POLICOLOR SA
| Denumire | POLICOLOR SA |
| CUI | 326318 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000205405 |
| EUID | ROONRC.J1991000205405 |
| CAEN | 2030 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-02-05 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ȘUȘNEA FLORENTINA | - | România |
| MIRCEA TUDOR | - | România |
| CAMILLO GIOVANNINI | - | Italia |
| CARMEN SEGHETE | - | România |
| FLORESCU ION ALEXANDER | - | Regatul Unit al Marii Britanii şi al Irlandei de Nord |
| CORNELIA- MIOARA OANCEA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 109 441 987 | 100 272 340 | 48 997 676 | 173 390 771 | 41 944 024 | 165 780 771 | 145 |
| 2024 | 110 179 517 | -651 065 | 43 996 660 | 73 468 245 | 39 081 685 | 67 008 432 | 144 |
| 2023 | 125 163 806 | 1 458 782 | 48 831 619 | 83 255 006 | 42 166 291 | 75 159 497 | 145 |
| 2022 | 132 678 479 | -7 157 371 | 58 681 844 | 84 547 401 | 55 756 230 | 77 426 699 | 185 |
| 2021 | 127 084 880 | 1 071 305 | 28 300 204 | 81 181 922 | 38 624 837 | 87 583 445 | 218 |
| 2020 | 128 346 156 | 4 052 035 | 53 133 459 | 89 879 873 | 53 681 142 | 86 512 140 | 242 |
| 2019 | 119 022 476 | -7 848 560 | 47 798 159 | 76 192 669 | 56 267 618 | 82 460 105 | 251 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2016 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises109 441 987 lei
-1%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “POLICOLOR SA”
| Cod CAEN preponderent | 2030 Rev. 2 (echivalent: 2030 Rev. 1, 2030 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor |
| Descriere Activitate | Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor |
| Cod CAEN principal | 20 Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea substanțelor și a produselor chimice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 6 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 2030: Fabricarea de elemente de dulgherie și tâmplărie pentru construcții
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „POLICOLOR SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „POLICOLOR SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „POLICOLOR SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 73.468.245 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.081.685 |
| Stocuri | 18.203.446 |
| Creante | 15.031.192 |
| Casa si conturi la banci | 5.847.047 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 379.895 |
| DATORII | 43.996.660 |
| VENITURI IN AVANS | 249.416 |
| PROVIZIOANE | 1.675.317 |
| CAPITALURI - TOTAL | 67.008.432 |
| Capital subscris varsat | 7.125.748 |
| Cifra de afaceri neta | 110.179.517 |
| VENITURI TOTALE | 116.397.933 |
| CHELTUIELI TOTALE | 117.048.998 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 651.065 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 651.065 |
| Numar mediu de salariati | 144 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 83.255.006 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 42.166.291 |
| Stocuri | 16.594.534 |
| Creante | 18.542.779 |
| Casa si conturi la banci | 7.028.978 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 453.980 |
| DATORII | 48.831.619 |
| VENITURI IN AVANS | 301.782 |
| PROVIZIOANE | 1.582.379 |
| CAPITALURI - TOTAL | 75.159.497 |
| Capital subscris varsat | 7.125.748 |
| Cifra de afaceri neta | 125.163.806 |
| VENITURI TOTALE | 132.693.986 |
| CHELTUIELI TOTALE | 131.235.204 |
| Profitul brut | 1.458.782 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.458.782 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 145 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 84.547.401 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 55.756.230 |
| Stocuri | 19.867.993 |
| Creante | 18.388.802 |
| Casa si conturi la banci | 17.499.435 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 465.036 |
| DATORII | 58.681.844 |
| VENITURI IN AVANS | 315.335 |
| PROVIZIOANE | 4.344.789 |
| CAPITALURI - TOTAL | 77.426.699 |
| Capital subscris varsat | 7.125.748 |
| Cifra de afaceri neta | 132.678.479 |
| VENITURI TOTALE | 143.399.731 |
| CHELTUIELI TOTALE | 150.557.102 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 7.157.371 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 7.157.371 |
| Numar mediu de salariati | 185 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 81.181.922 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 38.624.837 |
| Stocuri | 19.191.845 |
| Creante | 14.694.072 |
| Casa si conturi la banci | 4.738.920 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 455.590 |
