SGS ROMANIA SA
| Denumire | SGS ROMANIA SA |
| CUI | 3451552 |
| Nr. Reg. Com. | J1992029074401 |
| EUID | ROONRC.J1992029074401 |
| CAEN | 7120 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-11-23 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| DIMITAR HRISTOV MARIKIN | - | Bulgaria |
| REID MALCOLM JAMES | - | Elveţia |
| ROSSITER STEPHEN ANDREW | - | Africa De Sud |
| VASILE ANDRIAN | - | România |
| RUSU NICOLETA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 118 752 579 | 4 214 276 | 17 510 043 | 13 975 176 | 34 121 779 | 29 432 595 | 462 |
| 2024 | 112 594 950 | 7 750 226 | 12 652 984 | 14 095 557 | 35 589 746 | 34 755 459 | 470 |
| 2023 | 116 519 151 | 5 542 693 | 18 116 361 | 14 758 930 | 37 224 623 | 30 600 527 | 444 |
| 2022 | 88 055 172 | 4 849 296 | 12 049 485 | 16 443 028 | 31 679 056 | 34 066 795 | 449 |
| 2021 | 78 788 517 | 4 681 528 | 12 215 243 | 15 509 618 | 38 694 379 | 40 472 041 | 424 |
| 2020 | 71 925 570 | 4 898 797 | 8 926 620 | 12 025 028 | 31 878 974 | 33 579 167 | 416 |
| 2019 | 76 301 519 | 4 107 858 | 11 013 270 | 12 861 445 | 30 556 888 | 28 680 369 | 436 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises118 752 579 lei
5%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SGS ROMANIA SA”
| Cod CAEN preponderent | 7120 Rev. 2 (echivalent: 7120 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de testări și analize tehnice |
| Descriere Activitate | Activități de testări și analize tehnice |
| Cod CAEN principal | 71 Activități de testări și analize tehnice |
| Descriere activitate (principal) | Activități de arhitectură și inginerie; activități de testări și analiză tehnică |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 7120: Activități de testări și analize tehnice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SGS ROMANIA SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SGS ROMANIA SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SGS ROMANIA SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.095.557 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.589.746 |
| Stocuri | 551.509 |
| Creante | 17.061.900 |
| Casa si conturi la banci | 17.976.337 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 118.966 |
| DATORII | 12.652.984 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 2.395.826 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.755.459 |
| Capital subscris varsat | 100.002 |
| Cifra de afaceri neta | 112.594.950 |
| VENITURI TOTALE | 114.805.534 |
| CHELTUIELI TOTALE | 105.646.306 |
| Profitul brut | 9.159.228 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.750.226 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 470 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.758.930 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 37.224.623 |
| Stocuri | 379.778 |
| Creante | 18.540.847 |
| Casa si conturi la banci | 18.303.998 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 140.204 |
| DATORII | 18.116.361 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 3.406.869 |
| CAPITALURI - TOTAL | 30.600.527 |
| Capital subscris varsat | 100.002 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 116.519.151 |
| VENITURI TOTALE | 117.481.841 |
| CHELTUIELI TOTALE | 110.248.775 |
| Profitul brut | 7.233.066 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.542.693 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 444 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.509.618 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.694.379 |
| Stocuri | 390.138 |
| Creante | 12.528.459 |
| Casa si conturi la banci | 25.775.782 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 96.893 |
| DATORII | 12.215.243 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 1.613.606 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.472.041 |
| Capital subscris varsat | 100.002 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 78.788.517 |
| VENITURI TOTALE | 80.052.892 |
| CHELTUIELI TOTALE | 74.465.342 |
| Profitul brut | 5.587.550 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.681.528 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 424 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.025.028 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 31.878.974 |
| Stocuri | 388.584 |
| Creante | 11.655.108 |
| Casa si conturi la banci | 19.835.282 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 100.978 |
| DATORII | 8.926.620 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 1.499.193 |
| CAPITALURI - TOTAL | 33.579.167 |
| Capital subscris varsat | 100.002 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 71.925.570 |
| VENITURI TOTALE | 74.295.301 |
| CHELTUIELI TOTALE | 68.841.953 |
| Profitul brut | 5.453.348 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.898.797 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 416 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.861.445 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 30.556.888 |
| Stocuri | 552.430 |
| Creante | 12.421.377 |
| Casa si conturi la banci | 17.583.081 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 89.375 |
| DATORII | 11.013.270 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 3.814.069 |
| CAPITALURI - TOTAL | 28.680.369 |
| Capital subscris varsat | 100.002 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 76.301.519 |
| VENITURI TOTALE | 78.403.608 |
| CHELTUIELI TOTALE | 73.457.287 |
| Profitul brut | 4.946.321 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.107.858 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 436 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.048.236 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.664.749 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 12.056.077 |
| Casa si conturi la banci | 13.608.672 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 72.132 |
| DATORII | 11.215.781 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 2.052.122 |
| CAPITALURI - TOTAL | 26.517.214 |
| Capital subscris varsat | 100.002 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 76.529.601 |
| VENITURI TOTALE | 78.041.297 |
| CHELTUIELI TOTALE | 74.338.958 |
| Profitul brut | 3.702.339 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.242.072 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 496 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 12.410.828 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.198.267 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 13.830.219 |
| Casa si conturi la banci | 11.368.048 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 76.149 |
| DATORII | 12.666.116 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 2.493.455 |
| CAPITALURI - TOTAL | 22.525.673 |
| Capital subscris varsat | 100.002 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 84.811.409 |
| VENITURI TOTALE | 85.609.534 |
| CHELTUIELI TOTALE | 77.257.106 |
| Profitul brut | 8.352.428 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.911.030 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 560 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.455.499 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 23.973.262 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 15.665.844 |
| Casa si conturi la banci | 8.307.418 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 71.033 |
| DATORII | 15.985.796 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 2.899.354 |
| CAPITALURI - TOTAL | 15.614.644 |
| Capital subscris varsat | 100.002 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 88.679.854 |
| VENITURI TOTALE | 90.131.892 |
| CHELTUIELI TOTALE | 76.504.863 |
| Profitul brut | 13.627.029 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.254.543 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 563 |