COVIAL-CVA SRL
| Denumire | COVIAL-CVA SRL |
| CUI | 34050674 |
| Nr. Reg. Com. | J2015000154226 |
| EUID | ROONRC.J2015000154226 |
| CAEN | 5221 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2015-02-03 (11 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| NECHIFOR VASILE | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 72 615 410 | -588 756 | 3 778 305 | 30 799 272 | 10 065 155 | 37 086 122 | 51 |
| 2024 | 102 374 985 | -1 834 523 | 1 966 744 | 33 622 972 | 7 085 634 | 38 731 862 | 63 |
| 2023 | 97 813 234 | 442 186 | 6 243 971 | 35 234 798 | 11 582 122 | 40 562 949 | 97 |
| 2022 | 130 188 471 | 9 900 706 | 5 958 102 | 30 419 652 | 15 731 597 | 40 240 167 | 113 |
| 2021 | 151 598 485 | 15 952 473 | 4 581 396 | 27 195 799 | 15 435 934 | 38 097 357 | 112 |
| 2020 | 87 242 068 | 5 106 876 | 10 851 879 | 25 254 301 | 11 065 205 | 25 551 720 | 97 |
| 2019 | 110 782 444 | 4 353 192 | 12 242 319 | 21 331 955 | 11 281 992 | 20 625 635 | 123 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises72 615 410 lei
-29%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “COVIAL-CVA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 5221 Rev. 2 (echivalent: 5221 Rev. 1, 5221 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre |
| Descriere Activitate | Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre |
| Cod CAEN principal | 52 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre |
| Descriere activitate (principal) | Depozitare și activități auxiliare pentru transporturi |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Iaşi , domeniul 5221: Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „COVIAL-CVA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „COVIAL-CVA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „COVIAL-CVA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 33.622.972 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.085.634 |
| Stocuri | 5.896.151 |
| Creante | 739.925 |
| Casa si conturi la banci | 449.558 |
| DATORII | 1.966.744 |
| VENITURI IN AVANS | 10.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.731.862 |
| Capital subscris varsat | 50.300 |
| Cifra de afaceri neta | 102.374.985 |
| VENITURI TOTALE | 107.754.243 |
| CHELTUIELI TOTALE | 109.588.766 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.834.523 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.834.523 |
| Numar mediu de salariati | 63 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.234.798 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.582.122 |
| Stocuri | 8.875.331 |
| Creante | 1.615.221 |
| Casa si conturi la banci | 1.091.570 |
| DATORII | 6.243.971 |
| VENITURI IN AVANS | 10.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.562.949 |
| Capital subscris varsat | 50.300 |
| Cifra de afaceri neta | 97.813.234 |
| VENITURI TOTALE | 100.746.301 |
| CHELTUIELI TOTALE | 100.213.909 |
| Profitul brut | 532.392 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 442.186 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.419.652 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.731.597 |
| Stocuri | 10.583.272 |
| Creante | 2.915.967 |
| Casa si conturi la banci | 2.232.358 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 57.020 |
| DATORII | 5.958.102 |
| VENITURI IN AVANS | 10.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 40.240.167 |
| Capital subscris varsat | 50.300 |
| Cifra de afaceri neta | 130.188.471 |
| VENITURI TOTALE | 135.033.432 |
| CHELTUIELI TOTALE | 123.573.681 |
| Profitul brut | 11.459.751 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.900.706 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 113 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.195.799 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.435.934 |
| Stocuri | 7.753.738 |
| Creante | 5.153.709 |
| Casa si conturi la banci | 2.528.487 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 57.020 |
| DATORII | 4.581.396 |
| VENITURI IN AVANS | 10.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.097.357 |
| Capital subscris varsat | 50.300 |
| Cifra de afaceri neta | 151.598.485 |
| VENITURI TOTALE | 152.969.043 |
| CHELTUIELI TOTALE | 134.315.595 |
| Profitul brut | 18.653.448 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 15.952.473 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 112 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.254.301 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.065.205 |
| Stocuri | 8.401.569 |
| Creante | 777.750 |
| Casa si conturi la banci | 1.885.886 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 94.093 |
| DATORII | 10.851.879 |
| VENITURI IN AVANS | 10.000 |
| CAPITALURI - TOTAL | 25.551.720 |
| Capital subscris varsat | 50.300 |
| Cifra de afaceri neta | 87.242.068 |
| VENITURI TOTALE | 93.578.179 |
| CHELTUIELI TOTALE | 87.632.508 |
| Profitul brut | 5.945.671 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.106.876 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.331.955 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.281.992 |
| Stocuri | 7.932.368 |
| Creante | 2.364.936 |
| Casa si conturi la banci | 984.688 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 254.007 |
| DATORII | 12.242.319 |
| CAPITALURI - TOTAL | 20.625.635 |
| Capital subscris varsat | 50.300 |
| Cifra de afaceri neta | 110.782.444 |
| VENITURI TOTALE | 114.085.707 |
| CHELTUIELI TOTALE | 108.965.718 |
| Profitul brut | 5.119.989 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.353.192 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 123 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 19.403.597 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.912.978 |
| Stocuri | 5.516.312 |
| Creante | 1.434.572 |
| Casa si conturi la banci | 3.962.094 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 248.412 |
| DATORII | 13.649.490 |
| CAPITALURI - TOTAL | 16.915.497 |
| Capital subscris varsat | 50.300 |
| Cifra de afaceri neta | 103.515.744 |
| VENITURI TOTALE | 105.915.102 |
| CHELTUIELI TOTALE | 100.001.807 |
| Profitul brut | 5.913.295 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.001.514 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 104 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 9.270.377 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.083.716 |
| Stocuri | 6.836.063 |
| Creante | 9.184.251 |
| Casa si conturi la banci | 63.402 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 390.832 |
| DATORII | 13.831.042 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.913.883 |
| Capital subscris varsat | 50.200 |
| Cifra de afaceri neta | 84.175.877 |
| VENITURI TOTALE | 84.844.732 |
| CHELTUIELI TOTALE | 73.766.029 |
| Profitul brut | 11.078.703 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.505.123 |
| Pierdere neta | 0 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.159.172 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.680.572 |
| Stocuri | 7.133.443 |
| Creante | 5.391.693 |
| Casa si conturi la banci | 3.155.436 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 2.900 |
| DATORII | 14.434.084 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.408.560 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 21.369.600 |
| VENITURI TOTALE | 27.063.530 |
| CHELTUIELI TOTALE | 24.296.022 |
| Profitul brut | 2.767.508 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.324.145 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |