COTTONTEX SRL
| Denumire | COTTONTEX SRL |
| CUI | 3977817 |
| Nr. Reg. Com. | J1993001940358 |
| EUID | ROONRC.J1993001940358 |
| CAEN | 1429 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-04-29 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 189 708 748 | 7 023 885 | 89 170 716 | 47 787 809 | 147 912 953 | 107 412 247 | 919 |
| 2024 | 157 106 071 | -1 322 285 | 87 787 382 | 52 279 852 | 135 257 289 | 100 388 362 | 947 |
| 2023 | 129 920 292 | -11 729 371 | 94 249 722 | 56 176 459 | 139 081 637 | 101 710 648 | 1 008 |
| 2022 | 178 755 662 | 4 332 880 | 81 571 431 | 60 399 136 | 133 936 345 | 113 440 017 | 1 033 |
| 2021 | 173 625 619 | 12 804 894 | 73 457 109 | 59 562 195 | 122 611 998 | 109 107 138 | 977 |
| 2020 | 134 711 327 | 5 431 199 | 71 630 092 | 56 538 690 | 111 112 423 | 96 302 245 | 987 |
| 2019 | 134 705 769 | 6 145 045 | 68 971 469 | 59 852 843 | 99 759 374 | 90 871 046 | 1 092 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises189 708 748 lei
21%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COTTONTEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 1429 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a. |
| Cod CAEN principal | 14 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Timiş , domeniul 1429: Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COTTONTEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COTTONTEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COTTONTEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 52.279.852 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 135.257.289 |
| Stocuri | 98.808.108 |
| Creante | 36.009.129 |
| Casa si conturi la banci | 440.052 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 638.603 |
| DATORII | 87.787.382 |
| CAPITALURI - TOTAL | 100.388.362 |
| Capital subscris varsat | 201.250 |
| Cifra de afaceri neta | 157.106.071 |
| VENITURI TOTALE | 159.315.815 |
| CHELTUIELI TOTALE | 160.638.100 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.322.285 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.322.285 |
| Numar mediu de salariati | 947 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 56.176.459 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 139.081.637 |
| Stocuri | 96.590.913 |
| Creante | 42.137.601 |
| Casa si conturi la banci | 353.123 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 702.274 |
| DATORII | 94.249.722 |
| CAPITALURI - TOTAL | 101.710.648 |
| Capital subscris varsat | 201.250 |
| Cifra de afaceri neta | 129.920.292 |
| VENITURI TOTALE | 136.738.741 |
| CHELTUIELI TOTALE | 148.468.112 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.729.371 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 11.729.371 |
| Numar mediu de salariati | 1.008 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 60.399.136 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 133.936.345 |
| Stocuri | 94.365.207 |
| Creante | 39.428.293 |
| Casa si conturi la banci | 142.845 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 675.967 |
| DATORII | 81.571.431 |
| CAPITALURI - TOTAL | 113.440.017 |
| Capital subscris varsat | 201.250 |
| Cifra de afaceri neta | 178.755.662 |
| VENITURI TOTALE | 180.090.957 |
| CHELTUIELI TOTALE | 175.288.432 |
| Profitul brut | 4.802.525 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.332.880 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.033 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 59.562.195 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 122.611.998 |
| Stocuri | 89.837.052 |
| Creante | 31.944.491 |
| Casa si conturi la banci | 830.455 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 390.454 |
| DATORII | 73.457.109 |
| PROVIZIOANE | 400 |
| CAPITALURI - TOTAL | 109.107.138 |
| Capital subscris varsat | 201.250 |
| Cifra de afaceri neta | 173.625.619 |
| VENITURI TOTALE | 179.289.287 |
| CHELTUIELI TOTALE | 164.474.994 |
| Profitul brut | 14.814.293 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.804.894 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 977 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 56.538.690 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 111.112.423 |
| Stocuri | 74.641.074 |
| Creante | 36.043.424 |
| Casa si conturi la banci | 427.925 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 281.224 |
| DATORII | 71.630.092 |
| CAPITALURI - TOTAL | 96.302.245 |
| Capital subscris varsat | 201.250 |
| Cifra de afaceri neta | 134.711.327 |
| VENITURI TOTALE | 138.397.223 |
| CHELTUIELI TOTALE | 132.112.090 |
| Profitul brut | 6.285.133 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.431.199 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 987 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 59.852.843 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 99.759.374 |
| Stocuri | 71.209.563 |
| Creante | 27.293.689 |
| Casa si conturi la banci | 1.256.122 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 230.298 |
| DATORII | 68.971.469 |
| CAPITALURI - TOTAL | 90.871.046 |
| Capital subscris varsat | 201.250 |
| Cifra de afaceri neta | 134.705.769 |
| VENITURI TOTALE | 141.622.718 |
| CHELTUIELI TOTALE | 134.738.383 |
| Profitul brut | 6.884.335 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.145.045 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.092 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 58.129.445 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 94.620.108 |
| Stocuri | 62.060.079 |
| Creante | 31.425.213 |
| Casa si conturi la banci | 1.134.816 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 685.998 |
| DATORII | 67.980.343 |
| VENITURI IN AVANS | 729.208 |
| CAPITALURI - TOTAL | 84.726.000 |
| Capital subscris varsat | 201.250 |
| Cifra de afaceri neta | 136.481.447 |
| VENITURI TOTALE | 141.850.610 |
| CHELTUIELI TOTALE | 130.301.950 |
| Profitul brut | 11.548.660 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 10.355.287 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 1.062 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 51.269.985 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 81.246.792 |
| Stocuri | 54.509.801 |
| Creante | 25.058.693 |
| Casa si conturi la banci | 1.467.142 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 168.897 |
| DATORII | 57.585.753 |
| VENITURI IN AVANS | 729.208 |
| CAPITALURI - TOTAL | 74.370.713 |
| Capital subscris varsat | 201.250 |
| Cifra de afaceri neta | 117.551.970 |
| VENITURI TOTALE | 122.842.206 |
| CHELTUIELI TOTALE | 112.347.839 |
| Profitul brut | 10.494.367 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.175.017 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 944 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 39.875.550 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 67.164.656 |
| Stocuri | 45.464.560 |
| Creante | 20.171.685 |
| Casa si conturi la banci | 1.528.411 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 155.778 |
| DATORII | 41.271.080 |
| VENITURI IN AVANS | 729.208 |
| CAPITALURI - TOTAL | 65.195.696 |
| Capital subscris varsat | 201.250 |
| Cifra de afaceri neta | 108.475.347 |
| VENITURI TOTALE | 110.217.049 |
| CHELTUIELI TOTALE | 100.534.999 |
| Profitul brut | 9.682.050 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.315.118 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 896 |