FERCO CAPITAL S.A.
| Denumire | FERCO CAPITAL S.A. |
| CUI | 31471091 |
| Nr. Reg. Com. | J2013004543400 |
| EUID | ROONRC.J2013004543400 |
| CAEN | 4683 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ PE ACŢIUNI |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2013-04-05 (13 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| KARIM SADON | - | România |
| KARIM KHALID | - | România |
| ASTHANA JAGGANNATH SHEKHAR | - | India |
| ASTHANA JAGGANNATH SHEKHAR | - | India |
| SEFERIS CHRISTODOULOS CONSTANDINOU | - | Grecia |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 128 938 112 | 1 079 959 | 2 677 601 | 3 860 133 | 1 772 364 | 2 974 133 | 25 |
| 2024 | 115 333 752 | 913 398 | 4 252 864 | 4 386 032 | 3 219 659 | 3 383 974 | 24 |
| 2023 | 77 123 847 | -1 834 690 | 4 084 040 | 4 712 514 | 1 910 194 | 2 574 976 | 27 |
| 2022 | 87 547 364 | 634 893 | 4 097 893 | 5 176 132 | 3 368 289 | 4 475 030 | 26 |
| 2021 | 153 827 675 | 1 512 108 | 1 649 105 | 4 148 347 | 1 313 572 | 3 840 138 | 19 |
| 2020 | 76 778 916 | -962 619 | 5 811 752 | 4 348 840 | 4 293 625 | 2 884 530 | 17 |
| 2019 | 65 169 487 | 184 600 | 5 864 324 | 4 111 926 | 5 696 912 | 3 985 000 | 20 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises128 938 112 lei
12%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “FERCO CAPITAL S.A.”
| Cod CAEN preponderent | 4683 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 5 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bucureşti , domeniul 4683: Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „FERCO CAPITAL S.A." în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „FERCO CAPITAL S.A."
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „FERCO CAPITAL S.A."
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.386.032 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.219.659 |
| Stocuri | 1.242.895 |
| Creante | 1.831.575 |
| Casa si conturi la banci | 145.189 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 31.147 |
| DATORII | 4.252.864 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.383.974 |
| Capital subscris varsat | 98.000 |
| Cifra de afaceri neta | 115.333.752 |
| VENITURI TOTALE | 115.878.590 |
| CHELTUIELI TOTALE | 114.851.393 |
| Profitul brut | 1.027.197 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 913.398 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 24 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.712.514 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.910.194 |
| Stocuri | 952.100 |
| Creante | 753.387 |
| Casa si conturi la banci | 204.707 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 36.308 |
| DATORII | 4.084.040 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.574.976 |
| Capital subscris varsat | 98.000 |
| Cifra de afaceri neta | 77.123.847 |
| VENITURI TOTALE | 77.377.955 |
| CHELTUIELI TOTALE | 79.212.645 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.834.690 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.834.690 |
| Numar mediu de salariati | 27 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 5.176.132 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 3.368.289 |
| Stocuri | 1.238.088 |
| Creante | 2.079.906 |
| Casa si conturi la banci | 50.295 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 28.502 |
| DATORII | 4.097.893 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.475.030 |
| Capital subscris varsat | 98.000 |
| Cifra de afaceri neta | 87.547.364 |
| VENITURI TOTALE | 88.805.835 |
| CHELTUIELI TOTALE | 87.989.091 |
| Profitul brut | 816.744 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 634.893 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 26 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.148.347 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.313.572 |
| Stocuri | 1.101.187 |
| Creante | 132.196 |
| Casa si conturi la banci | 80.189 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 27.324 |
| DATORII | 1.649.105 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.840.138 |
| Capital subscris varsat | 98.000 |
| Cifra de afaceri neta | 153.827.675 |
| VENITURI TOTALE | 154.739.310 |
| CHELTUIELI TOTALE | 153.079.577 |
| Profitul brut | 1.659.733 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.512.108 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 19 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.348.840 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 4.293.625 |
| Stocuri | 1.692.256 |
| Creante | 2.540.409 |
| Casa si conturi la banci | 60.960 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 53.817 |
| DATORII | 5.811.752 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.884.530 |
| Capital subscris varsat | 98.000 |
| Cifra de afaceri neta | 76.778.916 |
| VENITURI TOTALE | 77.431.609 |
| CHELTUIELI TOTALE | 78.394.228 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 962.619 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 962.619 |
| Numar mediu de salariati | 17 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.111.926 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.696.912 |
| Stocuri | 1.441.614 |
| Creante | 4.154.873 |
| Casa si conturi la banci | 100.425 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.486 |
| DATORII | 5.864.324 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.985.000 |
| Capital subscris varsat | 98.000 |
| Cifra de afaceri neta | 65.169.487 |
| VENITURI TOTALE | 66.295.280 |
| CHELTUIELI TOTALE | 66.016.471 |
| Profitul brut | 278.809 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 184.600 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 582.532 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 9.712.004 |
| Stocuri | 1.955.059 |
| Creante | 7.693.592 |
| Casa si conturi la banci | 63.353 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.915 |
| DATORII | 6.535.051 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.800.400 |
| Capital subscris varsat | 98.000 |
| Cifra de afaceri neta | 95.774.446 |
| VENITURI TOTALE | 97.881.612 |
| CHELTUIELI TOTALE | 96.483.006 |
| Profitul brut | 1.398.606 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.154.984 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 810.912 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.156.386 |
| Stocuri | 1.831.929 |
| Creante | 12.255.231 |
| Casa si conturi la banci | 69.226 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 27.407 |
| DATORII | 12.349.289 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.645.416 |
| Capital subscris varsat | 98.000 |
| Cifra de afaceri neta | 128.662.549 |
| VENITURI TOTALE | 130.040.225 |
| CHELTUIELI TOTALE | 129.646.577 |
| Profitul brut | 393.648 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 270.375 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 25 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.106.190 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 15.834.910 |
| Stocuri | 2.042.275 |
| Creante | 13.755.094 |
| Casa si conturi la banci | 37.541 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 31.055 |
| DATORII | 14.597.114 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.375.041 |
| Capital subscris varsat | 98.000 |
| Cifra de afaceri neta | 170.576.707 |
| VENITURI TOTALE | 172.246.496 |
| CHELTUIELI TOTALE | 171.410.225 |
| Profitul brut | 836.271 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 578.795 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 30 |