 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.687 |
| DATORII | 5.846.466 |
| VENITURI IN AVANS | 354.061 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.362.444 |
| Capital subscris varsat | 6.660 |
| Cifra de afaceri neta | 11.311.369 |
| VENITURI TOTALE | 11.535.882 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.746.522 |
| Profitul brut | 789.360 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 612.440 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.097.107 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.055.673 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 4.597.102 |
| Casa si conturi la banci | 3.458.571 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 15.659 |
| DATORII | 4.204.924 |
| VENITURI IN AVANS | 213.511 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.750.004 |
| Capital subscris varsat | 6.660 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 11.692.380 |
| VENITURI TOTALE | 11.752.692 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.685.334 |
| Profitul brut | 1.067.358 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 599.019 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |