FICUS TRADE SRL
| Denumire | FICUS TRADE SRL |
| CUI | 5062578 |
| Nr. Reg. Com. | J1993001263097 |
| EUID | ROONRC.J1993001263097 |
| CAEN | 4634 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-09-30 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BALACEA CORINA ALINA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 55 418 683 | 1 584 326 | 2 199 419 | 5 308 031 | 10 726 756 | 13 835 368 | 65 |
| 2024 | 52 248 160 | 2 036 948 | 4 886 220 | 4 914 875 | 13 336 268 | 13 364 923 | 58 |
| 2023 | 38 704 126 | 1 904 755 | 1 737 716 | 3 304 265 | 9 870 423 | 11 436 972 | 39 |
| 2022 | 35 084 680 | 2 413 477 | 2 469 496 | 3 204 616 | 8 798 284 | 9 533 404 | 41 |
| 2021 | 30 139 598 | 2 213 705 | 2 099 921 | 3 275 653 | 7 211 036 | 8 386 768 | 41 |
| 2020 | 29 034 388 | 1 909 839 | 2 177 303 | 3 621 450 | 5 029 322 | 6 473 469 | 41 |
| 2019 | 30 613 322 | 1 166 577 | 4 031 636 | 3 491 055 | 5 621 234 | 5 080 653 | 41 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises55 418 683 lei
6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FICUS TRADE SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4634 Rev. 2 (echivalent: 4634 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al băuturilor |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al băuturilor |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al băuturilor |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Brăila , domeniul 4634: Comerț cu ridicata al băuturilor
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FICUS TRADE SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FICUS TRADE SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FICUS TRADE SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.914.875 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.336.268 |
| Stocuri | 3.969.971 |
| Creante | 4.700.418 |
| Casa si conturi la banci | 4.665.879 |
| DATORII | 4.886.220 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.364.923 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 52.248.160 |
| VENITURI TOTALE | 52.389.489 |
| CHELTUIELI TOTALE | 50.036.041 |
| Profitul brut | 2.353.448 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.036.948 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 58 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.304.265 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.870.423 |
| Stocuri | 2.589.500 |
| Creante | 2.522.625 |
| Casa si conturi la banci | 4.758.298 |
| DATORII | 1.737.716 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.436.972 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 38.704.126 |
| VENITURI TOTALE | 38.724.545 |
| CHELTUIELI TOTALE | 36.517.700 |
| Profitul brut | 2.206.845 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.904.755 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 39 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.204.616 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.798.284 |
| Stocuri | 3.110.209 |
| Creante | 1.853.013 |
| Casa si conturi la banci | 3.835.062 |
| DATORII | 2.469.496 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.533.404 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 35.084.680 |
| VENITURI TOTALE | 35.123.180 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.345.035 |
| Profitul brut | 2.778.145 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.413.477 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.275.653 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.211.036 |
| Stocuri | 3.789.725 |
| Creante | 1.515.730 |
| Casa si conturi la banci | 1.905.581 |
| DATORII | 2.099.921 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.386.768 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 30.139.598 |
| VENITURI TOTALE | 30.323.649 |
| CHELTUIELI TOTALE | 27.777.289 |
| Profitul brut | 2.546.360 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.213.705 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.621.450 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.029.322 |
| Stocuri | 2.503.400 |
| Creante | 1.802.754 |
| Casa si conturi la banci | 723.168 |
| DATORII | 2.177.303 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.473.469 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 29.034.388 |
| VENITURI TOTALE | 29.065.825 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.821.383 |
| Profitul brut | 2.244.442 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.909.839 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.491.055 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.621.234 |
| Stocuri | 2.493.520 |
| Creante | 2.913.409 |
| Casa si conturi la banci | 214.305 |
| DATORII | 4.031.636 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.080.653 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 30.613.322 |
| VENITURI TOTALE | 30.686.640 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.287.682 |
| Profitul brut | 1.398.958 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.166.577 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 41 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.349.973 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.511.954 |
| Stocuri | 2.398.156 |
| Creante | 2.511.961 |
| Casa si conturi la banci | 601.837 |
| DATORII | 4.747.851 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.114.076 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 28.479.600 |
| VENITURI TOTALE | 28.531.407 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.615.429 |
| Profitul brut | 1.915.978 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.626.586 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 37 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.585.524 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.833.068 |
| Stocuri | 1.437.261 |
| Creante | 2.680.607 |
| Casa si conturi la banci | 715.200 |
| DATORII | 3.931.103 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.487.489 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 25.829.513 |
| VENITURI TOTALE | 26.044.591 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.850.665 |
| Profitul brut | 1.193.926 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.015.561 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 33 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.390.344 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.731.128 |
| Stocuri | 1.748.020 |
| Creante | 2.575.394 |
| Casa si conturi la banci | 407.714 |
| DATORII | 4.123.224 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.998.248 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 23.964.765 |
| VENITURI TOTALE | 23.964.769 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.472.322 |
| Profitul brut | 492.447 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 417.132 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 32 |