TERAGLASS BISTRITA SRL
| Denumire | TERAGLASS BISTRITA SRL |
| CUI | 28088593 |
| Nr. Reg. Com. | J2011000111067 |
| EUID | ROONRC.J06/111/2011 |
| CAEN | 2223 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2011-02-24 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| STANEAN ALEXANDRU | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 54 672 791 | -2 392 150 | 34 575 267 | 7 340 306 | 26 912 038 | -3 330 438 | 158 |
| 2024 | 51 818 228 | -811 445 | 33 705 501 | 11 561 075 | 25 022 659 | -938 288 | 159 |
| 2023 | 48 960 130 | -3 231 533 | 29 814 782 | 10 237 647 | 24 015 949 | -126 843 | 158 |
| 2022 | 57 059 546 | -3 376 055 | 35 597 913 | 11 763 799 | 27 299 229 | -1 895 310 | 180 |
| 2021 | 43 403 723 | -1 924 811 | 28 503 007 | 13 839 857 | 22 476 538 | 1 480 744 | 154 |
| 2020 | 35 077 768 | -1 260 837 | 24 921 007 | 17 281 369 | 14 678 364 | -12 785 | 139 |
| 2019 | 29 084 977 | -1 002 666 | 32 262 708 | 18 801 968 | 21 463 507 | 1 248 052 | 117 |
| 2018 | 30 112 886 | 1 221 743 | 12 846 143 | — | — | — | 108 |
| 2017 | 23 852 678 | 645 099 | 13 395 154 | — | — | — | 97 |
Statistics
Commercial networks and enterprises54 672 791 lei
6%Grafice (Bilant ANAF / Serie)
Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “TERAGLASS BISTRITA SRL”
| Cod CAEN preponderent | 2223 Rev. 2 (echivalent: 2223 Rev. 1, 2223 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții |
| Descriere Activitate | Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții |
| Cod CAEN principal | 22 Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții |
| Descriere activitate (principal) | Fabricarea produselor din cauciuc și mase plastice |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2025) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2025
Întreprinderi mijlocii , Bistriţa-Năsăud , domeniul 2223: Legătorie și finisare
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „TERAGLASS BISTRITA SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „TERAGLASS BISTRITA SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „TERAGLASS BISTRITA SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.561.075 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 25.022.659 |
| Stocuri | 7.076.944 |
| Creante | 17.084.345 |
| Casa si conturi la banci | 861.370 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 24.072 |
| DATORII | 33.705.501 |
| VENITURI IN AVANS | 3.684.977 |
| PROVIZIOANE | 155.616 |
| CAPITALURI - TOTAL | -938.288 |
| Capital subscris varsat | 8.468.340 |
| Cifra de afaceri neta | 51.818.228 |
| VENITURI TOTALE | 52.614.580 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.426.025 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 811.445 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 811.445 |
| Numar mediu de salariati | 159 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 10.237.647 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 24.015.949 |
| Stocuri | 7.520.679 |
| Creante | 13.217.737 |
| Casa si conturi la banci | 3.277.533 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 45.660 |
| DATORII | 29.814.782 |
| VENITURI IN AVANS | 4.455.701 |
| PROVIZIOANE | 155.616 |
| CAPITALURI - TOTAL | -126.843 |
| Capital subscris varsat | 8.468.340 |
| Cifra de afaceri neta | 48.960.130 |
| VENITURI TOTALE | 49.770.111 |
| CHELTUIELI TOTALE | 53.001.644 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.231.533 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.231.533 |
| Numar mediu de salariati | 158 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.763.799 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 27.299.229 |
| Stocuri | 9.383.830 |
| Creante | 14.571.941 |
| Casa si conturi la banci | 3.343.458 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 21.615 |
| DATORII | 35.597.913 |
| VENITURI IN AVANS | 5.226.424 |
| PROVIZIOANE | 155.616 |
| CAPITALURI - TOTAL | -1.895.310 |
| Capital subscris varsat | 3.468.340 |
| Cifra de afaceri neta | 57.059.546 |
| VENITURI TOTALE | 59.654.967 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.031.022 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 3.376.055 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 3.376.055 |
