TECTUM COMPANY SA
| Denumire | TECTUM COMPANY SA |
| CUI | 6314053 |
| Nr. Reg. Com. | J1994000901197 |
| EUID | ROONRC.J1994000901197 |
| CAEN | 4100 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-10-18 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| VIGH MENYHÁRT-ISTVÁN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 48 799 874 | 858 282 | 11 462 292 | 3 869 303 | 14 808 501 | 2 213 796 | 39 |
| 2024 | 27 544 327 | 324 003 | 8 532 296 | 2 013 575 | 12 220 597 | 1 319 219 | 35 |
| 2023 | 53 548 245 | 140 196 | 19 864 024 | 1 855 272 | 23 375 254 | 995 216 | 32 |
| 2022 | 11 871 891 | 183 015 | 3 983 348 | 2 275 694 | 4 699 122 | 855 020 | 28 |
| 2021 | 18 512 955 | 232 236 | 4 406 037 | 1 210 237 | 6 563 498 | 1 326 069 | 30 |
| 2020 | 31 069 556 | 637 885 | 5 035 955 | 930 600 | 7 935 655 | 1 768 555 | 37 |
| 2019 | 6 455 513 | 389 207 | 2 766 684 | 1 128 143 | 3 014 734 | 1 130 670 | 30 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises48 799 874 lei
77%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TECTUM COMPANY SA”
| Cod CAEN preponderent | 4100 Rev. 0 (echivalent: 4100 Rev. 1, 4100 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Descriere Activitate | Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei |
| Cod CAEN principal | 41 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Harghita , domeniul 4100: Gospodărirea resurselor de apă, captarea, aducțiunea și tratarea apei
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TECTUM COMPANY SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TECTUM COMPANY SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TECTUM COMPANY SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.013.575 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.220.597 |
| Stocuri | 343.590 |
| Creante | 5.747.933 |
| Casa si conturi la banci | 6.129.074 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.612 |
| DATORII | 8.532.296 |
| PROVIZIOANE | 4.391.269 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.319.219 |
| Capital subscris varsat | 106.340 |
| Cifra de afaceri neta | 27.544.327 |
| VENITURI TOTALE | 27.984.538 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.586.462 |
| Profitul brut | 398.076 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 324.003 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 35 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.855.272 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.375.254 |
| Stocuri | 21.785 |
| Creante | 2.358.804 |
| Casa si conturi la banci | 20.994.665 |
| DATORII | 19.864.024 |
| PROVIZIOANE | 4.371.286 |
| CAPITALURI - TOTAL | 995.216 |
| Capital subscris varsat | 106.340 |
| Cifra de afaceri neta | 53.548.245 |
| VENITURI TOTALE | 53.919.422 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.741.306 |
| Profitul brut | 178.116 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 140.196 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.275.694 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.699.122 |
| Stocuri | 460.314 |
| Creante | 3.290.805 |
| Casa si conturi la banci | 948.003 |
| DATORII | 3.983.348 |
| PROVIZIOANE | 2.136.448 |
| CAPITALURI - TOTAL | 855.020 |
| Capital subscris varsat | 106.340 |
| Cifra de afaceri neta | 11.871.891 |
| VENITURI TOTALE | 12.237.562 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.023.840 |
| Profitul brut | 213.722 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 183.015 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 28 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.210.237 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.563.498 |
| Stocuri | 827.998 |
| Creante | 2.126.055 |
| Casa si conturi la banci | 3.609.445 |
| DATORII | 4.406.037 |
| VENITURI IN AVANS | 5.804 |
| PROVIZIOANE | 2.035.825 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.326.069 |
| Capital subscris varsat | 106.340 |
| Cifra de afaceri neta | 18.512.955 |
| VENITURI TOTALE | 18.813.781 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.542.127 |
| Profitul brut | 271.654 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 232.236 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 930.600 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.935.655 |
| Stocuri | 28.872 |
| Creante | 1.907.790 |
| Casa si conturi la banci | 5.998.993 |
| DATORII | 5.035.955 |
| VENITURI IN AVANS | 29.208 |
| PROVIZIOANE | 2.032.537 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.768.555 |
| Capital subscris varsat | 106.340 |
| Cifra de afaceri neta | 31.069.556 |
| VENITURI TOTALE | 31.375.907 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.635.749 |
| Profitul brut | 740.158 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 637.885 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| Active imobilizate | 1.128.143 |
| Active circulante | 3.014.734 |
| Stocuri | 101.496 |
| Creante | 2.355.270 |
| Disponibilitati | 557.968 |
| Datorii | 2.766.684 |
| Venituri in avans | 54.238 |
| Provizioane | 191.285 |
| Capitaluri proprii | 1.130.670 |
| Capital social | 106.340 |
| Cifra de afaceri | 6.455.513 |
| Venituri totale | 6.634.031 |
| Cheltuieli totale | 6.237.807 |
| Profit brut | 396.224 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 389.207 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 30 |
| Active imobilizate | 1.090.040 |
| Active circulante | 1.547.650 |
| Stocuri | 31.228 |
| Creante | 986.630 |
| Disponibilitati | 529.792 |
| Datorii | 1.472.416 |
| Venituri in avans | 93.447 |
| Provizioane | 330.364 |
| Capitaluri proprii | 741.463 |
| Capital social | 106.340 |
| Cifra de afaceri | 8.422.874 |
| Venituri totale | 8.574.541 |
| Cheltuieli totale | 8.407.866 |
| Profit brut | 166.675 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 160.754 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.218.090 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.461.102 |
| Stocuri | 55.730 |
| Creante | 945.877 |
| Casa si conturi la banci | 459.495 |
| DATORII | 1.538.728 |
| VENITURI IN AVANS | 137.234 |
| PROVIZIOANE | 422.521 |
| CAPITALURI - TOTAL | 580.709 |
| Capital subscris varsat | 106.340 |
| Cifra de afaceri neta | 3.173.931 |
| VENITURI TOTALE | 3.272.030 |
| CHELTUIELI TOTALE | 3.239.049 |
| Profitul brut | 32.981 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 32.981 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.441.751 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.712.830 |
| Stocuri | 40.155 |
| Creante | 1.137.251 |
| Casa si conturi la banci | 535.424 |
| DATORII | 1.879.261 |
| VENITURI IN AVANS | 203.912 |
| PROVIZIOANE | 523.680 |
| CAPITALURI - TOTAL | 547.728 |
| Capital subscris varsat | 106.340 |
| Cifra de afaceri neta | 5.911.286 |
| VENITURI TOTALE | 6.138.025 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.038.717 |
| Profitul brut | 99.308 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 99.308 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |