ICPE ACTEL SA
| Denumire | ICPE ACTEL SA |
| CUI | 356661 |
| Nr. Reg. Com. | J1992020624403 |
| EUID | ROONRC.J1992020624403 |
| CAEN | 2712 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-08-05 (34 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GHEAMALINGA ADINA-LILIANA | - | România |
| GHEAMALINGA MINA-COSTIN | - | România |
| POTÂRNICHE ION | - | România |
| NAN RODICA | - | România |
| CAZAZIAN MARIA - RAFAELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40 142 894 | 10 986 484 | 34 801 531 | 3 038 473 | 46 707 235 | 12 221 522 | 58 |
| 2024 | 22 560 222 | 5 689 031 | 6 558 418 | 212 652 | 32 980 227 | 25 793 229 | 54 |
| 2023 | 27 212 288 | 5 264 980 | 2 667 469 | 299 432 | 22 790 931 | 20 104 199 | 59 |
| 2022 | 14 292 293 | 193 755 | 2 685 559 | 233 209 | 18 180 007 | 14 839 219 | 65 |
| 2021 | 10 106 261 | 655 637 | 2 977 286 | 407 412 | 19 073 415 | 14 645 463 | 65 |
| 2020 | 8 955 158 | 210 862 | 3 590 483 | 310 085 | 18 382 744 | 13 989 827 | 58 |
| 2019 | 9 791 921 | -3 189 844 | 1 345 035 | 827 797 | 16 059 174 | 13 778 964 | 63 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises40 142 894 lei
78%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ICPE ACTEL SA”
| Cod CAEN preponderent | 2712 Rev. 2 (echivalent: 2712 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității |
| Descriere Activitate | Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității |
| Cod CAEN principal | 27 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea echipamentelor electrice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 2712: Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ICPE ACTEL SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ICPE ACTEL SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ICPE ACTEL SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 212.652 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.980.227 |
| Stocuri | 4.051.954 |
| Creante | 3.242.485 |
| Casa si conturi la banci | 25.685.788 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.156 |
| DATORII | 6.558.418 |
| VENITURI IN AVANS | 816.491 |
| PROVIZIOANE | 29.897 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.793.229 |
| Capital subscris varsat | 126.897 |
| Cifra de afaceri neta | 22.560.222 |
| VENITURI TOTALE | 22.358.108 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.882.569 |
| Profitul brut | 6.475.539 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.689.031 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 54 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 299.432 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.790.931 |
| Stocuri | 5.478.584 |
| Creante | 2.798.574 |
| Casa si conturi la banci | 14.513.773 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.211 |
| DATORII | 2.667.469 |
| VENITURI IN AVANS | 297.009 |
| PROVIZIOANE | 29.897 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.104.199 |
| Capital subscris varsat | 126.897 |
| Cifra de afaceri neta | 27.212.288 |
| VENITURI TOTALE | 27.104.272 |
| CHELTUIELI TOTALE | 21.010.376 |
| Profitul brut | 6.093.896 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.264.980 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 59 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 233.209 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.180.007 |
| Stocuri | 7.060.727 |
| Creante | 5.083.228 |
| Casa si conturi la banci | 6.036.052 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.067 |
| DATORII | 2.685.559 |
| VENITURI IN AVANS | 866.608 |
| PROVIZIOANE | 29.897 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.839.219 |
| Capital subscris varsat | 126.897 |
| Cifra de afaceri neta | 14.292.293 |
| VENITURI TOTALE | 16.633.942 |
| CHELTUIELI TOTALE | 16.382.341 |
| Profitul brut | 251.601 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 193.755 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 65 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 407.412 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 19.073.415 |
| Stocuri | 4.289.033 |
| Creante | 7.974.721 |
| Casa si conturi la banci | 6.809.661 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 6.071 |
| DATORII | 2.977.286 |
| VENITURI IN AVANS | 1.834.253 |
| PROVIZIOANE | 29.896 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.645.463 |
| Capital subscris varsat | 126.897 |
| Cifra de afaceri neta | 10.106.261 |
| VENITURI TOTALE | 12.261.490 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.580.165 |
| Profitul brut | 681.325 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 655.637 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 65 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 310.085 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 18.382.744 |
| Stocuri | 4.640.878 |
| Creante | 5.963.547 |
| Casa si conturi la banci | 7.778.319 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.764 |
| DATORII | 3.590.483 |
| VENITURI IN AVANS | 1.077.514 |
| PROVIZIOANE | 39.769 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.989.827 |
| Capital subscris varsat | 126.897 |
| Cifra de afaceri neta | 8.955.158 |
| VENITURI TOTALE | 11.226.697 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.973.671 |
| Profitul brut | 253.026 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 210.862 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 58 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 827.797 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.059.174 |
| Stocuri | 4.003.209 |
| Creante | 6.303.600 |
| Casa si conturi la banci | 5.752.365 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.017 |
| DATORII | 1.345.035 |
| VENITURI IN AVANS | 1.767.989 |
| CAPITALURI - TOTAL | 13.778.964 |
| Capital subscris varsat | 126.897 |
| Cifra de afaceri neta | 9.791.921 |
| VENITURI TOTALE | 9.535.721 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.725.565 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.189.844 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.189.844 |
| Numar mediu de salariati | 63 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.275.786 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 20.173.752 |
| Stocuri | 4.903.199 |
| Creante | 9.421.447 |
| Casa si conturi la banci | 5.849.106 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.778 |
| DATORII | 2.198.937 |
| VENITURI IN AVANS | 2.286.570 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.968.809 |
| Capital subscris varsat | 126.897 |
| Cifra de afaceri neta | 12.716.305 |
| VENITURI TOTALE | 13.842.802 |
| CHELTUIELI TOTALE | 12.460.844 |
| Profitul brut | 1.381.958 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.181.375 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 63 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.694.681 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.141.234 |
| Stocuri | 3.731.980 |
| Creante | 7.788.840 |
| Casa si conturi la banci | 5.620.414 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 7.294 |
| DATORII | 2.011.006 |
| VENITURI IN AVANS | 1.044.770 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.787.433 |
| Capital subscris varsat | 126.897 |
| Cifra de afaceri neta | 7.527.173 |
| VENITURI TOTALE | 9.035.864 |
| CHELTUIELI TOTALE | 8.834.934 |
| Profitul brut | 200.930 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 160.847 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 61 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.220.271 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.683.453 |
| Stocuri | 2.791.475 |
| Creante | 10.036.821 |
| Casa si conturi la banci | 3.855.157 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 12.337 |
| DATORII | 1.886.505 |
| VENITURI IN AVANS | 1.402.970 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.626.586 |
| Capital subscris varsat | 126.897 |
| Cifra de afaceri neta | 9.402.083 |
| VENITURI TOTALE | 9.720.244 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.201.995 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.481.751 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.481.751 |
| Numar mediu de salariati | 66 |