REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR - ROMSILVA DIRECŢIA DE CREŞTERE, EXPLOATARE ŞI AMELIORARE A CABALINELOR R.A.
| Denumire | REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR - ROMSILVA DIRECŢIA DE CREŞTERE, EXPLOATARE ŞI AMELIORARE A CABALINELOR R.A. |
| CUI | 41228341 |
| Nr. Reg. Com. | J2019007466403 |
| EUID | ROONRC.J2019007466403 |
| CAEN | 143 |
| Forma juridica | REGIE AUTONOMĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2019-06-06 (7 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| MARIN ELENA ADINA | - | România |
| STĂNICĂ DANIELA | - | România |
| LECHKUN MIHAIL | - | România |
| STAN IONUŢ-DANIEL | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 68 271 892 | 0 | 41 138 237 | 44 816 959 | 145 001 021 | 37 295 193 | 562 |
| 2024 | 65 283 973 | 0 | 43 055 304 | 43 265 424 | 125 383 564 | 36 136 420 | 577 |
| 2023 | 67 768 744 | 0 | 41 696 883 | 44 530 199 | 108 495 213 | 37 692 491 | 576 |
| 2022 | 42 770 110 | 0 | 35 293 189 | 38 939 096 | 88 401 400 | 36 143 719 | 567 |
| 2021 | 45 675 040 | 0 | 33 568 798 | 39 079 416 | 76 122 698 | 36 695 993 | 570 |
| 2020 | 44 559 602 | -10 735 | 34 872 585 | 39 102 326 | 54 243 791 | 36 320 315 | 586 |
| 2019 | 25 771 056 | 0 | 34 682 810 | 35 252 342 | 38 291 975 | 31 945 814 | 604 |
Statistics
Commercial networks and enterprises68 271 892 lei
5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR - ROMSILVA DIRECŢIA DE CREŞTERE, EXPLOATARE ŞI AMELIORARE A CABALINELOR R.A.”
| Cod CAEN preponderent | 143 Rev. 2 (echivalent: 143 Rev. 1) |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare |
| Cod CAEN principal | 14 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 143: Extracția și prepararea minereurilor pentru industria chimică
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR - ROMSILVA DIRECŢIA DE CREŞTERE, EXPLOATARE ŞI AMELIORARE A CABALINELOR R.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR - ROMSILVA DIRECŢIA DE CREŞTERE, EXPLOATARE ŞI AMELIORARE A CABALINELOR R.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „REGIA NAŢIONALĂ A PĂDURILOR - ROMSILVA DIRECŢIA DE CREŞTERE, EXPLOATARE ŞI AMELIORARE A CABALINELOR R.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.265.424 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 125.383.564 |
| Stocuri | 32.778.764 |
| Creante | 91.464.632 |
| Casa si conturi la banci | 1.140.168 |
| DATORII | 43.055.304 |
| VENITURI IN AVANS | 89.375.733 |
| PROVIZIOANE | 81.531 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.136.420 |
| Patrimoniul regiei | 17.013.677 |
| Cifra de afaceri neta | 65.283.973 |
| VENITURI TOTALE | 95.838.636 |
| CHELTUIELI TOTALE | 95.799.812 |
| Profitul brut | 38.824 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 577 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 44.530.199 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 108.495.213 |
| Stocuri | 31.249.511 |
| Creante | 75.474.264 |
| Casa si conturi la banci | 1.771.438 |
| DATORII | 41.696.883 |
| VENITURI IN AVANS | 73.547.389 |
| PROVIZIOANE | 88.649 |
| CAPITALURI - TOTAL | 37.692.491 |
| Patrimoniul regiei | 17.387.248 |
| Cifra de afaceri neta | 67.768.744 |
| VENITURI TOTALE | 95.540.734 |
| CHELTUIELI TOTALE | 95.512.445 |
| Profitul brut | 28.289 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 576 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 38.939.096 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 88.401.400 |
| Stocuri | 29.455.580 |
| Creante | 58.080.168 |
| Casa si conturi la banci | 865.652 |
| DATORII | 35.293.189 |
| VENITURI IN AVANS | 55.812.426 |
| PROVIZIOANE | 91.162 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.143.719 |
| Patrimoniul regiei | 16.835.476 |
| Cifra de afaceri neta | 42.770.110 |
| VENITURI TOTALE | 77.370.521 |
| CHELTUIELI TOTALE | 77.292.642 |
| Profitul brut | 77.879 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 567 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.079.416 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 76.122.698 |
| Stocuri | 23.273.613 |
| Creante | 51.443.955 |
| Casa si conturi la banci | 1.405.130 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 33.568.798 |
| VENITURI IN AVANS | 44.837.382 |
| PROVIZIOANE | 99.941 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.695.993 |
| Capital subscris varsat | 0 |
| Patrimoniul regiei | 16.728.850 |
| Cifra de afaceri neta | 45.675.040 |
| VENITURI TOTALE | 64.919.008 |
| CHELTUIELI TOTALE | 64.855.944 |
| Profitul brut | 63.064 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 570 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.102.326 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 54.243.791 |
| Stocuri | 20.720.656 |
| Creante | 32.850.769 |
| Casa si conturi la banci | 672.366 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.074 |
| DATORII | 34.872.585 |
| VENITURI IN AVANS | 22.052.869 |
| PROVIZIOANE | 101.422 |
| CAPITALURI - TOTAL | 36.320.315 |
| Patrimoniul regiei | 16.347.072 |
| Cifra de afaceri neta | 44.559.602 |
| VENITURI TOTALE | 60.618.609 |
| CHELTUIELI TOTALE | 60.599.041 |
| Profitul brut | 19.568 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.735 |
| Numar mediu de salariati | 586 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.252.342 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.291.975 |
| Stocuri | 25.118.475 |
| Creante | 12.667.519 |
| Casa si conturi la banci | 505.981 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.093 |
| DATORII | 34.682.810 |
| VENITURI IN AVANS | 6.814.029 |
| PROVIZIOANE | 104.757 |
| CAPITALURI - TOTAL | 31.945.814 |
| Patrimoniul regiei | 16.304.635 |
| Cifra de afaceri neta | 25.771.056 |
| VENITURI TOTALE | 31.011.479 |
| CHELTUIELI TOTALE | 31.011.479 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 604 |