PERIND SA
| Denumire | PERIND SA |
| CUI | 54604 |
| Nr. Reg. Com. | J05/185/1991 |
| EUID | ROONRC.J1991000185053 |
| CAEN | 3291 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-03-04 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CIORBA VASILE | - | România |
| VAS PETRU-IOAN | - | România |
| CIORBA IOAN | - | România |
| STOICA ANDREEA-MONICA | - | România |
| CÎRDEI VICTOR | - | România |
| MĂRGINEAN ANA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31 978 521 | 23 436 | 13 597 692 | 9 168 798 | 18 712 870 | 14 758 623 | 54 |
| 2024 | 29 580 577 | 92 931 | 15 507 751 | 9 677 381 | 17 390 825 | 11 808 338 | 60 |
| 2023 | 27 361 362 | 100 462 | 16 470 780 | 10 683 357 | 19 248 011 | 11 715 406 | 54 |
| 2022 | 27 680 227 | 27 081 | 13 414 686 | 8 771 182 | 16 181 434 | 11 614 945 | 54 |
| 2021 | 25 961 824 | 20 817 | 14 233 304 | 10 619 533 | 14 954 355 | 11 321 538 | 61 |
| 2020 | 22 843 391 | 240 062 | 10 963 612 | 10 434 152 | 11 849 227 | 11 300 721 | 58 |
| 2019 | 20 853 106 | 18 307 | 11 020 470 | 10 754 235 | 11 754 721 | 11 060 659 | 68 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises31 978 521 lei
8%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PERIND SA”
| Cod CAEN preponderent | 3291 Rev. 2 (echivalent: 3291 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea măturilor și periilor |
| Descriere Activitate | Fabricarea măturilor și periilor |
| Cod CAEN principal | 32 Fabricarea măturilor și periilor |
| Descriere activitate (principal) | Alte activități industriale n.c.a. |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 6 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bihor , domeniul 3291: Fabricarea măturilor și periilor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PERIND SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PERIND SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PERIND SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.677.381 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.390.825 |
| Stocuri | 8.108.214 |
| Creante | 8.566.737 |
| Casa si conturi la banci | 368.281 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 247.883 |
| DATORII | 15.507.751 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.808.338 |
| Capital subscris varsat | 4.401.151 |
| Cifra de afaceri neta | 29.580.577 |
| VENITURI TOTALE | 31.126.860 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.991.352 |
| Profitul brut | 135.508 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 92.931 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 60 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.683.357 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.248.011 |
| Stocuri | 6.691.600 |
| Creante | 11.843.413 |
| Casa si conturi la banci | 378.982 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 247.883 |
| DATORII | 16.470.780 |
| VENITURI IN AVANS | 1.993.065 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.715.406 |
| Capital subscris varsat | 4.401.151 |
| Cifra de afaceri neta | 27.361.362 |
| VENITURI TOTALE | 27.716.997 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.610.405 |
| Profitul brut | 106.592 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 100.462 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.771.182 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.181.434 |
| Stocuri | 6.575.852 |
| Creante | 9.037.143 |
| Casa si conturi la banci | 323.987 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 77.015 |
| DATORII | 13.414.686 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.614.945 |
| Capital subscris varsat | 4.401.151 |
| Cifra de afaceri neta | 27.680.227 |
| VENITURI TOTALE | 29.428.537 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.373.586 |
| Profitul brut | 54.951 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 27.081 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.619.533 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.954.355 |
| Stocuri | 7.288.469 |
| Creante | 7.106.345 |
| Casa si conturi la banci | 287.763 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.820 |
| DATORII | 14.233.304 |
| VENITURI IN AVANS | 35.866 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.321.538 |
| Capital subscris varsat | 4.401.151 |
| Cifra de afaceri neta | 25.961.824 |
| VENITURI TOTALE | 26.842.101 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.803.393 |
| Profitul brut | 38.708 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 20.817 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 61 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.434.152 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.849.227 |
| Stocuri | 5.023.126 |
| Creante | 6.271.286 |
| Casa si conturi la banci | 216.214 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.820 |
| DATORII | 10.963.612 |
| VENITURI IN AVANS | 35.866 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.300.721 |
| Capital subscris varsat | 4.401.151 |
| Cifra de afaceri neta | 22.843.391 |
| VENITURI TOTALE | 23.341.985 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.045.768 |
| Profitul brut | 296.217 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 240.062 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 58 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.754.235 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.754.721 |
| Stocuri | 6.012.563 |
| Creante | 5.324.152 |
| Casa si conturi la banci | 192.838 |
| DATORII | 11.020.470 |
| VENITURI IN AVANS | 427.827 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.060.659 |
| Capital subscris varsat | 4.401.151 |
| Cifra de afaceri neta | 20.853.106 |
| VENITURI TOTALE | 22.410.025 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.375.410 |
| Profitul brut | 34.615 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 18.307 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 68 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.822.731 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.860.439 |
| Stocuri | 4.244.683 |
| Creante | 5.101.361 |
| Casa si conturi la banci | 220.293 |
| DATORII | 8.130.212 |
| VENITURI IN AVANS | 517.731 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.035.227 |
| Capital subscris varsat | 4.401.151 |
| Cifra de afaceri neta | 20.247.813 |
| VENITURI TOTALE | 25.448.037 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.222.683 |
| Profitul brut | 1.225.354 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.220.015 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.718.143 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.491.755 |
| Stocuri | 3.749.270 |
| Creante | 6.195.105 |
| Casa si conturi la banci | 122.136 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 250 |
| DATORII | 11.736.462 |
| VENITURI IN AVANS | 607.635 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.866.051 |
| Capital subscris varsat | 4.401.151 |
| Cifra de afaceri neta | 22.842.863 |
| VENITURI TOTALE | 24.440.939 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.765.008 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.324.069 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.324.069 |
| Numar mediu de salariati | 90 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.043.158 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.232.274 |
| Stocuri | 3.598.573 |
| Creante | 7.084.159 |
| Casa si conturi la banci | 1.142.801 |
| DATORII | 12.380.279 |
| VENITURI IN AVANS | 705.031 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.190.122 |
| Capital subscris varsat | 4.401.151 |
| Cifra de afaceri neta | 22.920.764 |
| VENITURI TOTALE | 26.353.515 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.046.074 |
| Profitul brut | 307.441 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 251.421 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 100 |