CARTRANS PREDA SRL
| Denumire | CARTRANS PREDA SRL |
| CUI | 6000034 |
| Nr. Reg. Com. | J1994001894290 |
| EUID | ROONRC.J29/1894/1994 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-07-29 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| PREDA CRISTIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 77 311 771 | -6 737 192 | 40 007 959 | 34 869 710 | 9 032 355 | 3 894 106 | 187 |
| 2024 | 71 917 655 | -5 240 654 | 51 003 588 | 48 629 530 | 12 146 191 | 10 631 299 | 182 |
| 2023 | 67 272 325 | -2 868 520 | 61 640 769 | 58 261 237 | 19 292 548 | 15 913 016 | 189 |
| 2022 | 82 890 913 | 3 968 651 | 43 251 418 | 47 749 400 | 14 645 958 | 19 143 940 | 204 |
| 2021 | 64 430 505 | 4 555 535 | 34 998 798 | 36 043 221 | 15 031 377 | 16 075 289 | 193 |
| 2020 | 47 987 985 | 792 133 | 19 425 409 | 20 341 000 | 10 774 163 | 11 689 754 | 180 |
| 2019 | 56 695 595 | 684 612 | 19 915 471 | 20 337 012 | 10 681 463 | 11 103 004 | 196 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises77 311 771 lei
8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CARTRANS PREDA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Prahova , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CARTRANS PREDA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CARTRANS PREDA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CARTRANS PREDA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 48.629.530 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.146.191 |
| Stocuri | 619.314 |
| Creante | 8.320.526 |
| Casa si conturi la banci | 3.206.351 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 859.166 |
| DATORII | 51.003.588 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.631.299 |
| Capital subscris varsat | 600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 71.917.655 |
| VENITURI TOTALE | 80.776.517 |
| CHELTUIELI TOTALE | 86.017.171 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.240.654 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.240.654 |
| Numar mediu de salariati | 182 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 58.261.237 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.292.548 |
| Stocuri | 719.051 |
| Creante | 10.164.486 |
| Casa si conturi la banci | 7.709.011 |
| DATORII | 61.640.769 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.913.016 |
| Capital subscris varsat | 600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 67.272.325 |
| VENITURI TOTALE | 83.955.584 |
| CHELTUIELI TOTALE | 86.824.104 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.868.520 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.868.520 |
| Numar mediu de salariati | 189 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 47.749.400 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.645.958 |
| Stocuri | 619.737 |
| Creante | 9.970.426 |
| Casa si conturi la banci | 4.055.795 |
| DATORII | 43.251.418 |
| CAPITALURI - TOTAL | 19.143.940 |
| Capital subscris varsat | 600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 82.890.913 |
| VENITURI TOTALE | 86.003.172 |
| CHELTUIELI TOTALE | 81.551.253 |
| Profitul brut | 4.451.919 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.968.651 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 204 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.043.221 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.031.377 |
| Stocuri | 613.620 |
| Creante | 9.280.105 |
| Casa si conturi la banci | 5.137.652 |
| DATORII | 34.998.798 |
| VENITURI IN AVANS | 511 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.075.289 |
| Capital subscris varsat | 600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 64.430.505 |
| VENITURI TOTALE | 72.846.400 |
| CHELTUIELI TOTALE | 67.655.114 |
| Profitul brut | 5.191.286 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.555.535 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 193 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.341.000 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.774.163 |
| Stocuri | 369.123 |
| Creante | 7.995.609 |
| Casa si conturi la banci | 2.409.431 |
| DATORII | 19.425.409 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.689.754 |
| Capital subscris varsat | 600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 47.987.985 |
| VENITURI TOTALE | 51.091.119 |
| CHELTUIELI TOTALE | 50.161.838 |
| Profitul brut | 929.281 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 792.133 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 180 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.337.012 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.681.463 |
| Stocuri | 345.082 |
| Creante | 8.516.274 |
| Casa si conturi la banci | 1.820.107 |
| DATORII | 19.915.471 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.103.004 |
| Capital subscris varsat | 600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 56.695.595 |
| VENITURI TOTALE | 62.503.617 |
| CHELTUIELI TOTALE | 61.688.371 |
| Profitul brut | 815.246 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 684.612 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 196 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.912.096 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.492.165 |
| Stocuri | 439.346 |
| Creante | 9.086.189 |
| Casa si conturi la banci | 966.630 |
| DATORII | 16.368.201 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.036.060 |
| Capital subscris varsat | 600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 58.758.273 |
| VENITURI TOTALE | 62.075.457 |
| CHELTUIELI TOTALE | 59.813.278 |
| Profitul brut | 2.262.179 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.931.700 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 208 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.421.327 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.084.680 |
| Stocuri | 445.640 |
| Creante | 8.415.932 |
| Casa si conturi la banci | 223.108 |
| DATORII | 19.580.782 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.925.225 |
| Capital subscris varsat | 600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 58.888.393 |
| VENITURI TOTALE | 64.103.212 |
| CHELTUIELI TOTALE | 62.962.318 |
| Profitul brut | 1.140.894 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 954.326 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 213 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.048.436 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.856.495 |
| Stocuri | 545.567 |
| Creante | 6.609.551 |
| Casa si conturi la banci | 1.701.377 |
| DATORII | 27.614.032 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.290.899 |
| Capital subscris varsat | 600.000 |
| Cifra de afaceri neta | 54.992.298 |
| VENITURI TOTALE | 61.878.212 |
| CHELTUIELI TOTALE | 60.220.570 |
| Profitul brut | 1.657.642 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.429.830 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 218 |