SOIV TRANS EXPRESS SRL
| Denumire | SOIV TRANS EXPRESS SRL |
| CUI | 27517425 |
| Nr. Reg. Com. | J2010001369220 |
| EUID | ROONRC.J2010001369220 |
| CAEN | 4941 |
| Forma juridica | SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ |
| Activ fiscal | Da |
| Stare (ONRC) | funcţiune |
| Insolvabilă ANAF | Nu |
| Data înființare | 2010-10-13 (15 ani) |
Persoane din conducere
Date despre conducerea firmei| Nume | Calitate | Țara nașterii |
|---|---|---|
| ŞOIMU VEACESLAV | - | România |
Tabel financiar pe ani
| An | Cifra de afaceri | Profit net | Datorii | Active imob. | Active circ. | Capitaluri | Salariati |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | — | — | — | — | — | — | — |
| 2024 | 41 870 353 | 3 902 712 | 10 995 206 | 2 658 013 | 16 787 947 | 8 450 754 | 57 |
| 2023 | 46 931 996 | 1 160 525 | 15 785 562 | 6 871 073 | 13 423 371 | 4 548 042 | 77 |
| 2022 | 60 685 448 | 2 999 813 | 17 839 296 | 11 274 253 | 11 412 434 | 4 887 517 | 93 |
| 2021 | 49 020 549 | 1 055 797 | 21 051 678 | 16 785 072 | 10 076 819 | 5 246 098 | 89 |
| 2020 | 36 618 428 | 746 278 | 16 690 320 | 13 222 910 | 7 707 078 | 4 239 838 | 79 |
| 2019 | 36 564 997 | 1 073 716 | 15 114 961 | 11 635 635 | 7 028 194 | 3 493 560 | 76 |
| 2018 | 30 813 909 | 597 572 | 10 567 570 | 8 180 453 | 5 777 825 | 3 367 324 | 51 |
| 2017 | 23 480 852 | 90 636 | 14 524 219 | 11 810 455 | 5 489 691 | 2 769 752 | 57 |
| 2016 | 19 802 827 | 884 231 | 18 045 259 | 15 314 299 | 5 874 514 | 3 419 508 | 49 |
Statistics
Commercial networks and enterprises41 870 353 lei
-11%Domeniul de activitate & statistici
Domeniul de activitate al “SOIV TRANS EXPRESS SRL”
| Cod CAEN preponderent | 4941 Rev. 2 (echivalent: 4941 Rev. 3) |
| Obiect Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere Activitate | Transporturi rutiere de mărfuri |
| Cod CAEN principal | 49 Transporturi rutiere de mărfuri |
| Descriere activitate (principal) | Transporturi terestre și transporturi prin conducte |
| Număr asociați | 0 |
| Număr administratori | 1 |
| Număr beneficiari | 0 |
| Sucursale (UE) | 0 |
| Număr sedii secundare | — |
| Categorie de mărime | întreprindere mijlocie (estimare, 2024) |
Localizare pe hartă
Poziția în Topul Firmelor 2024
Întreprinderi mijlocii , Iaşi , domeniul 4941: Transporturi rutiere de mărfuri
Mărci înregistrate la OSIM
Desene și modele industriale înregistrate la Oficiul de Stat pentru Invenții și Mărci
Pentru a accesa informațiile despre mărcile înregistrate la OSIM, apăsați butonul de mai jos.
Dosare în justiție
Informații din Portalul Instanțelor de Judecată (portal.just.ro)Caută dosarele în care apare „SOIV TRANS EXPRESS SRL" în Portalul Instanțelor
| Număr dosar | Modificat | Obiectul cauzei | Materie | Calitate | Instanță | Stadiu |
|---|
Status Dosare (RECOM)
Stadiu dosare de la Registrul Comerțului (ONRC)
Verifică stadiul dosarelor de la Registrul Comerțului pentru „SOIV TRANS EXPRESS SRL"
Restanțe ANAF
Obligații fiscale restante la bugetul de stat
Pentru a accesa raportul de restanțe fiscale, apăsați butonul de mai jos.
Buletinul Procedurilor de Insolvență (BPI)
Informații din Registrul Comerțului - proceduri de insolvență
Pentru a accesa raportul de proceduri de insolvență, apăsați butonul de mai jos.
Monitorul Oficial - Partea a IV-a
Publicații despre firmă în Monitorul Oficial
Caută publicațiile din Monitorul Oficial pentru această firmă.
Avize de Ipotecă Mobiliară
Date din Registrul Național de Publicitate Mobiliară (RNPM)
Verifică dacă există avize de ipotecă mobiliară pentru „SOIV TRANS EXPRESS SRL"
TVA
Activ fiscal
Firma este activă fiscal.
