AGROTEX SRL
| Denumire | AGROTEX SRL |
| CUI | 2830353 |
| Nr. Reg. Com. | J1992001481302 |
| EUID | ROONRC.J1992001481302 |
| CAEN | 4685 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 1992-11-09 (33 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| TONIGARIU-SIMA IULIA | - | România |
| LĂȚA ADRIAN MIRCEA | - | România |
| MOLDOVAN CRISTIAN | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 583 008 971 | 3 427 382 | 49 472 126 | 57 774 010 | 280 265 099 | 271 760 843 | 111 |
| 2024 | 502 356 719 | -43 677 374 | 81 548 811 | 66 054 906 | 295 930 378 | 271 497 460 | 119 |
| 2023 | 646 731 316 | 12 345 428 | 152 218 858 | 73 224 098 | 404 304 940 | 315 174 834 | 122 |
| 2022 | 763 486 772 | 43 191 436 | 145 830 811 | 74 137 493 | 392 492 906 | 309 274 292 | 121 |
| 2021 | 688 990 183 | 42 856 393 | 145 115 459 | 86 824 287 | 343 902 793 | 272 020 728 | 122 |
| 2020 | 548 235 423 | 25 734 708 | 109 709 424 | 79 988 530 | 279 184 569 | 233 546 614 | 122 |
| 2019 | 485 088 927 | 27 006 065 | 114 497 671 | 68 583 953 | 273 843 500 | 213 185 664 | 109 |
| 2018 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2017 | — | — | — | — | — | — | — |
Statistics
Commercial networks and enterprises583 008 971 lei
16%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “AGROTEX SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4685 Rev. 3 |
| Obiect Activitate | Comerț cu ridicata al produselor chimice |
| Descriere Activitate | Comerț cu ridicata al produselor chimice |
| Cod CAEN principal | 46 |
| Descriere activitate (principal) | — |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 3 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mari , Satu Mare , domeniul 4685: Comerț cu ridicata al produselor chimice
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „AGROTEX SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „AGROTEX SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „AGROTEX SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 66.054.906 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 295.930.378 |
| Stocuri | 126.590.625 |
| Creante | 164.132.931 |
| Casa si conturi la banci | 5.206.822 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 528.247 |
| DATORII | 81.548.811 |
| VENITURI IN AVANS | 9.467.260 |
| CAPITALURI - TOTAL | 271.497.460 |
| Capital subscris varsat | 1.536.610 |
| Cifra de afaceri neta | 502.356.719 |
| VENITURI TOTALE | 511.542.158 |
| CHELTUIELI TOTALE | 552.284.492 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 40.742.334 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 43.677.374 |
| Numar mediu de salariati | 119 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 73.224.098 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 404.304.940 |
| Stocuri | 134.495.003 |
| Creante | 263.540.872 |
| Casa si conturi la banci | 6.269.065 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 529.408 |
| DATORII | 152.218.858 |
| VENITURI IN AVANS | 10.664.754 |
| CAPITALURI - TOTAL | 315.174.834 |
| Capital subscris varsat | 1.536.610 |
| Cifra de afaceri neta | 646.731.316 |
| VENITURI TOTALE | 660.814.402 |
| CHELTUIELI TOTALE | 646.584.867 |
| Profitul brut | 14.229.535 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 12.345.428 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 122 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 74.137.493 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 392.492.906 |
| Stocuri | 137.499.116 |
| Creante | 251.035.117 |
| Casa si conturi la banci | 3.958.673 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 466.503 |
| DATORII | 145.830.811 |
| VENITURI IN AVANS | 11.991.799 |
| CAPITALURI - TOTAL | 309.274.292 |
| Capital subscris varsat | 1.536.610 |
| Cifra de afaceri neta | 763.486.772 |
| VENITURI TOTALE | 770.936.986 |
| CHELTUIELI TOTALE | 721.912.322 |
| Profitul brut | 49.024.664 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 43.191.436 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 121 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 86.824.287 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 343.902.793 |
| Stocuri | 120.791.632 |
| Creante | 215.602.493 |
| Casa si conturi la banci | 7.508.668 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 413.997 |
| DATORII | 145.115.459 |
| VENITURI IN AVANS | 14.004.890 |
| CAPITALURI - TOTAL | 272.020.728 |
| Capital subscris varsat | 1.536.610 |
| Cifra de afaceri neta | 688.990.183 |
| VENITURI TOTALE | 709.507.430 |
| CHELTUIELI TOTALE | 660.177.712 |
| Profitul brut | 49.329.718 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 42.856.393 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 122 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 79.988.530 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 279.184.569 |
| Stocuri | 91.006.627 |
| Creante | 179.268.953 |
| Casa si conturi la banci | 8.908.989 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 380.849 |
| DATORII | 109.709.424 |
| VENITURI IN AVANS | 16.297.910 |
| CAPITALURI - TOTAL | 233.546.614 |
| Capital subscris varsat | 1.530.000 |
| Cifra de afaceri neta | 548.235.423 |
| VENITURI TOTALE | 560.266.744 |
| CHELTUIELI TOTALE | 530.535.631 |
| Profitul brut | 29.731.113 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 25.734.708 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 122 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 68.583.953 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 273.843.500 |
| Stocuri | 123.480.720 |
| Creante | 143.462.826 |
| Casa si conturi la banci | 6.899.954 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 352.565 |
| DATORII | 114.497.671 |
| VENITURI IN AVANS | 15.096.683 |
| CAPITALURI - TOTAL | 213.185.664 |
| Capital subscris varsat | 1.530.000 |
| Cifra de afaceri neta | 485.088.927 |
| VENITURI TOTALE | 498.976.956 |
| CHELTUIELI TOTALE | 467.612.632 |
| Profitul brut | 31.364.324 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 27.006.065 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 109 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 46.368.305 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 299.610.684 |
| Stocuri | 116.884.214 |
| Creante | 179.107.583 |
| Casa si conturi la banci | 3.618.887 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 247.359 |
| DATORII | 123.967.201 |
| VENITURI IN AVANS | 23.551.826 |
| CAPITALURI - TOTAL | 198.707.321 |
| Capital subscris varsat | 1.530.000 |
| Cifra de afaceri neta | 382.072.417 |
| VENITURI TOTALE | 393.105.452 |
| CHELTUIELI TOTALE | 363.805.406 |
| Profitul brut | 29.300.046 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 25.308.323 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 29.800.459 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 258.125.009 |
| Stocuri | 97.948.890 |
| Creante | 157.260.947 |
| Casa si conturi la banci | 2.915.172 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 498.362 |
| DATORII | 107.697.692 |
| VENITURI IN AVANS | 5.335.485 |
| CAPITALURI - TOTAL | 175.390.653 |
| Capital subscris varsat | 1.530.000 |
| Cifra de afaceri neta | 358.202.881 |
| VENITURI TOTALE | 365.684.442 |
| CHELTUIELI TOTALE | 335.545.549 |
| Profitul brut | 30.138.893 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 26.013.154 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 69 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 28.029.092 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 194.296.064 |
| Stocuri | 68.887.531 |
| Creante | 123.375.786 |
| Casa si conturi la banci | 2.032.747 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 223.369 |
| DATORII | 73.168.334 |
| VENITURI IN AVANS | 2.692 |
| CAPITALURI - TOTAL | 149.377.499 |
| Capital subscris varsat | 1.530.000 |
| Cifra de afaceri neta | 277.244.932 |
| VENITURI TOTALE | 281.774.478 |
| CHELTUIELI TOTALE | 252.306.834 |
| Profitul brut | 29.467.644 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 25.420.711 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 66 |