VEL CARGO SRL
| Denumire | VEL CARGO SRL |
| CUI | 29360490 |
| Nr. Reg. Com. | J2014001141053 |
| EUID | ROONRC.J5/1141/2014 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2014-07-23 (12 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ROŞIAN DĂNUŢ | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 8 689 322 | 477 541 | 2 078 077 | — | — | — | 11 |
| 2024 | 9 128 763 | 511 100 | 1 712 269 | 2 489 350 | 1 677 295 | 2 615 856 | 13 |
| 2023 | 13 421 649 | 152 087 | 4 638 020 | 2 633 368 | 2 014 297 | 218 769 | 21 |
| 2022 | 17 064 754 | 95 310 | 6 093 817 | 3 312 634 | 2 577 411 | 66 682 | 23 |
| 2021 | 14 516 402 | 148 080 | 6 944 153 | 4 427 178 | 2 153 071 | -28 628 | 22 |
| 2020 | 12 192 282 | 535 235 | 4 793 269 | 2 183 446 | 2 330 086 | 96 697 | 23 |
| 2019 | 11 782 497 | 193 777 | 3 634 228 | 727 645 | 2 040 493 | -430 697 | 22 |
| 2018 | 11 512 494 | 108 207 | 3 905 175 | 571 997 | 2 591 223 | -624 474 | 20 |
| 2017 | 9 974 245 | 1 431 | 5 011 939 | 1 155 997 | 2 895 930 | -732 727 | 20 |
| 2016 | 6 810 256 | 124 216 | 3 050 964 | 49 964 | 2 020 829 | -734 158 | 16 |
Statistics
Commercial networks and enterprises8 689 322 lei
-5%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “VEL CARGO SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mică (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mici , Bucureşti , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „VEL CARGO SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „VEL CARGO SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „VEL CARGO SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.489.350 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 1.677.295 |
| Creante | 1.119.042 |
| Casa si conturi la banci | 558.253 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 161.480 |
| DATORII | 1.712.269 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.615.856 |
| Capital subscris varsat | 2.380.510 |
| Cifra de afaceri neta | 9.128.763 |
| VENITURI TOTALE | 9.821.839 |
| CHELTUIELI TOTALE | 9.204.046 |
| Profitul brut | 617.793 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 511.100 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 13 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.633.368 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.014.297 |
| Creante | 1.848.390 |
| Casa si conturi la banci | 165.907 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 209.124 |
| DATORII | 4.638.020 |
| CAPITALURI - TOTAL | 218.769 |
| Capital subscris varsat | 444.200 |
| Cifra de afaceri neta | 13.421.649 |
| VENITURI TOTALE | 13.916.255 |
| CHELTUIELI TOTALE | 13.733.717 |
| Profitul brut | 182.538 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 152.087 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 21 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.312.634 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.577.411 |
| Creante | 2.229.201 |
| Casa si conturi la banci | 348.210 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 270.454 |
| DATORII | 6.093.817 |
| CAPITALURI - TOTAL | 66.682 |
| Capital subscris varsat | 444.200 |
| Cifra de afaceri neta | 17.064.754 |
| VENITURI TOTALE | 17.561.323 |
| CHELTUIELI TOTALE | 17.437.340 |
| Profitul brut | 123.983 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 95.310 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 4.427.178 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.153.071 |
| Creante | 1.836.711 |
| Casa si conturi la banci | 316.360 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 335.276 |
| DATORII | 6.944.153 |
| CAPITALURI - TOTAL | -28.628 |
| Capital subscris varsat | 444.200 |
| Cifra de afaceri neta | 14.516.402 |
| VENITURI TOTALE | 14.688.495 |
| CHELTUIELI TOTALE | 14.516.534 |
| Profitul brut | 171.961 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 148.080 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.183.446 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.330.086 |
| Creante | 1.687.106 |
| Casa si conturi la banci | 642.980 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 376.434 |
| DATORII | 4.793.269 |
| CAPITALURI - TOTAL | 96.697 |
| Capital subscris varsat | 444.200 |
| Cifra de afaceri neta | 12.192.282 |
| VENITURI TOTALE | 12.513.034 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.895.353 |
| Profitul brut | 617.681 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 535.235 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 23 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 727.645 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.040.493 |
| Stocuri | 385 |
| Creante | 1.472.759 |
| Casa si conturi la banci | 567.349 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 435.393 |
| DATORII | 3.634.228 |
| CAPITALURI - TOTAL | -430.697 |
| Capital subscris varsat | 444.200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.782.497 |
| VENITURI TOTALE | 12.121.056 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.916.922 |
| Profitul brut | 204.134 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 193.777 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 22 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 571.997 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.591.223 |
| Stocuri | 100 |
| Creante | 2.079.423 |
| Casa si conturi la banci | 511.700 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 117.481 |
| DATORII | 3.905.175 |
| CAPITALURI - TOTAL | -624.474 |
| Capital subscris varsat | 444.200 |
| Cifra de afaceri neta | 11.512.494 |
| VENITURI TOTALE | 11.721.648 |
| CHELTUIELI TOTALE | 11.613.441 |
| Profitul brut | 108.207 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 108.207 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 1.155.997 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.895.930 |
| Stocuri | 100 |
| Creante | 2.482.153 |
| Casa si conturi la banci | 413.677 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 227.285 |
| DATORII | 5.011.939 |
| CAPITALURI - TOTAL | -732.727 |
| Capital subscris varsat | 444.200 |
| Cifra de afaceri neta | 9.974.245 |
| VENITURI TOTALE | 10.468.206 |
| CHELTUIELI TOTALE | 10.466.775 |
| Profitul brut | 1.431 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.431 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 20 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 49.964 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 2.020.829 |
| Creante | 1.889.605 |
| Casa si conturi la banci | 131.224 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 246.013 |
| DATORII | 3.050.964 |
| CAPITALURI - TOTAL | -734.158 |
| Capital subscris varsat | 444.200 |
| Cifra de afaceri neta | 6.810.256 |
| VENITURI TOTALE | 6.981.325 |
| CHELTUIELI TOTALE | 6.857.109 |
| Profitul brut | 124.216 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 124.216 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 16 |