AMERICAN RESTAURANT SYSTEM SA
| Denumire | AMERICAN RESTAURANT SYSTEM SA |
| CUI | 6331682 |
| Nr. Reg. Com. | J1994019307401 |
| EUID | ROONRC.J1994019307401 |
| CAEN | 5611 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-10-26 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| IONESCU CĂLIN - VIOREL | - | România |
| BUDEŞ VALENTIN - IONUŢ | - | România |
| MIŞACA COSTICĂ | - | România |
| CORA ANAMARIA | - | România |
| DIMITRIU ALINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 106 788 244 | -8 575 236 | 55 597 758 | 16 896 757 | 7 893 782 | -30 649 100 | 385 |
| 2024 | 108 409 108 | -6 517 371 | 49 173 708 | 17 261 822 | 8 962 594 | -22 073 864 | 416 |
| 2023 | 115 211 185 | -16 446 426 | 41 436 330 | 15 276 156 | 9 630 176 | -15 672 878 | 643 |
| 2022 | 122 922 864 | -11 796 381 | 45 176 852 | 19 452 149 | 13 864 560 | -10 808 896 | 700 |
| 2021 | 90 014 645 | -9 230 121 | 52 843 687 | 19 532 302 | 16 662 836 | -15 345 783 | 670 |
| 2020 | 68 408 258 | -16 317 730 | 41 087 062 | 22 408 587 | 12 624 057 | -6 115 662 | 359 |
| 2019 | 131 734 099 | -7 689 936 | 56 184 036 | 26 919 274 | 11 271 764 | -17 797 960 | 976 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises106 788 244 lei
-1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AMERICAN RESTAURANT SYSTEM SA”
| Cod CAEN preponderent | 5611 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Restaurante |
| Descriere Activitate | Restaurante |
| Cod CAEN principal | 56 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 5611: Restaurante
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AMERICAN RESTAURANT SYSTEM SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AMERICAN RESTAURANT SYSTEM SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AMERICAN RESTAURANT SYSTEM SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.261.822 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.962.594 |
| Stocuri | 1.186.482 |
| Creante | 1.333.773 |
| Casa si conturi la banci | 6.442.339 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 891.529 |
| DATORII | 49.173.708 |
| VENITURI IN AVANS | 16.101 |
| CAPITALURI - TOTAL | -22.073.864 |
| Capital subscris varsat | 20.345.059 |
| Cifra de afaceri neta | 108.409.108 |
| VENITURI TOTALE | 109.582.242 |
| CHELTUIELI TOTALE | 116.099.613 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.517.371 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.517.371 |
| Numar mediu de salariati | 416 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.276.156 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.630.176 |
| Stocuri | 1.249.992 |
| Creante | 910.901 |
| Casa si conturi la banci | 7.469.283 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 872.851 |
| DATORII | 41.436.330 |
| VENITURI IN AVANS | 15.731 |
| CAPITALURI - TOTAL | -15.672.878 |
| Capital subscris varsat | 20.345.059 |
| Cifra de afaceri neta | 115.211.185 |
| VENITURI TOTALE | 116.485.482 |
| CHELTUIELI TOTALE | 132.931.908 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 16.446.426 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 16.446.426 |
| Numar mediu de salariati | 643 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.452.149 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.864.560 |
| Stocuri | 1.588.062 |
| Creante | 3.165.268 |
| Casa si conturi la banci | 9.111.230 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.051.247 |
| DATORII | 45.176.852 |
| CAPITALURI - TOTAL | -10.808.896 |
| Capital subscris varsat | 20.261.726 |
| Cifra de afaceri neta | 122.922.864 |
| VENITURI TOTALE | 124.026.876 |
| CHELTUIELI TOTALE | 135.036.078 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.009.202 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 11.796.381 |
| Numar mediu de salariati | 700 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.532.302 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.662.836 |
| Stocuri | 1.300.284 |
| Creante | 3.110.607 |
| Casa si conturi la banci | 9.879.716 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.302.766 |
| DATORII | 52.843.687 |
| CAPITALURI - TOTAL | -15.345.783 |
| Capital subscris varsat | 20.178.393 |
| Cifra de afaceri neta | 90.014.645 |
| VENITURI TOTALE | 94.836.129 |
| CHELTUIELI TOTALE | 103.346.451 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.510.322 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 9.230.121 |
| Numar mediu de salariati | 670 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.408.587 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.624.057 |
| Stocuri | 1.134.267 |
| Creante | 5.424.171 |
| Casa si conturi la banci | 5.131.871 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 833.645 |
| DATORII | 41.087.062 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 894.889 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.115.662 |
| Capital subscris varsat | 20.178.393 |
| Cifra de afaceri neta | 68.408.258 |
| VENITURI TOTALE | 76.370.493 |
| CHELTUIELI TOTALE | 92.024.750 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 15.654.257 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 16.317.730 |
| Numar mediu de salariati | 359 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.919.274 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.271.764 |
| Stocuri | 1.608.678 |
| Creante | 5.559.214 |
| Casa si conturi la banci | 3.431.793 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.470.966 |
| DATORII | 56.184.036 |
| VENITURI IN AVANS | 3.365 |
| PROVIZIOANE | 1.272.563 |
| CAPITALURI - TOTAL | -17.797.960 |
| Capital subscris varsat | 95.000 |
| Cifra de afaceri neta | 131.734.099 |
| VENITURI TOTALE | 133.035.789 |
| CHELTUIELI TOTALE | 139.166.200 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.130.411 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.689.936 |
| Numar mediu de salariati | 976 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 31.876.939 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.958.218 |
| Stocuri | 1.668.067 |
| Creante | 4.689.296 |
| Casa si conturi la banci | 6.471.691 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.158.260 |
| DATORII | 54.859.502 |
| VENITURI IN AVANS | 22.323 |
| PROVIZIOANE | 1.219.616 |
| CAPITALURI - TOTAL | -10.108.024 |
| Capital subscris varsat | 95.000 |
| Cifra de afaceri neta | 122.872.736 |
| VENITURI TOTALE | 124.263.426 |
| CHELTUIELI TOTALE | 131.240.524 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.977.098 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.425.069 |
| Numar mediu de salariati | 1.063 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.146.647 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.101.401 |
| Stocuri | 1.449.631 |
| Creante | 2.468.694 |
| Casa si conturi la banci | 2.911.534 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.210.140 |
| DATORII | 36.955.913 |
| VENITURI IN AVANS | 38.675 |
| PROVIZIOANE | 1.146.555 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.682.955 |
| Capital subscris varsat | 95.000 |
| Cifra de afaceri neta | 112.016.197 |
| VENITURI TOTALE | 113.489.843 |
| CHELTUIELI TOTALE | 115.600.178 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.110.335 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.455.897 |
| Numar mediu de salariati | 941 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.300.615 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.657.301 |
| Stocuri | 1.272.954 |
| Creante | 5.845.446 |
| Casa si conturi la banci | 3.393.129 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.118.433 |
| DATORII | 26.015.526 |
| VENITURI IN AVANS | 58.134 |
| PROVIZIOANE | 861.667 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.141.022 |
| Capital subscris varsat | 95.000 |
| Cifra de afaceri neta | 181.762.915 |
| VENITURI TOTALE | 183.887.114 |
| CHELTUIELI TOTALE | 179.892.005 |
| Profitul brut | 3.995.109 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.368.080 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 828 |