TEPASO IMPEX SRL – CUI 5337660
Pe scurt
TEPASO IMPEX SRL are CUI 5337660, număr de înregistrare J1994000435122 și sediul în Municipiul Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală declarată: CAEN 4639 – Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun. Pentru anul 2025, firma a raportat o cifră de afaceri de 31.571.580 lei, un profit net de 277.585 lei și un număr mediu de 11 salariați.
- Stare ONRC: funcţiune
- Stare fiscală ANAF: activă (verificat 02.11.2026)
- Ultimul bilanț disponibil: 2025
| Denumire | TEPASO IMPEX SRL |
| CUI | 5337660 |
| Nr. Reg. Com. | J1994000435122 |
| EUID | ROONRC.J12/435/1994 |
| CAEN | 4639 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da (ANAF, verificat 02.11.2026) |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1994-02-10 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| CONŢIU MARIUS IOAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 31 571 580 | 277 585 | 14 404 623 | 848 717 | 13 956 194 | 400 288 | 11 |
| 2024 | 27 693 892 | 657 159 | 10 570 825 | 500 955 | 12 565 021 | 2 495 151 | 10 |
| 2023 | 26 474 244 | 1 715 290 | 8 428 078 | 499 630 | 9 766 440 | 1 837 992 | 8 |
| 2022 | 21 438 565 | 1 563 553 | 7 018 356 | 432 106 | 8 272 555 | 1 686 305 | 8 |
| 2021 | 14 474 497 | 1 010 061 | 5 923 389 | 500 909 | 7 192 557 | 1 770 077 | 6 |
| 2020 | 7 932 810 | 637 264 | 3 024 038 | 453 435 | 3 903 270 | 1 332 667 | 3 |
| 2019 | 11 275 761 | 572 701 | 4 561 480 | 501 534 | 4 755 349 | 695 403 | 7 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises31 571 580 lei
14%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TEPASO IMPEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4639 Rev. 2 (echivalent: 4639 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Cluj , domeniul 4639: Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
Firme similare
Aceeași diviziune CAEN (46), poziții apropiate de locul 185 ocupat de această firmă în clasamentul după cifra de afaceri pe 2025.- MB DISTRIBUTION MED S.R.L. – locul 181, 42,31 mil. lei, Iaşi
- MATE-FIN SRL – locul 181, 39,49 mil. lei, Bucureşti
- ZEDORA DISTRIBUTION S.R.L. – locul 181, 33,70 mil. lei, Ilfov
- CRONOS SRL – locul 181, 32,41 mil. lei, Argeş
- BIOCOOP DONAU COOPERATIVĂ AGRICOLĂ – locul 181, 29,33 mil. lei, Constanţa
- MARSIM STREI SRL – locul 181, 17,19 mil. lei, Hunedoara
- SEP MOBILE SRL – locul 181, 13,62 mil. lei, Braşov
- BAMIS SOLUTIONS SRL – locul 181, 12,36 mil. lei, Braşov
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TEPASO IMPEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TEPASO IMPEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TEPASO IMPEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 500.955 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 12.565.021 |
| Stocuri | 4.090.640 |
| Creante | 8.354.245 |
| Casa si conturi la banci | 120.136 |
| DATORII | 10.570.825 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.495.151 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 27.693.892 |
| VENITURI TOTALE | 27.729.639 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.949.001 |
| Profitul brut | 780.638 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 657.159 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 499.630 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.766.440 |
| Stocuri | 3.628.145 |
| Creante | 5.969.621 |
| Casa si conturi la banci | 168.674 |
| DATORII | 8.428.078 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.837.992 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 26.474.244 |
| VENITURI TOTALE | 26.515.305 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.518.612 |
| Profitul brut | 1.996.693 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.715.290 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 432.106 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.272.555 |
| Stocuri | 3.227.492 |
| Creante | 4.903.545 |
| Casa si conturi la banci | 141.518 |
| DATORII | 7.018.356 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.686.305 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 21.438.565 |
| VENITURI TOTALE | 21.567.259 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.751.695 |
| Profitul brut | 1.815.564 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.563.553 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 8 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 500.909 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.192.557 |
| Stocuri | 3.046.776 |
| Creante | 4.021.555 |
| Casa si conturi la banci | 124.226 |
| DATORII | 5.923.389 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.770.077 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.474.497 |
| VENITURI TOTALE | 14.533.033 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.383.504 |
| Profitul brut | 1.149.529 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.010.061 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 6 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 453.435 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.903.270 |
| Stocuri | 1.607.812 |
| Creante | 2.580.757 |
| Casa si conturi la banci | -285.299 |
| DATORII | 3.024.038 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.332.667 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.932.810 |
| VENITURI TOTALE | 8.053.207 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.301.947 |
| Profitul brut | 751.260 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 637.264 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 3 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 501.534 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.755.349 |
| Stocuri | 1.692.688 |
| Creante | 3.140.366 |
| Casa si conturi la banci | -77.705 |
| DATORII | 4.561.480 |
| CAPITALURI - TOTAL | 695.403 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.275.761 |
| VENITURI TOTALE | 12.627.809 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.942.752 |
| Profitul brut | 685.057 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 572.701 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.775.599 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.615.465 |
| Stocuri | 1.467.101 |
| Creante | 1.492.594 |
| Casa si conturi la banci | -344.230 |
| DATORII | 3.673.475 |
| CAPITALURI - TOTAL | 717.589 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.102.047 |
| VENITURI TOTALE | 9.198.598 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.962.923 |
| Profitul brut | 235.675 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 195.457 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.604.620 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.368.442 |
| Stocuri | 968.897 |
| Creante | 1.447.971 |
| Casa si conturi la banci | -48.426 |
| DATORII | 3.450.930 |
| CAPITALURI - TOTAL | 522.132 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 7.590.290 |
| VENITURI TOTALE | 7.648.767 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.173.092 |
| Profitul brut | 475.675 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 399.430 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.586.938 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.248.200 |
| Stocuri | 874.432 |
| Creante | 1.513.238 |
| Casa si conturi la banci | -139.470 |
| DATORII | 3.056.117 |
| CAPITALURI - TOTAL | 779.021 |
| Capital subscris varsat | 200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.841.184 |
| VENITURI TOTALE | 6.950.785 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.382.094 |
| Profitul brut | 568.691 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 477.379 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |