CALIMANESTI CACIULATA SA
| Denumire | CALIMANESTI CACIULATA SA |
| CUI | 3237150 |
| Nr. Reg. Com. | J1991000344386 |
| EUID | ROONRC.J1991000344386 |
| CAEN | 5510 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1991-05-27 (35 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| COCOŞ VASILE | - | România |
| PETRE VASILICA | - | România |
| PETRE CRISTIAN-ION | - | România |
| LĂZĂRESCU GABRIELA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 119 975 906 | 17 965 446 | 6 859 966 | 134 000 751 | 10 696 359 | 135 745 209 | 641 |
| 2024 | 108 218 663 | 16 745 549 | 18 132 080 | 126 493 751 | 14 260 465 | 120 380 371 | 623 |
| 2023 | 96 556 450 | 17 103 050 | 18 056 581 | 109 763 843 | 14 452 621 | 103 702 498 | 636 |
| 2022 | 83 100 997 | 19 947 200 | 12 637 156 | 101 827 546 | 11 161 485 | 98 399 132 | 601 |
| 2021 | 60 060 279 | 8 994 874 | 10 947 989 | 73 814 454 | 22 438 024 | 78 951 977 | 510 |
| 2020 | 39 079 848 | -1 865 980 | 9 497 391 | 69 939 125 | 11 331 172 | 70 099 326 | 453 |
| 2019 | 85 920 293 | 16 260 056 | 11 812 057 | 52 226 348 | 34 377 264 | 72 458 310 | 704 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises119 975 906 lei
11%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “CALIMANESTI CACIULATA SA”
| Cod CAEN preponderent | 5510 Rev. 2 (echivalent: 5510 Rev. 1, 5510 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Hoteluri și alte facilități de cazare similare |
| Descriere Activitate | Hoteluri și alte facilități de cazare similare |
| Cod CAEN principal | 55 Hoteluri și alte facilități de cazare similare |
| Descriere activitate (principal) | Hoteluri și alte facilități de cazare |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 4 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mare (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Vâlcea , domeniul 5510: Hoteluri
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „CALIMANESTI CACIULATA SA" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „CALIMANESTI CACIULATA SA"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „CALIMANESTI CACIULATA SA"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 126.493.751 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.260.465 |
| Stocuri | 5.489.587 |
| Creante | 3.988.404 |
| Casa si conturi la banci | 4.782.474 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 122.540 |
| DATORII | 18.132.080 |
| VENITURI IN AVANS | 2.364.305 |
| CAPITALURI - TOTAL | 120.380.371 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 108.218.663 |
| VENITURI TOTALE | 113.366.792 |
| CHELTUIELI TOTALE | 94.106.593 |
| Profitul brut | 19.260.199 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 16.745.549 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 623 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 109.763.843 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.452.621 |
| Stocuri | 4.116.592 |
| Creante | 4.039.206 |
| Casa si conturi la banci | 6.296.823 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 70.614 |
| DATORII | 18.056.581 |
| VENITURI IN AVANS | 2.527.999 |
| CAPITALURI - TOTAL | 103.702.498 |
| Capital subscris varsat | 1.000.000 |
| Cifra de afaceri neta | 96.556.450 |
| VENITURI TOTALE | 101.609.542 |
| CHELTUIELI TOTALE | 81.811.417 |
| Profitul brut | 19.798.125 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 17.103.050 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 636 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 101.827.546 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.161.485 |
| Stocuri | 2.980.223 |
| Creante | 2.864.062 |
| Casa si conturi la banci | 5.317.200 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 87.380 |
| DATORII | 12.637.156 |
| VENITURI IN AVANS | 2.040.123 |
| CAPITALURI - TOTAL | 98.399.132 |
| Capital subscris varsat | 9.759.841 |
| Cifra de afaceri neta | 83.100.997 |
| VENITURI TOTALE | 93.296.450 |
| CHELTUIELI TOTALE | 71.675.966 |
| Profitul brut | 21.620.484 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 19.947.200 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 601 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 73.814.454 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.438.024 |
| Stocuri | 2.183.595 |
| Creante | 6.034.293 |
| Casa si conturi la banci | 14.220.136 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 105.608 |
| DATORII | 10.947.989 |
| VENITURI IN AVANS | 6.458.120 |
| CAPITALURI - TOTAL | 78.951.977 |
| Capital subscris varsat | 9.759.841 |
| Cifra de afaceri neta | 60.060.279 |
| VENITURI TOTALE | 64.977.312 |
| CHELTUIELI TOTALE | 55.046.122 |
| Profitul brut | 9.931.190 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.994.874 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 510 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 69.939.125 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.331.172 |
| Stocuri | 1.278.146 |
| Creante | 4.487.854 |
| Casa si conturi la banci | 5.565.172 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 112.383 |
| DATORII | 9.497.391 |
| VENITURI IN AVANS | 1.785.963 |
| CAPITALURI - TOTAL | 70.099.326 |
| Capital subscris varsat | 9.759.841 |
| Cifra de afaceri neta | 39.079.848 |
| VENITURI TOTALE | 51.920.392 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.454.411 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.534.019 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.865.980 |
| Numar mediu de salariati | 453 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 52.226.348 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 34.377.264 |
| Stocuri | 1.835.198 |
| Creante | 6.417.015 |
| Casa si conturi la banci | 26.125.051 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 200.694 |
| DATORII | 11.812.057 |
| VENITURI IN AVANS | 2.533.939 |
| CAPITALURI - TOTAL | 72.458.310 |
| Capital subscris varsat | 9.759.841 |
| Cifra de afaceri neta | 85.920.293 |
| VENITURI TOTALE | 93.051.173 |
| CHELTUIELI TOTALE | 75.539.228 |
| Profitul brut | 17.511.945 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 16.260.056 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 704 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.706.366 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.298.857 |
| Stocuri | 2.292.595 |
| Creante | 6.355.806 |
| Casa si conturi la banci | 15.650.456 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 115.512 |
| DATORII | 8.302.557 |
| VENITURI IN AVANS | 2.578.241 |
| CAPITALURI - TOTAL | 57.239.937 |
| Capital subscris varsat | 9.759.841 |
| Cifra de afaceri neta | 71.566.636 |
| VENITURI TOTALE | 76.991.911 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.218.532 |
| Profitul brut | 13.773.379 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 13.258.209 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 659 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 43.639.920 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.912.611 |
| Stocuri | 1.667.676 |
| Creante | 3.972.727 |
| Casa si conturi la banci | 9.272.208 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 65.560 |
| DATORII | 10.397.017 |
| VENITURI IN AVANS | 2.692.610 |
| CAPITALURI - TOTAL | 45.528.464 |
| Capital subscris varsat | 9.759.841 |
| Cifra de afaceri neta | 56.348.951 |
| VENITURI TOTALE | 59.918.008 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.970.330 |
| Profitul brut | 7.947.678 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 7.364.606 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 624 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.604.763 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.377.974 |
| Stocuri | 1.261.614 |
| Creante | 3.496.792 |
| Casa si conturi la banci | 619.568 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 42.676 |
| DATORII | 11.158.138 |
| VENITURI IN AVANS | 2.679.405 |
| CAPITALURI - TOTAL | 38.187.870 |
| Capital subscris varsat | 9.759.841 |
| Cifra de afaceri neta | 53.490.009 |
| VENITURI TOTALE | 56.787.146 |
| CHELTUIELI TOTALE | 49.634.038 |
| Profitul brut | 7.153.108 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.138.233 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 649 |