D.E.S.C. GENERAL BUSINESS S.R.L.
| Denumire | D.E.S.C. GENERAL BUSINESS S.R.L. |
| CUI | 45113891 |
| Nr. Reg. Com. | J23/6614/2021 |
| EUID | ROONRC.J23/6614/2021 |
| CAEN | 4621 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2021-10-25 (5 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 37 292 357 | 319 512 | -46 440 | 22 205 | 506 796 | 575 441 | 1 |
| 2024 | 3 780 085 | 4 826 | 15 745 | 22 205 | 249 469 | 255 929 | 1 |
| 2023 | 15 142 532 | 250 903 | 8 923 | 22 205 | 237 821 | 251 103 | 1 |
| 2022 | 15 950 | 4 206 | 39 654 | 22 205 | 21 855 | 4 406 | 0 |
| 2021 | 0 | -100 | 12 300 | 10 055 | 2 345 | 100 | 0 |
Statistics
Commercial networks and enterprises37 292 357 lei
887%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “D.E.S.C. GENERAL BUSINESS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 4621 Rev. 2 (echivalent: 4621 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Cod CAEN principal | 46 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat |
| Descriere activitate (principal) | Comerț cu ridicata cu excepția comerțului cu autovehicule și motociclete |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | microîntreprindere (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Ilfov , domeniul 4621: Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „D.E.S.C. GENERAL BUSINESS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „D.E.S.C. GENERAL BUSINESS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „D.E.S.C. GENERAL BUSINESS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| Active imobilizate | 22.205 |
| Active circulante | 249.469 |
| Stocuri | 3.528 |
| Creante | 220.862 |
| Disponibilitati | 25.079 |
| Datorii | 15.745 |
| Capitaluri proprii | 255.929 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 3.780.085 |
| Venituri totale | 3.780.085 |
| Cheltuieli totale | 3.773.392 |
| Profit brut | 6.693 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.826 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 22.205 |
| Active circulante | 237.821 |
| Stocuri | 3.528 |
| Creante | 3.114 |
| Disponibilitati | 231.179 |
| Datorii | 8.923 |
| Capitaluri proprii | 251.103 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 15.142.532 |
| Venituri totale | 15.142.532 |
| Cheltuieli totale | 14.844.639 |
| Profit brut | 297.893 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 250.903 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 1 |
| Active imobilizate | 22.205 |
| Active circulante | 21.855 |
| Creante | 1.945 |
| Disponibilitati | 19.910 |
| Datorii | 39.654 |
| Capitaluri proprii | 4.406 |
| Capital social | 200 |
| Cifra de afaceri | 15.950 |
| Venituri totale | 15.950 |
| Cheltuieli totale | 11.275 |
| Profit brut | 4.675 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 4.206 |
| Pierdere neta | 0 |
| Active imobilizate | 10.055 |
| Active circulante | 2.345 |
| Creante | 1.929 |
| Disponibilitati | 416 |
| Datorii | 12.300 |
| Capitaluri proprii | 100 |
| Capital social | 200 |
| Venituri totale | 0 |
| Cheltuieli totale | 100 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 100 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 100 |