RTVAI / Split TVA
| RTVAI | NU |
| Split TVA | NU |
MFinanțe (Ministerul Finanțelor)
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 2.658.013 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 16.787.947 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 16.124.398 |
| Casa si conturi la banci | 663.549 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 0 |
| DATORII | 10.995.206 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 8.450.754 |
| Capital subscris varsat | 864.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 41.870.353 |
| VENITURI TOTALE | 45.898.522 |
| CHELTUIELI TOTALE | 41.376.029 |
| Profitul brut | 4.522.493 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 3.902.712 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 6.871.073 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 13.423.371 |
| Stocuri | 20.144 |
| Creante | 13.012.517 |
| Casa si conturi la banci | 390.710 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 39.160 |
| DATORII | 15.785.562 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.548.042 |
| Capital subscris varsat | 864.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 46.931.996 |
| VENITURI TOTALE | 51.881.600 |
| CHELTUIELI TOTALE | 50.538.377 |
| Profitul brut | 1.343.223 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.160.525 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 77 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.274.253 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 11.412.434 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 9.583.664 |
| Casa si conturi la banci | 1.828.770 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 40.126 |
| DATORII | 17.839.296 |
| VENITURI IN AVANS | 0 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.887.517 |
| Capital subscris varsat | 864.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 60.685.448 |
| VENITURI TOTALE | 67.192.545 |
| CHELTUIELI TOTALE | 63.679.259 |
| Profitul brut | 3.513.286 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 2.999.813 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 93 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 16.785.072 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 10.076.819 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 9.640.111 |
| Casa si conturi la banci | 436.708 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 419 |
| DATORII | 21.051.678 |
| VENITURI IN AVANS | 564.534 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 5.246.098 |
| Capital subscris varsat | 864.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 49.020.549 |
| VENITURI TOTALE | 52.998.457 |
| CHELTUIELI TOTALE | 51.768.916 |
| Profitul brut | 1.229.541 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.055.797 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 89 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 13.222.910 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.707.078 |
| Stocuri | 0 |
| Creante | 6.496.940 |
| Casa si conturi la banci | 1.210.138 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 8.844 |
| DATORII | 16.690.320 |
| VENITURI IN AVANS | 8.674 |
| PROVIZIOANE | 0 |
| CAPITALURI - TOTAL | 4.239.838 |
| Capital subscris varsat | 864.100 |
| Patrimoniul regiei | 0 |
| Cifra de afaceri neta | 36.618.428 |
| VENITURI TOTALE | 44.506.697 |
| CHELTUIELI TOTALE | 43.640.046 |
| Profitul brut | 866.651 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 746.278 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 79 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.635.635 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 7.028.194 |
| Stocuri | 1.011 |
| Creante | 6.053.722 |
| Casa si conturi la banci | 973.461 |
| DATORII | 15.114.961 |
| VENITURI IN AVANS | 55.308 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.493.560 |
| Capital subscris varsat | 864.100 |
| Cifra de afaceri neta | 36.564.997 |
| VENITURI TOTALE | 45.095.460 |
| CHELTUIELI TOTALE | 43.844.364 |
| Profitul brut | 1.251.096 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 1.073.716 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 76 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 8.180.453 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.777.825 |
| Creante | 5.552.247 |
| Casa si conturi la banci | 225.578 |
| DATORII | 10.567.570 |
| VENITURI IN AVANS | 23.384 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.367.324 |
| Capital subscris varsat | 1.811.580 |
| Cifra de afaceri neta | 30.813.909 |
| VENITURI TOTALE | 35.432.838 |
| CHELTUIELI TOTALE | 34.707.156 |
| Profitul brut | 725.682 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 597.572 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 51 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 11.810.455 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.489.691 |
| Creante | 5.449.980 |
| Casa si conturi la banci | 39.711 |
| DATORII | 14.524.219 |
| VENITURI IN AVANS | 6.175 |
| CAPITALURI - TOTAL | 2.769.752 |
| Capital subscris varsat | 1.811.580 |
| Cifra de afaceri neta | 23.480.852 |
| VENITURI TOTALE | 29.376.618 |
| CHELTUIELI TOTALE | 29.257.869 |
| Profitul brut | 118.749 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 90.636 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 57 |
| ACTIVE IMOBILIZATE - TOTAL | 15.314.299 |
| ACTIVE CIRCULANTE - TOTAL | 5.874.514 |
| Stocuri | 11.224 |
| Creante | 5.639.158 |
| Casa si conturi la banci | 224.132 |
| CHELTUIELI IN AVANS | 275.954 |
| DATORII | 18.045.259 |
| CAPITALURI - TOTAL | 3.419.508 |
| Capital subscris varsat | 2.551.973 |
| Cifra de afaceri neta | 19.802.827 |
| VENITURI TOTALE | 21.683.035 |
| CHELTUIELI TOTALE | 20.788.759 |
| Profitul brut | 894.276 |
| Pierdere bruta | 0 |
| Profitul net | 884.231 |
| Pierdere neta | 0 |
| Numar mediu de salariati | 49 |