FOTBAL CLUB RAPID 1923 S.A.
| Denumire | FOTBAL CLUB RAPID 1923 S.A. |
| CUI | 39233788 |
| Nr. Reg. Com. | J2018005585402 |
| EUID | ROONRC.J2018005585402 |
| CAEN | 9312 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2018-04-24 (8 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ANGELESCU VICTOR - DAN | - | România |
| ŞUCU DAN VIOREL | - | România |
| MIHAIL MARIAN-IOAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40 471 450 | -35 305 843 | 60 598 442 | 23 005 348 | 11 277 380 | -27 710 857 | 29 |
| 2024 | 39 390 949 | -19 980 351 | 29 216 989 | 29 632 088 | 9 911 211 | 7 594 986 | 0 |
| 2023 | 35 546 021 | -21 921 437 | 25 873 897 | 20 870 222 | 10 740 554 | 2 575 337 | 13 |
| 2022 | 21 760 310 | -11 510 727 | 10 836 714 | 5 999 389 | 8 832 464 | 653 201 | 9 |
| 2021 | 5 663 856 | -8 343 156 | 15 911 232 | 1 506 931 | 3 833 024 | -13 746 072 | 3 |
| 2020 | 1 406 189 | -3 904 158 | 10 612 570 | 2 574 873 | 2 778 291 | -5 402 916 | 2 |
| 2019 | 865 171 | 364 490 | 7 057 012 | 3 873 614 | 1 779 597 | -1 498 758 | 2 |
| 2018 | 27 946 | -1 766 952 | 4 335 721 | — | — | — | 1 |
Statistics
Commercial networks and enterprises40 471 450 lei
3%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FOTBAL CLUB RAPID 1923 S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 9312 Rev. 2 (echivalent: 9312 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități ale cluburilor sportive |
| Descriere Activitate | Activități ale cluburilor sportive |
| Cod CAEN principal | 93 Activități ale cluburilor sportive |
| Descriere activitate (principal) | Activități spotive, recreative și distractive |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 9312: Activități ale cluburilor sportive
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FOTBAL CLUB RAPID 1923 S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FOTBAL CLUB RAPID 1923 S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FOTBAL CLUB RAPID 1923 S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.632.088 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.911.211 |
| Stocuri | 865.195 |
| Creante | 8.056.214 |
| Casa si conturi la banci | 856.467 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 900.517 |
| DATORII | 29.216.989 |
| VENITURI IN AVANS | 3.631.841 |
| CAPITALURI - TOTAL | 7.594.986 |
| Capital subscris varsat | 75.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 39.390.949 |
| VENITURI TOTALE | 76.269.446 |
| CHELTUIELI TOTALE | 96.249.797 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 19.980.351 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 19.980.351 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.870.222 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.740.554 |
| Stocuri | 639.296 |
| Creante | 8.876.184 |
| Casa si conturi la banci | 418.334 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 871.992 |
| DATORII | 25.873.897 |
| VENITURI IN AVANS | 4.033.534 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.575.337 |
| Capital subscris varsat | 48.600.945 |
| Cifra de afaceri neta | 35.546.021 |
| VENITURI TOTALE | 45.854.329 |
| CHELTUIELI TOTALE | 67.775.766 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 21.921.437 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 21.921.437 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.999.389 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.832.464 |
| Stocuri | 547.182 |
| Creante | 7.304.199 |
| Casa si conturi la banci | 948.872 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 85.916 |
| DATORII | 10.836.714 |
| VENITURI IN AVANS | 3.427.854 |
| CAPITALURI - TOTAL | 653.201 |
| Capital subscris varsat | 23.321.740 |
| Cifra de afaceri neta | 21.760.310 |
| VENITURI TOTALE | 44.375.987 |
| CHELTUIELI TOTALE | 55.886.714 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 11.510.727 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 11.510.727 |
| Numar mediu de salariati | 9 |
| Active imobilizate | 1.506.931 |
| Active circulante | 3.833.024 |
| Stocuri | 1.115.303 |
| Creante | 2.656.862 |
| Disponibilitati | 60.859 |
| Cheltuieli in avans | 97.207 |
| Datorii | 15.911.232 |
| Venituri in avans | 3.272.002 |
| Capitaluri proprii | -13.746.072 |
| Capital social | 90.000 |
| Cifra de afaceri | 5.663.856 |
| Venituri totale | 10.464.835 |
| Cheltuieli totale | 18.807.991 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.343.156 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 8.343.156 |
| Nr. salariati | 3 |
| Active imobilizate | 2.574.873 |
| Active circulante | 2.778.291 |
| Stocuri | 208.545 |
| Creante | 2.565.163 |
| Disponibilitati | 4.583 |
| Cheltuieli in avans | 1.314 |
| Datorii | 10.612.570 |
| Venituri in avans | 144.824 |
| Capitaluri proprii | -5.402.916 |
| Capital social | 90.000 |
| Cifra de afaceri | 1.406.189 |
| Venituri totale | 6.839.827 |
| Cheltuieli totale | 10.743.985 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.904.158 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 3.904.158 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 3.873.614 |
| Active circulante | 1.779.597 |
| Stocuri | 201.349 |
| Creante | 1.323.414 |
| Disponibilitati | 254.834 |
| Cheltuieli in avans | 263 |
| Datorii | 7.057.012 |
| Venituri in avans | 95.220 |
| Capitaluri proprii | -1.498.758 |
| Capital social | 90.000 |
| Cifra de afaceri | 865.171 |
| Venituri totale | 8.822.614 |
| Cheltuieli totale | 8.337.040 |
| Profit brut | 485.574 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profit net | 364.490 |
| Pierdere neta | 0 |
| Nr. salariati | 2 |
| Active imobilizate | 2.238.818 |
| Active circulante | 426.115 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 192.373 |
| Disponibilitati | 233.742 |
| Cheltuieli in avans | 3.611 |
| Datorii | 4.335.721 |
| Venituri in avans | 9.775 |
| Capitaluri proprii | -1.676.952 |
| Capital social | 30.000 |
| Cifra de afaceri | 27.946 |
| Venituri totale | 28.908 |
| Cheltuieli totale | 1.795.009 |
| Profit brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.766.101 |
| Profit net | 0 |
| Pierdere neta | 1.766.952 |
| Nr. salariati | 1 |