PROMAT SRL
| Denumire | PROMAT SRL |
| CUI | 3440120 |
| Nr. Reg. Com. | J1993000387161 |
| EUID | ROONRC.J1993000387161 |
| CAEN | 3020 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1993-02-18 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmeiTabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 40 452 042 | 2 301 748 | 21 444 380 | 4 476 071 | 63 967 691 | 46 999 382 | 115 |
| 2024 | 22 606 225 | -6 239 426 | 20 753 318 | 5 415 128 | 61 143 582 | 45 808 745 | 119 |
| 2023 | 10 084 490 | 186 210 | 13 673 899 | 5 301 708 | 61 942 102 | 53 569 911 | 129 |
| 2022 | 5 334 497 | 618 943 | 12 326 864 | 4 589 707 | 62 530 638 | 54 796 743 | 127 |
| 2021 | 41 688 542 | 11 494 568 | 16 579 690 | 4 296 931 | 67 615 195 | 55 335 693 | 123 |
| 2020 | 29 490 615 | 5 118 113 | 12 760 743 | 4 268 979 | 53 803 686 | 45 314 807 | 103 |
| 2019 | 22 512 167 | 4 297 964 | 9 772 134 | 3 609 530 | 49 001 401 | 42 838 797 | 87 |
| 2018 | 21 956 350 | 5 095 143 | 8 006 559 | — | — | — | 78 |
| 2017 | 18 965 622 | 156 697 | 4 756 605 | — | — | — | 71 |
Statistics
Commercial networks and enterprises40 452 042 lei
79%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “PROMAT SRL”
| Cod CAEN preponderent | 3020 Rev. 2 (echivalent: 3020 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea materialului rulant |
| Descriere Activitate | Fabricarea materialului rulant |
| Cod CAEN principal | 30 Fabricarea materialului rulant |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea altor mijloace de transport |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 0 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Dolj , domeniul 3020: Fabricarea materialului rulant
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „PROMAT SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „PROMAT SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „PROMAT SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.415.128 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 61.143.582 |
| Stocuri | 30.114.712 |
| Creante | 24.239.236 |
| Casa si conturi la banci | 6.789.634 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.353 |
| DATORII | 20.753.318 |
| CAPITALURI - TOTAL | 45.808.745 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 22.606.225 |
| VENITURI TOTALE | 13.394.158 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.633.584 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.239.426 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.239.426 |
| Numar mediu de salariati | 119 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.301.708 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 61.942.102 |
| Stocuri | 34.167.606 |
| Creante | 20.242.783 |
| Casa si conturi la banci | 7.531.713 |
| DATORII | 13.673.899 |
| CAPITALURI - TOTAL | 53.569.911 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 10.084.490 |
| VENITURI TOTALE | 19.691.043 |
| CHELTUIELI TOTALE | 19.460.429 |
| Profitul brut | 230.614 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 186.210 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 129 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.589.707 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 62.530.638 |
| Stocuri | 27.490.750 |
| Creante | 23.006.670 |
| Casa si conturi la banci | 12.033.218 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.262 |
| DATORII | 12.326.864 |
| CAPITALURI - TOTAL | 54.796.743 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 5.334.497 |
| VENITURI TOTALE | 21.219.234 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.471.761 |
| Profitul brut | 747.473 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 618.943 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 127 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.296.931 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 67.615.195 |
| Stocuri | 6.744.812 |
| Creante | 50.043.609 |
| Casa si conturi la banci | 10.826.774 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.257 |
| DATORII | 16.579.690 |
| CAPITALURI - TOTAL | 55.335.693 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 41.688.542 |
| VENITURI TOTALE | 41.797.455 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.307.101 |
| Profitul brut | 13.490.354 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.494.568 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 123 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.268.979 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 53.803.686 |
| Stocuri | 6.149.075 |
| Creante | 41.750.359 |
| Casa si conturi la banci | 5.904.252 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.885 |
| DATORII | 12.760.743 |
| CAPITALURI - TOTAL | 45.314.807 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 29.490.615 |
| VENITURI TOTALE | 29.379.411 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.282.590 |
| Profitul brut | 6.096.821 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.118.113 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 103 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.609.530 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 49.001.401 |
| Stocuri | 5.059.221 |
| Creante | 39.513.253 |
| Casa si conturi la banci | 4.428.927 |
| DATORII | 9.772.134 |
| CAPITALURI - TOTAL | 42.838.797 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 22.512.167 |
| VENITURI TOTALE | 22.319.646 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.190.737 |
| Profitul brut | 5.128.909 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.297.964 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 87 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.663.020 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 43.724.661 |
| Stocuri | 4.968.001 |
| Creante | 36.744.888 |
| Casa si conturi la banci | 2.011.772 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.129 |
| DATORII | 8.006.559 |
| CAPITALURI - TOTAL | 39.383.251 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 21.956.350 |
| VENITURI TOTALE | 21.140.902 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.073.747 |
| Profitul brut | 6.067.155 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.095.143 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 78 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.805.484 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 35.236.757 |
| Stocuri | 5.841.152 |
| Creante | 28.373.179 |
| Casa si conturi la banci | 1.022.426 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.473 |
| DATORII | 4.756.605 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.288.109 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 18.965.622 |
| VENITURI TOTALE | 7.951.910 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.475.586 |
| Profitul brut | 476.324 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 156.697 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 71 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.048.522 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.568.752 |
| Stocuri | 16.171.275 |
| Creante | 15.487.274 |
| Casa si conturi la banci | 2.910.203 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 3.880 |
| DATORII | 4.458.164 |
| CAPITALURI - TOTAL | 34.162.990 |
| Capital subscris varsat | 220 |
| Cifra de afaceri neta | 1.204.130 |
| VENITURI TOTALE | 10.645.369 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.264.018 |
| Profitul brut | 381.351 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 269.724 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 79 |