FRISOMAT S.A.
| Denumire | FRISOMAT S.A. |
| CUI | 6275370 |
| Nr. Reg. Com. | J27/1651/1994 |
| EUID | ROONRC.J27/1651/1994 |
| CAEN | 4120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-10-04 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| SOMERS GUY EDMOND C | - | Belgia |
| TUJAN ISABELLE-ROXANA | - | România |
| SOMERS BENOIT MONIQUE ALBERT MARIE | - | Belgia |
| SCHWARTZ DĂNUŢ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 44 878 316 | 2 308 648 | 14 695 816 | 10 803 742 | 17 241 009 | 11 805 742 | 40 |
| 2024 | 40 292 085 | 2 220 164 | 9 304 387 | 11 012 711 | 8 924 258 | 10 087 493 | 41 |
| 2023 | 33 088 322 | 1 867 099 | 11 645 800 | 10 044 732 | 9 870 275 | 7 867 329 | 40 |
| 2022 | 29 468 721 | -743 223 | 13 280 809 | 9 409 254 | 10 212 873 | 6 000 231 | 39 |
| 2021 | 24 940 625 | 119 250 | 15 548 967 | 9 626 086 | 12 804 033 | 6 743 454 | 41 |
| 2020 | 21 547 841 | -1 379 614 | 10 821 170 | 9 274 473 | 8 268 821 | 6 624 205 | 41 |
| 2019 | 28 160 637 | -281 500 | 14 867 347 | 9 669 447 | 15 359 042 | 10 126 878 | 42 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises44 878 316 lei
11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FRISOMAT S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 4120 Rev. 2 |
| Obiect Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere Activitate | Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Cod CAEN principal | 41 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale |
| Descriere activitate (principal) | Construcții de clădiri |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Neamţ , domeniul 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FRISOMAT S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FRISOMAT S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FRISOMAT S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.012.711 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.924.258 |
| Stocuri | 2.241.237 |
| Creante | 2.309.135 |
| Casa si conturi la banci | 4.373.886 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 44.272 |
| DATORII | 9.304.387 |
| PROVIZIOANE | 589.361 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.087.493 |
| Capital subscris varsat | 146.173 |
| Cifra de afaceri neta | 40.292.085 |
| VENITURI TOTALE | 40.000.025 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.203.814 |
| Profitul brut | 2.796.211 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.220.164 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.044.732 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.870.275 |
| Stocuri | 2.746.441 |
| Creante | 5.306.709 |
| Casa si conturi la banci | 1.817.125 |
| DATORII | 11.645.800 |
| PROVIZIOANE | 401.878 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.867.329 |
| Capital subscris varsat | 146.173 |
| Cifra de afaceri neta | 33.088.322 |
| VENITURI TOTALE | 32.030.737 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.163.638 |
| Profitul brut | 1.867.099 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.867.099 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.409.254 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.212.873 |
| Stocuri | 4.039.298 |
| Creante | 4.804.645 |
| Casa si conturi la banci | 1.368.930 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 34.915 |
| DATORII | 13.280.809 |
| PROVIZIOANE | 376.002 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.000.231 |
| Capital subscris varsat | 146.173 |
| Cifra de afaceri neta | 29.468.721 |
| VENITURI TOTALE | 29.389.534 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.132.757 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 743.223 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 743.223 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.626.086 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.804.033 |
| Stocuri | 4.774.695 |
| Creante | 5.370.580 |
| Casa si conturi la banci | 2.658.758 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 73.975 |
| DATORII | 15.548.967 |
| PROVIZIOANE | 211.673 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.743.454 |
| Capital subscris varsat | 146.173 |
| Cifra de afaceri neta | 24.940.625 |
| VENITURI TOTALE | 25.683.225 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.563.975 |
| Profitul brut | 119.250 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 119.250 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.274.473 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.268.821 |
| Stocuri | 4.133.047 |
| Creante | 2.743.350 |
| Casa si conturi la banci | 1.392.424 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 47.350 |
| DATORII | 10.821.170 |
| PROVIZIOANE | 145.269 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.624.205 |
| Capital subscris varsat | 146.173 |
| Cifra de afaceri neta | 21.547.841 |
| VENITURI TOTALE | 21.073.785 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.453.399 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.379.614 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.379.614 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.669.447 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.359.042 |
| Stocuri | 6.622.643 |
| Creante | 6.557.926 |
| Casa si conturi la banci | 2.178.473 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 64.094 |
| DATORII | 14.867.347 |
| PROVIZIOANE | 98.358 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.126.878 |
| Capital subscris varsat | 146.173 |
| Cifra de afaceri neta | 28.160.637 |
| VENITURI TOTALE | 26.485.508 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.767.008 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 281.500 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 281.500 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.265.561 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.821.229 |
| Stocuri | 8.451.405 |
| Creante | 8.330.379 |
| Casa si conturi la banci | 1.039.445 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 64.094 |
| DATORII | 17.621.183 |
| PROVIZIOANE | 121.322 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.408.379 |
| Capital subscris varsat | 146.173 |
| Cifra de afaceri neta | 25.794.011 |
| VENITURI TOTALE | 29.843.320 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.302.860 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 459.540 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 459.540 |
| Numar mediu de salariati | 46 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.684.753 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.183.149 |
| Stocuri | 4.500.765 |
| Creante | 6.732.063 |
| Casa si conturi la banci | 2.950.321 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.471 |
| DATORII | 13.899.838 |
| PROVIZIOANE | 136.617 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.867.918 |
| Capital subscris varsat | 146.173 |
| Cifra de afaceri neta | 20.861.492 |
| VENITURI TOTALE | 22.621.517 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.316.369 |
| Profitul brut | 305.148 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 305.148 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.978.339 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.527.567 |
| Stocuri | 2.697.320 |
| Creante | 3.750.312 |
| Casa si conturi la banci | 2.079.935 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 241.107 |
| DATORII | 9.048.614 |
| PROVIZIOANE | 135.630 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.562.769 |
| Capital subscris varsat | 146.173 |
| Cifra de afaceri neta | 12.159.156 |
| VENITURI TOTALE | 13.519.546 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.322.434 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 802.888 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 802.888 |
| Numar mediu de salariati | 47 |