PMG BRASOV POWDER METAL SRL
| Denumire | PMG BRASOV POWDER METAL SRL |
| CUI | 37556340 |
| Nr. Reg. Com. | J2017001139086 |
| EUID | ROONRC.J2017001139086 |
| CAEN | 2932 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2017-05-11 (9 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| LORENZO SUAREZ MANUEL ALFONSO | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 104 522 866 | 43 860 | 57 977 099 | 37 046 973 | 26 237 402 | 3 043 095 | 96 |
| 2024 | 92 292 599 | -30 548 887 | 85 355 603 | 56 516 348 | 33 387 526 | 2 999 235 | 167 |
| 2023 | 65 210 711 | -4 958 171 | 57 876 120 | 51 918 912 | 27 634 977 | 21 318 491 | 142 |
| 2022 | 50 734 227 | -44 012 175 | 61 202 656 | 47 291 441 | 31 629 351 | 18 986 891 | 131 |
| 2021 | 55 358 488 | -19 221 136 | 29 499 517 | 36 980 175 | 34 677 853 | 42 917 582 | 112 |
| 2020 | 33 411 306 | -2 634 779 | 34 710 505 | 24 618 419 | 21 481 317 | 12 648 717 | 93 |
| 2019 | 19 460 103 | -12 994 032 | 62 030 533 | 23 253 381 | 14 755 641 | -24 118 503 | 76 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises104 522 866 lei
13%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PMG BRASOV POWDER METAL SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2932 Rev. 2 (echivalent: 2932 Rev. 1, 2932 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Cod CAEN principal | 29 Fabricarea altor piese și accesorii pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea autovehiculelor de transport rutier, a remorcilor și semiremorcilor |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Braşov , domeniul 2932: Fabricarea altor mașini și utilaje agricole și forestiere
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PMG BRASOV POWDER METAL SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PMG BRASOV POWDER METAL SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PMG BRASOV POWDER METAL SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 56.516.348 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 33.387.526 |
| Stocuri | 21.141.927 |
| Creante | 11.936.009 |
| Casa si conturi la banci | 309.590 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.076.112 |
| DATORII | 85.355.603 |
| PROVIZIOANE | 3.625.148 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.999.235 |
| Capital subscris varsat | 47.647.863 |
| Cifra de afaceri neta | 92.292.599 |
| VENITURI TOTALE | 138.995.881 |
| CHELTUIELI TOTALE | 169.544.768 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 30.548.887 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 30.548.887 |
| Numar mediu de salariati | 167 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 51.918.912 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.634.977 |
| Stocuri | 16.240.138 |
| Creante | 8.523.883 |
| Casa si conturi la banci | 2.870.956 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.449.120 |
| DATORII | 57.876.120 |
| PROVIZIOANE | 2.808.398 |
| CAPITALURI - TOTAL | 21.318.491 |
| Capital subscris varsat | 35.418.232 |
| Cifra de afaceri neta | 65.210.711 |
| VENITURI TOTALE | 114.547.676 |
| CHELTUIELI TOTALE | 119.505.847 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.958.171 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.958.171 |
| Numar mediu de salariati | 142 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 47.291.441 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.629.351 |
| Stocuri | 14.319.588 |
| Creante | 12.863.489 |
| Casa si conturi la banci | 4.446.274 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.632.959 |
| DATORII | 61.202.656 |
| PROVIZIOANE | 1.364.204 |
| CAPITALURI - TOTAL | 18.986.891 |
| Capital subscris varsat | 28.128.460 |
| Cifra de afaceri neta | 50.734.227 |
| VENITURI TOTALE | 58.078.734 |
| CHELTUIELI TOTALE | 102.090.909 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 44.012.175 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 44.012.175 |
| Numar mediu de salariati | 131 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 36.980.175 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.677.853 |
| Stocuri | 16.229.215 |
| Creante | 16.882.429 |
| Casa si conturi la banci | 1.566.209 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.204.507 |
| DATORII | 29.499.517 |
| PROVIZIOANE | 445.436 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.917.582 |
| Capital subscris varsat | 57.478.400 |
| Cifra de afaceri neta | 55.358.488 |
| VENITURI TOTALE | 59.531.625 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.752.761 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 19.221.136 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 19.221.136 |
| Numar mediu de salariati | 112 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 24.618.419 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.481.317 |
| Stocuri | 6.917.261 |
| Creante | 13.773.522 |
| Casa si conturi la banci | 790.534 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.488.389 |
| DATORII | 34.710.505 |
| PROVIZIOANE | 228.903 |
| CAPITALURI - TOTAL | 12.648.717 |
| Capital subscris varsat | 39.942.000 |
| Cifra de afaceri neta | 33.411.306 |
| VENITURI TOTALE | 35.263.770 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.898.549 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.634.779 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.634.779 |
| Numar mediu de salariati | 93 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 23.253.381 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.755.641 |
| Stocuri | 4.203.476 |
| Creante | 9.531.819 |
| Casa si conturi la banci | 1.020.346 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 56.759 |
| DATORII | 62.030.533 |
| PROVIZIOANE | 153.751 |
| CAPITALURI - TOTAL | -24.118.503 |
| Capital subscris varsat | 540.000 |
| Cifra de afaceri neta | 19.460.103 |
| VENITURI TOTALE | 22.152.734 |
| CHELTUIELI TOTALE | 35.146.766 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.994.032 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 12.994.032 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.958.530 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.432.215 |
| Stocuri | 1.017.242 |
| Creante | 6.308.331 |
| Casa si conturi la banci | 106.642 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 16.030 |
| DATORII | 35.903.981 |
| PROVIZIOANE | 118.164 |
| CAPITALURI - TOTAL | -11.615.370 |
| Capital subscris varsat | 540.000 |
| Cifra de afaceri neta | 9.120.482 |
| VENITURI TOTALE | 10.433.754 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.496.033 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.062.279 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.094.697 |
| Numar mediu de salariati | 66 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.230.872 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 566.585 |
| Creante | 416.856 |
| Casa si conturi la banci | 149.729 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.935 |
| DATORII | 6.260.430 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 61.635 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.520.673 |
| Capital subscris varsat | 540.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 817.320 |
| VENITURI TOTALE | 835.111 |
| CHELTUIELI TOTALE | 2.887.589 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.052.478 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.060.673 |
| Numar mediu de salariati | 17 |