| Numar mediu de salariati | 180 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.839.857 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 22.476.538 |
| Stocuri | 8.523.551 |
| Creante | 13.350.194 |
| Casa si conturi la banci | 602.793 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 20.848 |
| DATORII | 28.503.007 |
| VENITURI IN AVANS | 6.033.018 |
| PROVIZIOANE | 320.474 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.480.744 |
| Capital subscris varsat | 3.468.340 |
| Cifra de afaceri neta | 43.403.723 |
| VENITURI TOTALE | 44.507.967 |
| CHELTUIELI TOTALE | 46.432.778 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.924.811 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.924.811 |
| Numar mediu de salariati | 154 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 17.281.369 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 14.678.364 |
| Stocuri | 5.332.001 |
| Creante | 8.511.309 |
| Casa si conturi la banci | 835.054 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 26.848 |
| DATORII | 24.921.007 |
| VENITURI IN AVANS | 6.841.976 |
| PROVIZIOANE | 236.383 |
| CAPITALURI - TOTAL | -12.785 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 35.077.768 |
| VENITURI TOTALE | 36.225.922 |
| CHELTUIELI TOTALE | 37.486.759 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.260.837 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.260.837 |
| Numar mediu de salariati | 139 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 18.801.968 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 21.463.507 |
| Stocuri | 4.293.784 |
| Creante | 8.111.238 |
| Casa si conturi la banci | 9.058.485 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 91.673 |
| DATORII | 32.262.708 |
| VENITURI IN AVANS | 6.619.424 |
| PROVIZIOANE | 226.964 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.248.052 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 29.084.977 |
| VENITURI TOTALE | 29.475.706 |
| CHELTUIELI TOTALE | 30.478.372 |
| Profitul brut | 0 |
| Pierdere bruta | 1.002.666 |
| Profitul net | 0 |
| Pierdere neta | 1.002.666 |
| Numar mediu de salariati | 117 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.147.038 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.998.651 |
| Stocuri | 4.328.208 |
| Creante | 6.952.112 |
| Casa si conturi la banci | 718.331 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 11.789 |
| DATORII | 12.846.143 |
| VENITURI IN AVANS | 11.138 |
| PROVIZIOANE | 49.479 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.250.718 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 30.112.886 |
| VENITURI TOTALE | 30.386.646 |
| CHELTUIELI TOTALE | 28.941.340 |
| Profitul brut | 1.445.306 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.221.743 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 108 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.707.044 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.727.258 |
| Stocuri | 3.920.429 |
| Creante | 6.512.597 |
| Casa si conturi la banci | 294.232 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 19.586 |
| DATORII | 13.395.154 |
| VENITURI IN AVANS | 14.512 |
| PROVIZIOANE | 15.246 |
| CAPITALURI - TOTAL | 1.028.976 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 23.852.678 |
| VENITURI TOTALE | 24.148.815 |
| CHELTUIELI TOTALE | 23.394.183 |
| Profitul brut | 754.632 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 645.099 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 97 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 3.378.933 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.668.056 |
| Stocuri | 4.115.895 |
| Creante | 6.279.962 |
| Casa si conturi la banci | 272.199 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 5.244 |
| DATORII | 13.612.931 |
| VENITURI IN AVANS | 18.563 |
| PROVIZIOANE | 36.863 |
| CAPITALURI - TOTAL | 383.876 |
| Capital subscris varsat | 50.000 |
| Cifra de afaceri neta | 34.303.262 |
| VENITURI TOTALE | 34.984.582 |
| CHELTUIELI TOTALE | 33.569.465 |
| Profitul brut | 1.415.117 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.167.863 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 95 |