| DATORII | 28.300.204 |
| VENITURI IN AVANS | 390.410 |
| PROVIZIOANE | 3.988.290 |
| CAPITALURI - TOTAL | 87.583.445 |
| Capital subscris varsat | 7.125.748 |
| Cifra de afaceri neta | 127.084.880 |
| VENITURI TOTALE | 140.961.878 |
| CHELTUIELI TOTALE | 139.890.573 |
| Profitul brut | 1.071.305 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.071.305 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 218 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 89.879.873 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 53.681.142 |
| Stocuri | 19.616.212 |
| Creante | 15.473.634 |
| Casa si conturi la banci | 18.591.296 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 503.131 |
| DATORII | 53.133.459 |
| VENITURI IN AVANS | 454.246 |
| PROVIZIOANE | 3.964.301 |
| CAPITALURI - TOTAL | 86.512.140 |
| Capital subscris varsat | 7.125.748 |
| Cifra de afaceri neta | 128.346.156 |
| VENITURI TOTALE | 135.176.408 |
| CHELTUIELI TOTALE | 131.124.373 |
| Profitul brut | 4.052.035 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 4.052.035 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 242 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 75.101.202 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 39.210.292 |
| Stocuri | 17.113.769 |
| Creante | 14.289.412 |
| Casa si conturi la banci | 7.807.111 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 470.797 |
| DATORII | 19.560.721 |
| VENITURI IN AVANS | 4.842.735 |
| PROVIZIOANE | 70.170 |
| CAPITALURI - TOTAL | 90.308.665 |
| Capital subscris varsat | 7.125.748 |
| Cifra de afaceri neta | 128.142.295 |
| VENITURI TOTALE | 177.874.561 |
| CHELTUIELI TOTALE | 156.237.933 |
| Profitul brut | 21.636.628 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 17.689.811 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 267 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 79.529.811 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 50.327.842 |
| Stocuri | 26.090.060 |
| Creante | 15.218.818 |
| Casa si conturi la banci | 9.018.964 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 576.082 |
| DATORII | 46.029.713 |
| VENITURI IN AVANS | 7.161.676 |
| PROVIZIOANE | 106.773 |
| CAPITALURI - TOTAL | 77.135.573 |
| Capital subscris varsat | 7.125.748 |
| Cifra de afaceri neta | 127.505.388 |
| VENITURI TOTALE | 185.594.915 |
| CHELTUIELI TOTALE | 179.012.501 |
| Profitul brut | 6.582.414 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 5.123.352 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 330 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 113.801.194 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 45.574.213 |
| Stocuri | 23.934.662 |
| Creante | 14.486.017 |
| Casa si conturi la banci | 7.153.534 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 516.052 |
| DATORII | 85.748.774 |
| VENITURI IN AVANS | 170.331 |
| PROVIZIOANE | 106.773 |
| CAPITALURI - TOTAL | 73.865.581 |
| Capital subscris varsat | 7.125.748 |
| Cifra de afaceri neta | 120.068.105 |
| VENITURI TOTALE | 148.939.460 |
| CHELTUIELI TOTALE | 161.305.811 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 12.366.351 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 13.536.774 |
| Numar mediu de salariati | 361 |
Cache disponibil (18 înregistrări)
| An | Tip | Ultima actualizare |
|---|---|---|
| 2024 | WEBASIG | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2024 | WEBBROK | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2023 | WEBASIG | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2023 | WEBBROK | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2022 | WEBASIG | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2022 | WEBBROK | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2021 | WEBASIG | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2021 | WEBBROK | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2020 | WEBASIG | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2020 | WEBBROK | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2019 | WEBASIG | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2019 | WEBBROK | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2018 | WEBASIG | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2018 | WEBBROK | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2017 | WEBASIG | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2017 | WEBBROK | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2016 | WEBASIG | 2026-01-24 19:55:38 |
| 2016 | WEBBROK | 2026-01-24 19:55:38 |