SONEPAR ROMANIA S.R.L.
| Denumire | SONEPAR ROMANIA S.R.L. |
| CUI | 6535640 |
| Nr. Reg. Com. | J1994003212083 |
| EUID | ROONRC.J1994003212083 |
| CAEN | 4690 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-12-08 (31 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 444 137 020 | 5 935 322 | 124 042 837 | 14 208 026 | 150 918 103 | 40 895 882 | 188 |
| 2024 | 315 776 668 | 1 462 473 | 109 379 024 | 12 367 773 | 135 796 793 | 36 423 033 | 181 |
| 2023 | 316 780 895 | 6 648 794 | 104 689 553 | 12 520 628 | 128 881 795 | 34 960 560 | 181 |
| 2022 | 286 655 249 | 8 837 869 | 90 734 044 | 11 147 432 | 112 130 665 | 31 149 635 | 171 |
| 2021 | 234 806 040 | 7 437 395 | 83 627 025 | 9 607 474 | 98 913 756 | 23 799 245 | 167 |
| 2020 | 174 402 470 | 4 753 226 | 53 790 862 | 2 737 885 | 67 687 183 | 16 051 832 | 158 |
| 2019 | 157 813 761 | 2 411 832 | 51 259 439 | 2 940 954 | 59 965 097 | 11 298 606 | 145 |
| 2018 | 136 762 556 | 3 062 239 | 52 331 573 | — | — | — | 130 |
| 2017 | 109 507 915 | 1 257 058 | 40 375 398 | — | — | — | 111 |
Statistics
Commercial networks and enterprises444 137 020 lei
41%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SONEPAR ROMANIA S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4690 Rev. 2 (echivalent: 4690 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Braşov , domeniul 4690: Comerț cu ridicata nespecializat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SONEPAR ROMANIA S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SONEPAR ROMANIA S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SONEPAR ROMANIA S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.520.628 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 128.881.795 |
| Stocuri | 48.619.581 |
| Creante | 78.542.852 |
| Casa si conturi la banci | 1.719.362 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 370.541 |
| DATORII | 104.689.553 |
| VENITURI IN AVANS | 39.156 |
| PROVIZIOANE | 2.083.695 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.960.560 |
| Capital subscris varsat | 5.559.788 |
| Cifra de afaceri neta | 316.780.895 |
| VENITURI TOTALE | 318.433.306 |
| CHELTUIELI TOTALE | 310.464.204 |
| Profitul brut | 7.969.102 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.648.794 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 181 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.147.432 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 112.130.665 |
| Stocuri | 42.761.373 |
| Creante | 67.326.120 |
| Casa si conturi la banci | 2.043.172 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 335.766 |
| DATORII | 90.734.044 |
| VENITURI IN AVANS | 34.865 |
| PROVIZIOANE | 1.695.319 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.149.635 |
| Capital subscris varsat | 5.559.788 |
| Cifra de afaceri neta | 286.655.249 |
| VENITURI TOTALE | 288.432.055 |
| CHELTUIELI TOTALE | 278.144.911 |
| Profitul brut | 10.287.144 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.837.869 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 171 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.607.474 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 98.913.756 |
| Stocuri | 28.617.844 |
| Creante | 67.956.024 |
| Casa si conturi la banci | 2.339.888 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 230.346 |
| DATORII | 83.627.025 |
| VENITURI IN AVANS | 25.365 |
| PROVIZIOANE | 1.299.941 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.799.245 |
| Capital subscris varsat | 5.559.788 |
| Cifra de afaceri neta | 234.806.040 |
| VENITURI TOTALE | 235.617.228 |
| CHELTUIELI TOTALE | 226.889.596 |
| Profitul brut | 8.727.632 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.437.395 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 167 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.737.885 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 67.687.183 |
| Stocuri | 19.891.399 |
| Creante | 46.098.323 |
| Casa si conturi la banci | 1.697.461 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 446.807 |
| DATORII | 53.790.862 |
| VENITURI IN AVANS | 37.240 |
| PROVIZIOANE | 991.941 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.051.832 |
| Capital subscris varsat | 5.559.788 |
| Cifra de afaceri neta | 174.402.470 |
| VENITURI TOTALE | 174.967.754 |
| CHELTUIELI TOTALE | 169.292.665 |
| Profitul brut | 5.675.089 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.753.226 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 158 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.940.954 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 59.965.097 |
| Stocuri | 18.810.332 |
| Creante | 40.187.874 |
| Casa si conturi la banci | 966.891 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 411.140 |
| DATORII | 51.259.439 |
| VENITURI IN AVANS | 31.146 |
| PROVIZIOANE | 728.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.298.606 |
| Capital subscris varsat | 5.559.788 |
| Cifra de afaceri neta | 157.813.761 |
| VENITURI TOTALE | 158.245.145 |
| CHELTUIELI TOTALE | 155.228.396 |
| Profitul brut | 3.016.749 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.411.832 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 145 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.682.569 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 58.732.062 |
| Stocuri | 14.126.989 |
| Creante | 44.197.920 |
| Casa si conturi la banci | 407.153 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 282.716 |
| DATORII | 52.331.573 |
| PROVIZIOANE | 479.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.886.774 |
| Capital subscris varsat | 5.559.788 |
| Cifra de afaceri neta | 136.762.556 |
| VENITURI TOTALE | 137.229.298 |
| CHELTUIELI TOTALE | 133.550.732 |
| Profitul brut | 3.678.566 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.062.239 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 130 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.280.628 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 44.011.827 |
| Stocuri | 11.427.455 |
| Creante | 32.370.926 |
| Casa si conturi la banci | 213.446 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 218.478 |
| DATORII | 40.375.398 |
| PROVIZIOANE | 311.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.824.535 |
| Capital subscris varsat | 5.559.788 |
| Cifra de afaceri neta | 109.507.915 |
| VENITURI TOTALE | 109.776.286 |
| CHELTUIELI TOTALE | 108.316.782 |
| Profitul brut | 1.459.504 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.257.058 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 111 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.165.913 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 30.776.030 |
| Stocuri | 8.640.433 |
| Creante | 21.656.890 |
| Casa si conturi la banci | 478.707 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 95.490 |
| DATORII | 28.438.277 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.599.156 |
| Capital subscris varsat | 5.559.788 |
| Cifra de afaceri neta | 78.327.214 |
| VENITURI TOTALE | 78.507.788 |
| CHELTUIELI TOTALE | 77.624.748 |
| Profitul brut | 883.040 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 791.683 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 112 |