ELA-GENERAL-COM SRL
| Denumire | ELA-GENERAL-COM SRL |
| CUI | 4766923 |
| Nr. Reg. Com. | J07/1005/1993 |
| EUID | ROONRC.J07/1005/1993 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-10-07 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| IRINCIUC IOAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 98 369 016 | 5 972 224 | 10 911 969 | 8 077 890 | 13 629 666 | 10 795 587 | 12 |
| 2024 | 54 546 546 | 4 661 256 | 9 646 641 | 8 508 389 | 18 122 946 | 16 984 694 | 11 |
| 2023 | 46 034 186 | 3 072 522 | 3 101 732 | 8 495 154 | 10 015 820 | 15 409 242 | 10 |
| 2022 | 44 054 918 | 3 320 293 | 3 277 275 | 8 262 037 | 7 538 169 | 12 522 931 | 11 |
| 2021 | 24 629 630 | 1 088 353 | 2 754 195 | 7 327 893 | 4 433 245 | 9 006 943 | 10 |
| 2020 | 14 060 512 | 1 360 996 | 2 659 031 | 7 439 691 | 3 137 929 | 7 918 589 | 12 |
| 2019 | 24 884 342 | 838 998 | 2 722 998 | 3 067 460 | 6 208 575 | 6 553 037 | 13 |
| 2018 | 27 680 121 | 1 388 330 | 9 714 362 | — | — | — | 12 |
| 2017 | 44 095 791 | 2 304 363 | 6 835 507 | — | — | — | 13 |
Statistics
Commercial networks and enterprises98 369 016 lei
80%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ELA-GENERAL-COM SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Botoşani , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ELA-GENERAL-COM SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ELA-GENERAL-COM SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ELA-GENERAL-COM SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.508.389 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.122.946 |
| Stocuri | 28.267.077 |
| Creante | 6.799.935 |
| Casa si conturi la banci | -16.944.066 |
| DATORII | 9.646.641 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.984.694 |
| Capital subscris varsat | 71.500 |
| Cifra de afaceri neta | 54.546.546 |
| VENITURI TOTALE | 54.669.042 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.416.322 |
| Profitul brut | 5.252.720 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.661.256 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.495.154 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.015.820 |
| Stocuri | 9.544.499 |
| Creante | 8.108.306 |
| Casa si conturi la banci | -7.636.985 |
| DATORII | 3.101.732 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.409.242 |
| Capital subscris varsat | 71.500 |
| Cifra de afaceri neta | 46.034.186 |
| VENITURI TOTALE | 53.001.675 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.540.012 |
| Profitul brut | 3.461.663 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.072.522 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.262.037 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.538.169 |
| Stocuri | 15.678.290 |
| Creante | 6.742.369 |
| Casa si conturi la banci | -14.882.490 |
| DATORII | 3.277.275 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.522.931 |
| Capital subscris varsat | 71.500 |
| Cifra de afaceri neta | 44.054.918 |
| VENITURI TOTALE | 44.354.723 |
| CHELTUIELI TOTALE | 40.637.600 |
| Profitul brut | 3.717.123 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.320.293 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 11 |
| Active imobilizate | 7.327.893 |
| Active circulante | 4.433.245 |
| Stocuri | 18.034.464 |
| Creante | 763.436 |
| Disponibilitati | -14.364.655 |
| Datorii | 2.754.195 |
| Capitaluri proprii | 9.006.943 |
| Capital social | 71.500 |
| Cifra de afaceri | 24.629.630 |
| Venituri totale | 25.405.910 |
| Cheltuieli totale | 24.317.557 |
| Profit brut | 1.088.353 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.088.353 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 10 |
| Active imobilizate | 7.439.691 |
| Active circulante | 3.137.929 |
| Stocuri | 1.569.520 |
| Creante | 1.575.854 |
| Disponibilitati | -7.445 |
| Datorii | 2.659.031 |
| Capitaluri proprii | 7.918.589 |
| Capital social | 71.500 |
| Cifra de afaceri | 14.060.512 |
| Venituri totale | 14.571.111 |
| Cheltuieli totale | 13.210.115 |
| Profit brut | 1.360.996 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.360.996 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| Active imobilizate | 3.067.460 |
| Active circulante | 6.208.575 |
| Stocuri | 2.444.245 |
| Creante | 1.917.258 |
| Disponibilitati | 1.847.072 |
| Datorii | 2.722.998 |
| Capitaluri proprii | 6.553.037 |
| Capital social | 71.500 |
| Cifra de afaceri | 24.884.342 |
| Venituri totale | 25.921.598 |
| Cheltuieli totale | 25.082.600 |
| Profit brut | 838.998 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 838.998 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 13 |
| Active imobilizate | 1.897.169 |
| Active circulante | 13.515.035 |
| Stocuri | 12.659.446 |
| Creante | 2.203.036 |
| Disponibilitati | -1.347.447 |
| Cheltuieli in avans | 1.432 |
| Datorii | 9.714.362 |
| Capitaluri proprii | 5.699.274 |
| Capital social | 71.500 |
| Cifra de afaceri | 27.680.121 |
| Venituri totale | 28.523.201 |
| Cheltuieli totale | 26.947.053 |
| Profit brut | 1.576.148 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 1.388.330 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 12 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 834.189 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.435.133 |
| Stocuri | 7.990.648 |
| Creante | 2.049.833 |
| Casa si conturi la banci | 394.652 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.872 |
| DATORII | 6.835.507 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.438.687 |
| Capital subscris varsat | 71.500 |
| Cifra de afaceri neta | 44.095.791 |
| VENITURI TOTALE | 45.016.933 |
| CHELTUIELI TOTALE | 42.538.886 |
| Profitul brut | 2.478.047 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.304.363 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.109.100 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.038.050 |
| Stocuri | 6.525.304 |
| Creante | 1.429.008 |
| Casa si conturi la banci | -1.916.262 |
| DATORII | 5.012.826 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.134.324 |
| Capital subscris varsat | 71.500 |
| Cifra de afaceri neta | 45.346.962 |
| VENITURI TOTALE | 45.619.318 |
| CHELTUIELI TOTALE | 43.378.191 |
| Profitul brut | 2.241.127 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.951.385 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |