IWIS MECHATRONICS S.R.L.
| Denumire | IWIS MECHATRONICS S.R.L. |
| CUI | 31710547 |
| Nr. Reg. Com. | J2015000512358 |
| EUID | ROONRC.J30/397/2013 |
| CAEN | 2226 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-05-29 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| EISENBEISS HENRIK WÖLUND | - | Germania |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 35 602 144 | -15 288 136 | 79 345 109 | 17 531 196 | 19 355 456 | -42 416 707 | 90 |
| 2024 | 41 498 860 | -10 813 276 | 72 083 507 | 22 151 225 | 22 897 382 | -26 872 932 | 99 |
| 2023 | 52 214 107 | -8 558 770 | 71 041 369 | 25 291 349 | 29 634 766 | -16 059 656 | 125 |
| 2022 | 52 442 256 | -4 729 532 | 66 991 237 | 25 553 714 | 29 055 217 | -12 468 487 | 139 |
| 2021 | 28 607 642 | -8 504 450 | 57 828 368 | 28 320 333 | 21 837 020 | -7 738 955 | 132 |
| 2020 | 32 007 678 | 6 338 196 | 39 798 560 | 30 194 516 | 10 479 604 | 765 495 | 62 |
| 2019 | 35 633 549 | -2 214 353 | 40 978 520 | 21 084 035 | 14 541 277 | -5 572 700 | 74 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises35 602 144 lei
-14%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “IWIS MECHATRONICS S.R.L.”
| Cod CAEN preponderent | 2226 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Fabricarea altor produse din material plastic |
| Descriere Activitate | Fabricarea altor produse din material plastic |
| Cod CAEN principal | 22 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Timiş , domeniul 2226: Fabricarea altor produse din material plastic
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „IWIS MECHATRONICS S.R.L." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „IWIS MECHATRONICS S.R.L."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „IWIS MECHATRONICS S.R.L."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 22.151.225 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.897.382 |
| Stocuri | 13.606.515 |
| Creante | 8.359.257 |
| Casa si conturi la banci | 931.610 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 280.894 |
| DATORII | 72.083.507 |
| VENITURI IN AVANS | 18.161 |
| PROVIZIOANE | 100.765 |
| CAPITALURI - TOTAL | -26.872.932 |
| Capital subscris varsat | 225.450 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 41.498.860 |
| VENITURI TOTALE | 42.455.319 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.268.595 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 10.813.276 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 10.813.276 |
| Numar mediu de salariati | 99 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.291.349 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.634.766 |
| Stocuri | 18.660.741 |
| Creante | 9.190.867 |
| Casa si conturi la banci | 1.783.158 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 175.474 |
| DATORII | 71.041.369 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 119.876 |
| CAPITALURI - TOTAL | -16.059.656 |
| Capital subscris varsat | 225.450 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 52.214.107 |
| VENITURI TOTALE | 55.328.714 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.887.484 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.558.770 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.558.770 |
| Numar mediu de salariati | 125 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 25.553.714 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 29.055.217 |
| Stocuri | 14.496.876 |
| Creante | 13.977.701 |
| Casa si conturi la banci | 580.640 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 143.441 |
| DATORII | 66.991.237 |
| PROVIZIOANE | 229.622 |
| CAPITALURI - TOTAL | -12.468.487 |
| Capital subscris varsat | 225.450 |
| Cifra de afaceri neta | 52.442.256 |
| VENITURI TOTALE | 56.046.392 |
| CHELTUIELI TOTALE | 60.775.924 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.729.532 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.729.532 |
| Numar mediu de salariati | 139 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.320.333 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.837.020 |
| Stocuri | 8.484.876 |
| Creante | 11.355.366 |
| Casa si conturi la banci | 1.996.778 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 17.270 |
| DATORII | 57.828.368 |
| PROVIZIOANE | 85.210 |
| CAPITALURI - TOTAL | -7.738.955 |
| Capital subscris varsat | 225.450 |
| Cifra de afaceri neta | 28.607.642 |
| VENITURI TOTALE | 30.096.012 |
| CHELTUIELI TOTALE | 38.600.462 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 8.504.450 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 8.504.450 |
| Numar mediu de salariati | 132 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.194.516 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.479.604 |
| Stocuri | 2.010.129 |
| Creante | 6.352.391 |
| Casa si conturi la banci | 2.117.084 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.867 |
| DATORII | 39.798.560 |
| PROVIZIOANE | 150.932 |
| CAPITALURI - TOTAL | 765.495 |
| Capital subscris varsat | 225.450 |
| Cifra de afaceri neta | 32.007.678 |
| VENITURI TOTALE | 39.107.836 |
| CHELTUIELI TOTALE | 32.769.640 |
| Profitul brut | 6.338.196 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.338.196 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 62 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 21.084.035 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.541.277 |
| Stocuri | 1.773.136 |
| Creante | 5.360.501 |
| Casa si conturi la banci | 7.407.640 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 119.186 |
| DATORII | 40.978.520 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 338.678 |
| CAPITALURI - TOTAL | -5.572.700 |
| Capital subscris varsat | 225.450 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 35.633.549 |
| VENITURI TOTALE | 36.198.284 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.897.439 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.699.155 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 2.214.353 |
| Numar mediu de salariati | 74 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.838.125 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.979.238 |
| Stocuri | 2.029.467 |
| Creante | 4.130.442 |
| Casa si conturi la banci | 2.819.329 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.316.658 |
| DATORII | 42.742.549 |
| PROVIZIOANE | 749.819 |
| CAPITALURI - TOTAL | -3.358.347 |
| Capital subscris varsat | 225.450 |
| Cifra de afaceri neta | 35.462.941 |
| VENITURI TOTALE | 36.407.774 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.367.828 |
| Profitul brut | 3.039.946 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.039.946 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 75 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 27.828.427 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 8.366.000 |
| Stocuri | 1.084.242 |
| Creante | 4.721.786 |
| Casa si conturi la banci | 2.559.972 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.535.999 |
| DATORII | 44.128.719 |
| CAPITALURI - TOTAL | -6.398.293 |
| Capital subscris varsat | 225.450 |
| Cifra de afaceri neta | 19.719.300 |
| VENITURI TOTALE | 20.710.539 |
| CHELTUIELI TOTALE | 18.785.121 |
| Profitul brut | 1.925.418 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.925.418 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 34 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 20.054.836 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.810.058 |
| Stocuri | 684.000 |
| Creante | 1.844.032 |
| Casa si conturi la banci | 282.026 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 405.136 |
| DATORII | 31.593.741 |
| CAPITALURI - TOTAL | -8.323.711 |
| Capital subscris varsat | 225.450 |
| Cifra de afaceri neta | 2.283.563 |
| VENITURI TOTALE | 3.205.676 |
| CHELTUIELI TOTALE | 7.991.991 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 4.786.315 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 4.786.315 |
| Numar mediu de salariati | 12 |