DUNARE BRATES PRUT COOPERATIVĂ AGRICOLĂ
| Denumire | DUNARE BRATES PRUT COOPERATIVĂ AGRICOLĂ |
| CUI | 45921064 |
| Nr. Reg. Com. | C2022000003174 |
| EUID | ROONRC.C17/3/2022 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | ALTE FORME JURIDICE |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2022-04-06 (4 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ANDRONACHE DANIEL | - | România |
| DRUICĂ ȘTEFAN | - | România |
| PALER MONICA | - | România |
| VEVERIȚĂ GETA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 46 328 440 | 394 429 | 5 719 782 | 5 367 620 | 5 375 670 | 2 904 333 | 2 |
| 2024 | 21 576 902 | 176 791 | 11 150 492 | 4 929 493 | 10 901 142 | 2 509 904 | 2 |
| 2023 | 42 362 018 | 2 236 458 | 3 817 551 | 3 118 511 | 5 452 265 | 2 333 112 | 2 |
| 2022 | 14 916 146 | 86 654 | 1 108 717 | 0 | 1 188 095 | 96 654 | 0 |
Statistics
Commercial networks and enterprises46 328 440 lei
115%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “DUNARE BRATES PRUT COOPERATIVĂ AGRICOLĂ”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Galaţi , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „DUNARE BRATES PRUT COOPERATIVĂ AGRICOLĂ" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „DUNARE BRATES PRUT COOPERATIVĂ AGRICOLĂ"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „DUNARE BRATES PRUT COOPERATIVĂ AGRICOLĂ"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.929.493 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.901.142 |
| Stocuri | 5.997.052 |
| Creante | 2.941.126 |
| Casa si conturi la banci | 1.962.964 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 292.309 |
| DATORII | 11.150.492 |
| VENITURI IN AVANS | 2.462.548 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.509.904 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.576.902 |
| VENITURI TOTALE | 21.576.905 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.400.114 |
| Profitul brut | 176.791 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 176.791 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.118.511 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.452.265 |
| Stocuri | 1.324.100 |
| Creante | 2.710.201 |
| Casa si conturi la banci | 1.417.964 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 42.435 |
| DATORII | 3.817.551 |
| VENITURI IN AVANS | 2.462.548 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.333.112 |
| Capital subscris varsat | 10.000 |
| Cifra de afaceri neta | 42.362.018 |
| VENITURI TOTALE | 42.362.018 |
| CHELTUIELI TOTALE | 40.125.560 |
| Profitul brut | 2.236.458 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.236.458 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 2 |
| Active circulante | 1.188.095 |
| Stocuri | 2.469 |
| Creante | 1.116.243 |
| Disponibilitati | 69.383 |
| Cheltuieli in avans | 17.276 |
| Datorii | 1.108.717 |
| Capitaluri proprii | 96.654 |
| Capital social | 10.000 |
| Cifra de afaceri | 14.916.146 |
| Venituri totale | 14.916.146 |
| Cheltuieli totale | 14.829.492 |
| Profit brut | 86.654 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 86.654 |
| Pierdere neta | 0 |