DACOTRANS SRL
| Denumire | DACOTRANS SRL |
| CUI | 4815708 |
| Nr. Reg. Com. | J1993001586152 |
| EUID | ROONRC.J1993001586152 |
| CAEN | 4682 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-10-18 (32 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DUMITRU FILIP | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 139 038 721 | 1 164 091 | 38 362 726 | — | — | — | 48 |
| 2024 | 145 867 033 | 820 725 | 24 223 803 | 19 566 408 | 39 175 097 | 34 581 478 | 51 |
| 2023 | 148 346 072 | 1 486 382 | 24 150 213 | 16 103 533 | 42 777 980 | 34 760 755 | 54 |
| 2022 | 205 182 667 | 11 392 107 | 27 247 623 | 10 800 707 | 49 703 904 | 33 274 374 | 49 |
| 2021 | 158 282 110 | 12 046 299 | 25 376 564 | 1 863 869 | 48 904 386 | 25 409 825 | 48 |
| 2020 | 89 270 738 | 4 137 367 | 22 818 508 | 1 487 022 | 35 229 007 | 13 891 006 | 47 |
| 2019 | 94 959 416 | 1 911 901 | 8 736 942 | 1 278 374 | 17 845 091 | 10 372 780 | 43 |
| 2018 | 84 122 505 | 1 220 724 | 4 807 661 | 714 991 | 13 155 937 | 9 082 425 | 42 |
| 2017 | 75 331 547 | 2 076 979 | 2 680 411 | 845 058 | 10 975 970 | 9 170 064 | 40 |
| 2016 | 59 397 376 | 2 093 814 | 7 918 002 | 511 507 | 15 892 867 | 8 515 905 | 38 |
Statistics
Commercial networks and enterprises139 038 721 lei
-5%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DACOTRANS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4682 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Dâmboviţa , domeniul 4682: Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DACOTRANS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DACOTRANS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DACOTRANS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.566.408 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.175.097 |
| Stocuri | 9.276.286 |
| Creante | 16.118.763 |
| Casa si conturi la banci | 13.780.048 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 85.564 |
| DATORII | 24.223.803 |
| VENITURI IN AVANS | 21.788 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.581.478 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 145.867.033 |
| VENITURI TOTALE | 147.887.229 |
| CHELTUIELI TOTALE | 146.925.106 |
| Profitul brut | 962.123 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 820.725 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 51 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.103.533 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.777.980 |
| Stocuri | 12.558.884 |
| Creante | 15.892.092 |
| Casa si conturi la banci | 14.327.004 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.566 |
| DATORII | 24.150.213 |
| VENITURI IN AVANS | 11.111 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.760.755 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 148.346.072 |
| VENITURI TOTALE | 151.501.432 |
| CHELTUIELI TOTALE | 149.803.079 |
| Profitul brut | 1.698.353 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.486.382 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.800.707 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 49.703.904 |
| Stocuri | 12.630.471 |
| Creante | 23.129.223 |
| Casa si conturi la banci | 13.944.210 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.414 |
| DATORII | 27.247.623 |
| VENITURI IN AVANS | 19.028 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.274.374 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 205.182.667 |
| VENITURI TOTALE | 206.160.653 |
| CHELTUIELI TOTALE | 193.306.199 |
| Profitul brut | 12.854.454 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.392.107 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.863.869 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 48.904.386 |
| Stocuri | 30.236.407 |
| Creante | 18.249.396 |
| Casa si conturi la banci | 418.583 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 45.703 |
| DATORII | 25.376.564 |
| VENITURI IN AVANS | 27.569 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.409.825 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 158.282.110 |
| VENITURI TOTALE | 158.991.011 |
| CHELTUIELI TOTALE | 145.340.955 |
| Profitul brut | 13.650.056 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.046.299 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 48 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.487.022 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.229.007 |
| Stocuri | 23.132.909 |
| Creante | 12.043.281 |
| Casa si conturi la banci | 52.817 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.572 |
| DATORII | 22.818.508 |
| VENITURI IN AVANS | 25.087 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.891.006 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 89.270.738 |
| VENITURI TOTALE | 93.743.189 |
| CHELTUIELI TOTALE | 89.250.146 |
| Profitul brut | 4.493.043 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.137.367 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 47 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.278.374 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.845.091 |
| Stocuri | 9.157.709 |
| Creante | 8.596.822 |
| Casa si conturi la banci | 90.560 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.635 |
| DATORII | 8.736.942 |
| VENITURI IN AVANS | 31.378 |
| CAPITALURI - TOTAL | 10.372.780 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 94.959.416 |
| VENITURI TOTALE | 95.437.043 |
| CHELTUIELI TOTALE | 93.242.855 |
| Profitul brut | 2.194.188 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.911.901 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 43 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 714.991 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.155.937 |
| Stocuri | 3.853.469 |
| Creante | 9.290.596 |
| Casa si conturi la banci | 11.872 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.158 |
| DATORII | 4.807.661 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.082.425 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 84.122.505 |
| VENITURI TOTALE | 84.535.963 |
| CHELTUIELI TOTALE | 83.097.347 |
| Profitul brut | 1.438.616 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.220.724 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 42 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 845.058 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.975.970 |
| Stocuri | 8.003.921 |
| Creante | 10.514.643 |
| Casa si conturi la banci | -7.542.594 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 29.447 |
| DATORII | 2.680.411 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.170.064 |
| Cifra de afaceri neta | 75.331.547 |
| VENITURI TOTALE | 75.816.009 |
| CHELTUIELI TOTALE | 73.418.559 |
| Profitul brut | 2.397.450 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.076.979 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 40 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 511.507 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.892.867 |
| Stocuri | 7.461.123 |
| Creante | 5.757.137 |
| Casa si conturi la banci | 2.674.607 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 29.533 |
| DATORII | 7.918.002 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.515.905 |
| Capital subscris varsat | 20.000 |
| Cifra de afaceri neta | 59.397.376 |
| VENITURI TOTALE | 59.912.277 |
| CHELTUIELI TOTALE | 57.410.187 |
| Profitul brut | 2.502.090 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.093.814 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 38 |