MOLDOTRANS AUTO SA – CUI 6403320
Pe scurt
MOLDOTRANS AUTO SA are CUI 6403320, număr de înregistrare J1994002514223 și sediul în Municipiul Iaşi, județul Iaşi. Activitatea principală declarată: CAEN 4781 – Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 29.614.860 lei, un profit net de 1.080.156 lei și un număr mediu de 31 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | MOLDOTRANS AUTO SA |
| CUI | 6403320 |
| Nr. Reg. Com. | J1994002514223 |
| EUID | ROONRC.J1994002514223 |
| CAEN | 4781 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-11-07 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PANAITE IULIAN | - | România |
| IFRIM ILEANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 29 614 860 | 1 080 156 | 7 016 143 | 18 924 212 | 13 344 041 | 25 146 612 | 31 |
| 2024 | 22 430 606 | 919 561 | 8 710 784 | 18 981 900 | 14 210 123 | 24 377 568 | 26 |
| 2023 | 16 274 608 | 1 034 193 | 3 912 984 | 14 212 051 | 8 757 097 | 18 952 631 | 22 |
| 2022 | 16 470 934 | 1 151 307 | 3 279 309 | 14 426 777 | 7 221 028 | 18 258 674 | 22 |
| 2021 | 12 741 839 | 1 271 509 | 2 887 576 | 13 458 840 | 5 543 548 | 16 016 272 | 22 |
| 2020 | 13 066 637 | 1 272 756 | 2 859 481 | 13 605 882 | 6 849 792 | 17 515 496 | 31 |
| 2019 | 14 348 218 | 148 293 | 3 894 436 | 13 978 146 | 6 584 296 | 16 554 208 | 38 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises29 614 860 lei
32%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “MOLDOTRANS AUTO SA”
| Cod CAEN preponderent | 4781 Rev. 2 (echivalent: 4781 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere Activitate | Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Cod CAEN principal | 47 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu amănuntul, cu excepția autovehiculelor și motocicletelor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 2 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Iaşi , domeniul 4781: Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (47), poziții apropiate de locul 176 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- RO MOTOR'S SRL – locul 172, 31,30 mil. lei, Dolj
- BASIC BUSINESS SRL – locul 172, 30,32 mil. lei, Bucureşti
- FARMACIA FLORA SRL – locul 172, 22,88 mil. lei, Bucureşti
- BLK OIL BALCAN S.R.L. – locul 172, 15,69 mil. lei, Galaţi
- VANEX SRL – locul 172, 12,46 mil. lei, Neamţ
- AXA INDUSTRIES SRL – locul 172, 9,30 mil. lei, Neamţ
- I CONCEPTUAL MEDIA SRL – locul 172, 6,31 mil. lei, Ilfov
- MEMORY SERV SRL – locul 172, 5,73 mil. lei, Caraş-Severin
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „MOLDOTRANS AUTO SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „MOLDOTRANS AUTO SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „MOLDOTRANS AUTO SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.212.051 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.757.097 |
| Stocuri | 4.166.513 |
| Creante | 4.470.243 |
| Casa si conturi la banci | 120.341 |
| DATORII | 3.912.984 |
| VENITURI IN AVANS | 103.533 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.952.631 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.274.608 |
| VENITURI TOTALE | 16.302.438 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.082.674 |
| Profitul brut | 1.219.764 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.034.193 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.426.777 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.221.028 |
| Stocuri | 2.507.694 |
| Creante | 4.356.768 |
| Casa si conturi la banci | 356.566 |
| DATORII | 3.279.309 |
| VENITURI IN AVANS | 109.822 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.258.674 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 16.470.934 |
| VENITURI TOTALE | 16.720.460 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.371.277 |
| Profitul brut | 1.349.183 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.151.307 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.458.840 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.543.548 |
| Stocuri | 1.667.583 |
| Creante | 3.502.127 |
| Casa si conturi la banci | 373.838 |
| DATORII | 2.887.576 |
| VENITURI IN AVANS | 98.540 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.016.272 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 12.741.839 |
| VENITURI TOTALE | 12.885.737 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.342.700 |
| Profitul brut | 1.543.037 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.271.509 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.605.882 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.849.792 |
| Stocuri | 4.094.508 |
| Creante | 2.590.724 |
| Casa si conturi la banci | 164.560 |
| DATORII | 2.859.481 |
| VENITURI IN AVANS | 80.697 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.515.496 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.066.637 |
| VENITURI TOTALE | 13.367.083 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.903.215 |
| Profitul brut | 1.463.868 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.272.756 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 31 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.611.307 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.584.297 |
| Stocuri | 4.438.196 |
| Creante | 1.924.646 |
| Casa si conturi la banci | 221.455 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 3.894.436 |
| VENITURI IN AVANS | 113.798 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.187.370 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 14.348.218 |
| VENITURI TOTALE | 14.850.681 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.581.880 |
| Profitul brut | 268.801 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 148.293 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.329.281 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.155.682 |
| Stocuri | 4.318.523 |
| Creante | 1.615.233 |
| Casa si conturi la banci | 221.926 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.561 |
| DATORII | 4.485.781 |
| VENITURI IN AVANS | 255.828 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.755.915 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 13.857.633 |
| VENITURI TOTALE | 13.929.251 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.756.754 |
| Profitul brut | 172.497 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 113.504 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 51 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.793.397 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.027.238 |
| Stocuri | 5.056.043 |
| Creante | 1.835.118 |
| Casa si conturi la banci | 136.077 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.311 |
| DATORII | 4.110.757 |
| VENITURI IN AVANS | 76.112 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.641.077 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 15.539.091 |
| VENITURI TOTALE | 15.821.889 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.573.723 |
| Profitul brut | 248.166 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 182.266 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.611.678 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.373.332 |
| Stocuri | 4.852.703 |
| Creante | 1.384.356 |
| Casa si conturi la banci | 136.273 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.027 |
| DATORII | 3.458.928 |
| VENITURI IN AVANS | 75.299 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.458.810 |
| Capital subscris varsat | 250.000 |
| Cifra de afaceri neta | 11.815.476 |
| VENITURI TOTALE | 11.956.452 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.639.602 |
| Profitul brut | 316.850 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 247.272 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 46 |