POLARIS MEDICAL S.R.L.
| Denumire | POLARIS MEDICAL S.R.L. |
| CUI | 33092124 |
| Nr. Reg. Com. | J2014001446129 |
| EUID | ROONRC.J2014001446129 |
| CAEN | 8610 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2014-04-24 (12 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| GRIGORE EDUARD FELICIAN | - | România |
| CÎRSTINA FLORINELA ADINA | - | România |
| CACUCI OVIDIU GOGU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 142 877 137 | 87 894 | 123 511 577 | 46 923 152 | 23 041 014 | -56 654 939 | 208 |
| 2024 | 109 314 850 | -6 661 560 | 119 563 436 | 47 848 313 | 17 636 090 | -56 742 832 | 255 |
| 2023 | 65 838 073 | -23 157 146 | 88 967 705 | 31 720 337 | 8 573 252 | -50 081 273 | 223 |
| 2022 | 39 349 286 | -24 598 675 | 60 521 130 | 28 099 040 | 6 349 136 | -26 924 126 | 199 |
| 2021 | 8 593 603 | -2 139 168 | 2 768 642 | 14 136 | 1 105 520 | -2 325 452 | 77 |
| 2020 | 8 236 500 | -5 842 367 | 6 434 975 | 35 798 | 1 156 767 | -5 747 363 | 97 |
| 2019 | 18 565 843 | -7 327 349 | 32 249 281 | 94 578 | 1 905 633 | -30 760 597 | 209 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises142 877 137 lei
31%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “POLARIS MEDICAL S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 8610 Rev. 2 (echivalent: 8610 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Activități de asistență spitalicească |
| Descriere Activitate | Activități de asistență spitalicească |
| Cod CAEN principal | 86 Activități de asistență spitalicească |
| Descriere activitate (principal) | Activități referitoare la sănătatea umană |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Cluj , domeniul 8610: Activități de asistență spitalicească
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „POLARIS MEDICAL S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „POLARIS MEDICAL S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „POLARIS MEDICAL S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 47.848.313 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 17.636.090 |
| Stocuri | 8.485.528 |
| Creante | 9.003.953 |
| Casa si conturi la banci | 146.609 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 701.469 |
| DATORII | 119.563.436 |
| VENITURI IN AVANS | 2.932.070 |
| PROVIZIOANE | 433.198 |
| CAPITALURI - TOTAL | -56.742.832 |
| Capital subscris varsat | 296.610 |
| Cifra de afaceri neta | 109.314.850 |
| VENITURI TOTALE | 110.682.782 |
| CHELTUIELI TOTALE | 117.344.342 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.661.560 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.661.560 |
| Numar mediu de salariati | 255 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 31.720.337 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.573.252 |
| Stocuri | 4.842.678 |
| Creante | 3.591.311 |
| Casa si conturi la banci | 139.263 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 490.513 |
| DATORII | 88.967.705 |
| VENITURI IN AVANS | 1.567.201 |
| PROVIZIOANE | 330.469 |
| CAPITALURI - TOTAL | -50.081.273 |
| Capital subscris varsat | 296.610 |
| Cifra de afaceri neta | 65.838.073 |
| VENITURI TOTALE | 66.453.938 |
| CHELTUIELI TOTALE | 89.611.084 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 23.157.146 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 23.157.146 |
| Numar mediu de salariati | 223 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.099.040 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 6.349.136 |
| Stocuri | 4.789.678 |
| Creante | 1.278.819 |
| Casa si conturi la banci | 280.639 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 306.188 |
| DATORII | 60.521.130 |
| VENITURI IN AVANS | 935.703 |
| PROVIZIOANE | 221.657 |
| CAPITALURI - TOTAL | -26.924.126 |
| Capital subscris varsat | 296.610 |
| Cifra de afaceri neta | 39.349.286 |
| VENITURI TOTALE | 40.726.220 |
| CHELTUIELI TOTALE | 65.324.895 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 24.598.675 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 24.598.675 |
| Numar mediu de salariati | 199 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 14.136 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.105.520 |
| Stocuri | 123.201 |
| Creante | 302.524 |
| Casa si conturi la banci | 679.795 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.675 |
| DATORII | 2.768.642 |
| VENITURI IN AVANS | 469.870 |
| PROVIZIOANE | 211.271 |
| CAPITALURI - TOTAL | -2.325.452 |
| Capital subscris varsat | 296.610 |
| Cifra de afaceri neta | 8.593.603 |
| VENITURI TOTALE | 8.964.932 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.104.100 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 2.139.168 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.139.168 |
| Numar mediu de salariati | 77 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 35.798 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.156.767 |
| Stocuri | 229.813 |
| Creante | 404.164 |
| Casa si conturi la banci | 522.790 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 4.077 |
| DATORII | 6.434.975 |
| VENITURI IN AVANS | 238.300 |
| PROVIZIOANE | 270.730 |
| CAPITALURI - TOTAL | -5.747.363 |
| Capital subscris varsat | 6.237.300 |
| Cifra de afaceri neta | 8.236.500 |
| VENITURI TOTALE | 9.754.118 |
| CHELTUIELI TOTALE | 15.596.485 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.842.367 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.842.367 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 94.578 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.905.633 |
| Stocuri | 277.489 |
| Creante | 1.271.270 |
| Casa si conturi la banci | 356.874 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.217 |
| DATORII | 32.249.281 |
| VENITURI IN AVANS | 249.014 |
| PROVIZIOANE | 270.730 |
| CAPITALURI - TOTAL | -30.760.597 |
| Capital subscris varsat | 5.094.500 |
| Cifra de afaceri neta | 18.565.843 |
| VENITURI TOTALE | 18.798.972 |
| CHELTUIELI TOTALE | 26.126.321 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.327.349 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.327.349 |
| Numar mediu de salariati | 209 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 89.349 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.721.467 |
| Stocuri | 245.113 |
| Creante | 1.159.505 |
| Casa si conturi la banci | 316.849 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 18.558 |
| DATORII | 25.262.622 |
| CAPITALURI - TOTAL | -23.433.248 |
| Capital subscris varsat | 5.094.500 |
| Cifra de afaceri neta | 19.353.166 |
| VENITURI TOTALE | 19.439.502 |
| CHELTUIELI TOTALE | 25.194.962 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 5.755.460 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 5.755.460 |
| Numar mediu de salariati | 249 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 62.536 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.225.533 |
| Stocuri | 179.219 |
| Creante | 1.234.773 |
| Casa si conturi la banci | 811.541 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 13.447 |
| DATORII | 19.979.303 |
| CAPITALURI - TOTAL | -17.677.787 |
| Capital subscris varsat | 5.094.500 |
| Cifra de afaceri neta | 15.394.125 |
| VENITURI TOTALE | 15.558.939 |
| CHELTUIELI TOTALE | 22.123.395 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 6.564.456 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 6.564.456 |
| Numar mediu de salariati | 212 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 67.055 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.104.115 |
| Stocuri | 137.633 |
| Creante | 1.152.689 |
| Casa si conturi la banci | 813.793 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 9.242 |
| DATORII | 18.298.243 |
| CAPITALURI - TOTAL | -16.117.831 |
| Capital subscris varsat | 90.000 |
| Cifra de afaceri neta | 7.861.269 |
| VENITURI TOTALE | 7.952.379 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.796.312 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 9.843.933 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 9.843.933 |
| Numar mediu de salariati | 167 |