INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU GEOLOGIE SI GEOECOLOGIE MARINA - GEOECOMAR
| Denumire | INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU GEOLOGIE SI GEOECOLOGIE MARINA - GEOECOMAR |
| CUI | 5194978 |
| Nr. Reg. Com. | J1997001075407 |
| EUID | ROONRC.J1997001075407 |
| CAEN | 7210 |
| Forma juridica | ALTE FORME JURIDICE |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1997-02-17 (29 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MARINICĂ CRISTINA-ŞTEFANIA | - | România |
| STĂNICĂ ADRIAN | - | România |
| MELINTE CARMEN MIHAELA | - | România |
| VULTURESCU VIOREL | - | România |
| POPA NINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40 744 112 | 218 315 | 7 022 816 | 39 251 895 | 232 171 589 | 28 050 670 | 155 |
| 2024 | 41 273 262 | 501 198 | 10 006 516 | 36 888 529 | 237 648 067 | 22 523 004 | 149 |
| 2023 | 48 380 459 | 1 576 584 | 2 376 743 | 39 875 046 | 28 207 366 | 23 717 931 | 140 |
| 2022 | 34 685 061 | 990 275 | 2 286 604 | 30 352 464 | 14 969 511 | 24 561 578 | 142 |
| 2021 | 50 255 823 | 1 093 830 | 1 860 175 | 31 779 372 | 13 101 764 | 23 761 502 | 140 |
| 2020 | 33 013 860 | 2 637 738 | 3 409 611 | 33 979 093 | 9 829 789 | 22 974 587 | 135 |
| 2019 | 31 174 284 | 3 064 520 | 5 933 657 | 28 617 806 | 11 577 946 | 15 973 409 | 137 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises40 744 112 lei
-1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU GEOLOGIE SI GEOECOLOGIE MARINA - GEOECOMAR”
| Cod CAEN preponderent | 7210 Rev. 0 (echivalent: 7210 Rev. 1, 7210 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Consultații în domeniul echipamentelor de calcul |
| Descriere Activitate | Consultații în domeniul echipamentelor de calcul |
| Cod CAEN principal | 72 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 7210: Consultații în domeniul echipamentelor de calcul
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU GEOLOGIE SI GEOECOLOGIE MARINA - GEOECOMAR" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU GEOLOGIE SI GEOECOLOGIE MARINA - GEOECOMAR"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE-DEZVOLTARE PENTRU GEOLOGIE SI GEOECOLOGIE MARINA - GEOECOMAR"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.888.529 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 237.648.067 |
| Stocuri | 4.538.146 |
| Creante | 211.604.727 |
| Casa si conturi la banci | 21.001.518 |
| DATORII | 10.006.516 |
| VENITURI IN AVANS | 241.602.816 |
| PROVIZIOANE | 404.260 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.523.004 |
| Cifra de afaceri neta | 41.273.262 |
| VENITURI TOTALE | 50.036.102 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.533.284 |
| Profitul brut | 502.818 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 501.198 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 149 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.875.046 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 28.207.366 |
| Stocuri | 1.799.702 |
| Creante | 12.376.884 |
| Casa si conturi la banci | 13.529.807 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 2.376.743 |
| VENITURI IN AVANS | 41.133.677 |
| PROVIZIOANE | 854.061 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.717.931 |
| Cifra de afaceri neta | 48.380.459 |
| VENITURI TOTALE | 50.999.837 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.403.671 |
| Profitul brut | 1.596.166 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.576.584 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 140 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.352.464 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.969.511 |
| Stocuri | 1.793.618 |
| Creante | 1.250.917 |
| Casa si conturi la banci | 11.424.003 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 29.368 |
| DATORII | 2.286.604 |
| VENITURI IN AVANS | 18.173.441 |
| PROVIZIOANE | 329.720 |
| CAPITALURI - TOTAL | 24.561.578 |
| Capital subscris varsat | 16.536 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 34.685.061 |
| VENITURI TOTALE | 36.143.664 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.993.144 |
| Profitul brut | 1.150.520 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 990.275 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 142 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 31.779.372 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.101.764 |
| Stocuri | 1.322.046 |
| Creante | 1.375.636 |
| Casa si conturi la banci | 9.902.988 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.446 |
| DATORII | 1.860.175 |
| VENITURI IN AVANS | 18.561.252 |
| PROVIZIOANE | 715.653 |
| CAPITALURI - TOTAL | 23.761.502 |
| Capital subscris varsat | 16.536 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 50.255.823 |
| VENITURI TOTALE | 52.162.621 |
| CHELTUIELI TOTALE | 50.891.406 |
| Profitul brut | 1.271.215 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.093.830 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 140 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.979.093 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.829.789 |
| Stocuri | 1.759.624 |
| Creante | 351.921 |
| Casa si conturi la banci | 7.225.169 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.720 |
| DATORII | 3.409.611 |
| VENITURI IN AVANS | 16.852.952 |
| PROVIZIOANE | 576.452 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.974.587 |
| Capital subscris varsat | 16.536 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 33.013.860 |
| VENITURI TOTALE | 34.809.342 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.744.857 |
| Profitul brut | 3.064.485 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.637.738 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 135 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.617.806 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.577.946 |
| Stocuri | 1.450.332 |
| Creante | 158.809 |
| Casa si conturi la banci | 9.484.854 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.358 |
| DATORII | 5.933.657 |
| VENITURI IN AVANS | 17.858.524 |
| PROVIZIOANE | 434.520 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.973.409 |
| Capital subscris varsat | 16.536 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 31.174.284 |
| VENITURI TOTALE | 32.652.159 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.582.908 |
| Profitul brut | 3.069.251 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.064.520 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 137 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.641.312 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.741.870 |
| Stocuri | 1.166.321 |
| Creante | 332.222 |
| Casa si conturi la banci | 7.771.170 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.028 |
| DATORII | 4.109.988 |
| VENITURI IN AVANS | 17.704.615 |
| PROVIZIOANE | 317.015 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.259.592 |
| Capital subscris varsat | 16.536 |
| Cifra de afaceri neta | 32.262.159 |
| VENITURI TOTALE | 34.313.668 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.118.176 |
| Profitul brut | 4.195.492 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.195.481 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 126 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 26.487.369 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.675.447 |
| Stocuri | 779.639 |
| Creante | 7.502.551 |
| Casa si conturi la banci | 2.921.758 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.144 |
| DATORII | 8.602.899 |
| VENITURI IN AVANS | 19.084.226 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.488.835 |
| Capital subscris varsat | 16.536 |
| Cifra de afaceri neta | 34.996.917 |
| VENITURI TOTALE | 38.630.193 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.336.116 |
| Profitul brut | 5.294.077 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.556.721 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 125 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.427.851 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.594.434 |
| Stocuri | 833.967 |
| Creante | 7.017.166 |
| Casa si conturi la banci | 17.286.213 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.550 |
| DATORII | 24.196.258 |
| VENITURI IN AVANS | 20.811.112 |
| PROVIZIOANE | 1.975.870 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.044.595 |
| Capital subscris varsat | 16.536 |
| Cifra de afaceri neta | 18.636.558 |
| VENITURI TOTALE | 24.653.000 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.490.992 |
| Profitul brut | 162.008 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 60.002 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 126 |