ALIVE CAPITAL S.A.
| Denumire | ALIVE CAPITAL S.A. |
| CUI | 31672699 |
| Nr. Reg. Com. | J2013006464404 |
| EUID | ROONRC.J2013006464404 |
| CAEN | 3515 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-05-21 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| BALDAN MATTEO | - | România |
| FĂTU COSTIN | - | România |
| GIACOMO BILLI | - | România |
| SPIRIDON CARMEN | - | România |
| BILLI GIACOMO | - | Italia |
| VASILESCU ANDREEA | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 094 558 829 | -6 125 197 | 152 601 786 | 57 409 673 | 223 092 630 | 130 727 505 | 47 |
| 2024 | 1 062 677 834 | 8 795 597 | 140 690 251 | 46 871 993 | 229 763 531 | 136 852 702 | 49 |
| 2023 | 918 036 753 | 116 433 824 | 101 156 576 | 72 049 789 | 164 836 580 | 128 057 100 | 31 |
| 2022 | 782 573 809 | 187 352 225 | 82 194 197 | 30 516 025 | 190 042 448 | 139 575 345 | 26 |
| 2021 | 410 614 094 | -59 400 155 | 116 064 891 | 4 227 195 | 54 139 565 | -58 154 331 | 22 |
| 2020 | 219 832 247 | 14 073 384 | 34 040 029 | 1 519 609 | 50 751 923 | 14 184 017 | 19 |
| 2019 | 175 595 581 | 11 080 607 | 11 230 561 | 849 975 | 27 151 244 | 11 141 240 | 10 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises1 094 558 829 lei
3%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “ALIVE CAPITAL S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 3515 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comercializarea energiei electrice |
| Descriere Activitate | Comercializarea energiei electrice |
| Cod CAEN principal | 35 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 6 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Bucureşti , domeniul 3515: Comercializarea energiei electrice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „ALIVE CAPITAL S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „ALIVE CAPITAL S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „ALIVE CAPITAL S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.871.993 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 309.952.588 |
| Stocuri | 64.643.837 |
| Creante | 188.049.483 |
| Casa si conturi la banci | 6.566.052 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 926.153 |
| DATORII | 220.879.308 |
| VENITURI IN AVANS | 18.724 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 136.852.702 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 1.062.677.834 |
| VENITURI TOTALE | 1.070.585.985 |
| CHELTUIELI TOTALE | 1.061.790.388 |
| Profitul brut | 8.795.597 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 8.795.597 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 30.516.025 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 190.042.448 |
| Stocuri | 20.791.308 |
| Creante | 69.033.822 |
| Casa si conturi la banci | 60.348.099 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 1.520.678 |
| DATORII | 82.194.197 |
| VENITURI IN AVANS | 309.609 |
| CAPITALURI - TOTAL | 139.575.345 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 782.573.809 |
| VENITURI TOTALE | 785.341.058 |
| CHELTUIELI TOTALE | 580.930.996 |
| Profitul brut | 204.410.062 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 187.352.225 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.227.195 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 54.139.565 |
| Stocuri | 2.438.710 |
| Creante | 28.016.245 |
| Casa si conturi la banci | 22.043.418 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 147.795 |
| DATORII | 116.064.891 |
| VENITURI IN AVANS | 603.995 |
| CAPITALURI - TOTAL | -58.154.331 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 410.614.094 |
| VENITURI TOTALE | 427.955.556 |
| CHELTUIELI TOTALE | 487.355.711 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 59.400.155 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 59.400.155 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.519.609 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 50.751.923 |
| Stocuri | 126.936 |
| Creante | 28.984.540 |
| Casa si conturi la banci | 19.808.014 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 109.383 |
| DATORII | 34.040.029 |
| VENITURI IN AVANS | 4.156.869 |
| CAPITALURI - TOTAL | 14.184.017 |
| Capital subscris varsat | 100.000 |
| Cifra de afaceri neta | 219.832.247 |
| VENITURI TOTALE | 239.304.355 |
| CHELTUIELI TOTALE | 223.224.965 |
| Profitul brut | 16.079.390 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 14.073.384 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 849.975 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.151.244 |
| Stocuri | 4.099.719 |
| Creante | 9.575.769 |
| Casa si conturi la banci | 13.475.756 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 174.490 |
| DATORII | 11.230.561 |
| VENITURI IN AVANS | 5.803.908 |
| CAPITALURI - TOTAL | 11.141.240 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 175.595.581 |
| VENITURI TOTALE | 175.774.437 |
| CHELTUIELI TOTALE | 162.905.114 |
| Profitul brut | 12.869.323 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 11.080.607 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 10 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 810.960 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 32.388.694 |
| Stocuri | 31.081 |
| Creante | 14.877.504 |
| Casa si conturi la banci | 17.412.391 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 89.639 |
| DATORII | 15.343.637 |
| VENITURI IN AVANS | 473.481 |
| CAPITALURI - TOTAL | 17.472.175 |
| Cifra de afaceri neta | 230.244.300 |
| VENITURI TOTALE | 230.347.849 |
| CHELTUIELI TOTALE | 210.118.582 |
| Profitul brut | 20.229.267 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 17.411.542 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 96.722 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.799.757 |
| Stocuri | 7.000.967 |
| Creante | 7.734.407 |
| Casa si conturi la banci | 11.064.383 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 57.602 |
| DATORII | 11.613.201 |
| VENITURI IN AVANS | 5.161.813 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 9.179.067 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 122.693.683 |
| VENITURI TOTALE | 124.943.680 |
| CHELTUIELI TOTALE | 114.303.039 |
| Profitul brut | 10.640.641 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 9.118.434 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 7 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.279.762 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.011.247 |
| Stocuri | 150.844 |
| Creante | 413.256 |
| Casa si conturi la banci | 3.239.226 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.960 |
| DATORII | 657.217 |
| CAPITALURI - TOTAL | 6.670.752 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 27.352.177 |
| VENITURI TOTALE | 28.036.182 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.215.810 |
| Profitul brut | 7.820.372 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 6.620.708 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 4 |